+ Ново Мнение
Страница 8 от 12
ПърваПърва ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 71 до 80 от общо 116

Тема: Трябва ли състезателите да плащат такса за участие

  1. #71
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Господин Савов, след това, което написахте току-що, автоматично си дадохте право на избор. Можете да избирате измежду две неща:

    1. Да промените съдържанието на поста си, като премахнете твърденията за изцяло спортната ориентация на сдружението и членуващите в него, а аз лично ще си затворя очите.

    2. Да промените името и устава на сдружението си, като премахнете от него думичката АВИОМОДЕЛИЗЪМ или я замените с АВИОМОДЕЛЕН (и) СПОРТ (ове).

    Коментар по т.1: Човешката или неволна грешка е леснопростима. Не вярвам някой да го вземе под въпрос. В случай, че се съобразите с т.1, за мен ставате автоматично доблестен човек.

    Коментар по т.2: В случай, че не желаете да изпълните т.1 (което е Ваше право), се чувствам длъжен да Ви съобщя, че подписвайки се под поста си, като представител на БФА правите обществено изявление, което има противоречив характер:
    В устава и името на БФА има заблуждаващи твърдения и подвеждащи факти. Думата АВИОМОДЕЛИЗЪМ не включва перманентно в себе си СЪСТЕЗАТЕЛЕН (или конкуресен, ако щете) фактор.

    Надявам се сам разбирате същината на казуса...

    Обяснявам:
    Федерацията е за спортна дейност, за спортни класове и състезания, които са организирани съсласно международните правилници .... Този, които няма желание да се състезава, да става шампион на България, не е длъжен да плаща нищо, само ако има желание .... да помогне, да организира, да съдийства, да даде нещо от своя опит на младите ...
    В този случай за какво се плаща членски внос? Може би за желаещите да "Подпомагат развитието на авиомоделизма" без състезателни амбиции, могат да го сторят само с изрично благоволение, за което и да си платят??? Помислете...

    Аз мисля, че нещото, наричащо себе си БФА (каквото и да означава това), е наследство от една славна епоха. Епоха, в която имаше и велики личности, и велики мошеници и злоупотребяващи. У мен се е загнездило усещането, че въпросното наследство е деградирало и ограничило себе си до негативния смисъл на второ и третоспоменатите... И все повече се убеждавам, че нещото БФА се чувства удобно в тази си кожа.
    Лошото е не фактът, че аз мисля така. Лошото е, че много други мислят същото.
    Последна редакция от ajcinema; 03.09.2010 на 10:50.
    Георги Русинов

  2. #72
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Господин Савов, след това, което написахте току-що, автоматично си дадохте право на избор. Можете да избирате измежду две неща:

    1. Да промените съдържанието на поста си, като премахнете твърденията за изцяло спортната ориентация на сдружението и членуващите в него, а аз лично ще си затворя очите.

    2. Да промените името и устава на сдружението си, като премахнете от него думичката АВИОМОДЕЛИЗЪМ или я замените с АВИОМОДЕЛЕН (и) СПОРТ (ове).

    Коментар по т.1: Човешката или неволна грешка е леснопростима. Не вярвам някой да го вземе под въпрос. В случай, че се съобразите с т.1, за мен ставате автоматично доблестен човек.

    Коментар по т.2: В случай, че не желаете да изпълните т.1 (което е Ваше право), се чувствам длъжен да Ви съобщя, че подписвайки се под поста си, като представител на БФА правите обществено изявление, което има противоречив характер:
    В устава и името на БФА има заблуждаващи твърдения и подвеждащи факти. Думата АВИОМОДЕЛИЗЪМ не включва перманентно в себе си СЪСТЕЗАТЕЛЕН (или конкуресен, ако щете) фактор.

    Надявам се сам разбирате същината на казуса...

    Обяснявам:

    В този случай за какво се плаща членски внос? Може би за желаещите да "Подпомагат развитието на авиомоделизма" без състезателни амбиции, могат да го сторят само с изрично благоволение, за което и да си платят??? Помислете...

    Аз мисля, че нещото, наричащо себе си БФА (каквото и да означава това), е наследство от една славна епоха. Епоха, в която имаше и велики личности, и велики мошеници и злоупотребяващи. У мен се е загнездило усещането, че въпросното наследство е деградирало и ограничило себе си до негативния смисъл на второ и третоспоменатите... И все повече се убеждавам, че нещото БФА се чувства удобно в тази си кожа.
    Лошото е не фактът, че аз мисля така. Лошото е, че много други мислят същото.
    Господин Русинов, никъде не съм писал ИЗЦЯЛО спорта дейност.... Спортната дейност е ПРИОРИТЕТНА в дейността на всяка една федерация, организирането на състезания и участието в такива е ПРИОРИТЕТ на федерацията, не не е единствената нейна дейност .... Приоритет е и работата с деца и юноши, състезанията за тях, за които отиват доста средства .... За Вас, както разбрах е важно какво един клуб може да ви даде срещу вашите 20 лева .... това Ви е приоритета ....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  3. #73
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Господин Савов, грешно сте ме разбрали. Моят приоритет е детето ми, а след това всичко останало, включително моделите.
    А по отношение на моделизмите, заявявам най-отговорно, че НИКОГА НИЩО не съм получавал от БФА. Но за сметка на това съм давал и плащал...
    Държа да ви осветля, че НЕ ОЧАКВАМ да получа каквото и да било от БФА. Относно 20-те лева, които изкоментирахте, искам да знаете, че още днес ще ги дам на сираче, но не и на клуб. Просто си имам собствен такъв, където знанията и материалите са безплатни за всички желаещи.
    Така че се примирете - няма да получите тези 20 лева от мен.

    Хайде сега бъдете любезен и обяснете какво получават всички, дето са ги платили тия 20 лева, но не желаят да се състезават. Обяснете им за какво ги плащат тези пари!
    Не си правете труда, обяснявам вместо вас - ЗА ДА СА ЧЛЕНОВЕ НА КЛУБ. Толкова струва удоволствието.


    И после обяснете на членовете на моя клуб, които НЕ ПЛАЩАТ такса дали са повече или по-малко клубни членове от тези на ПЛАТЕНИТЕ клубове.
    Не, не им обяснявайте, защото ПРИОРИТЕТИТЕ в моя клуб не са състезателни, нито финансови. Приоритет е да науча на нещо кръжочниците, а те да използват наученото както сметнат за добре. Тази ми дейност ме кара да се чувствам малко по-щастлив.
    А Вас 20-те лева карат ли ви да се почувствате малко по-щастлив?
    Георги Русинов

  4. #74
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Но, господин Савов, прави ми силно впечатление, че сте особено активен в тази тема и почти безучастен в останалите, които всъщност касаят моделизмите.
    Нима считате за нужно да се борите за кауза в диспут, в който не сте пряко предизвикан?
    20-левовата кауза ли е мотивът, тласнал ви да пишете в тази тема и нима няма други теми в които можете да се изявите? Имате възможност да го направите и да покажете, че сте съпричастен към популяризирането на авиомоделизма.
    Пишете, не се стеснявайте!
    Георги Русинов

  5. #75
    Наблюдател Аватар на A4A5A6
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    31

    Ти остави, наскоро стана ясно че трабва да си си платил членския внос за да можеж да ползваш съоръжения собственост на федерацията. Става въпрос за една барака на летище Черногорово.
    Сигурно трябва да си платя и таксата участие за да мога да си пускам там за кеф 2-3 дена докато текат състезанията .Ама не стана ясно за трита класа ли или само за моя си.
    Инак по мой наблюдения хората хич не ги притесняват такси-макси плащат пускат си по състезания.

  6. #76
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Аз не съм срещу таксите! Тях трябва да ги има. Всеки ден плащам всевъзможни такси - за паркинг, за вход, за права и т.н. Никъде не съм казал, че такси не трябва да има.

    Аз съм против двойния стандарт, против злоупотребите и против шуробаджанащината. Искам да виждам млади хора, а не Големи Мъдри Глави...
    Георги Русинов

  7. #77
    Наблюдател Аватар на A4A5A6
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    31

    Членския внос не е ли такса?Кой двоен стандарт?Състезатели и просто членове?Какъв е смисъла да членуваш в БФА ако не се състезаваш.Защо преди състезания те питат: членски внос?,лиценз?,такса участие?Какво очакваш да ти даде БФА за 20 лева?Или се интересувате къде ще отидат еди колко си по 20.На кой му пука!

  8. #78
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Но, господин Савов, прави ми силно впечатление, че сте особено активен в тази тема и почти безучастен в останалите, които всъщност касаят моделизмите.
    Нима считате за нужно да се борите за кауза в диспут, в който не сте пряко предизвикан?
    20-левовата кауза ли е мотивът, тласнал ви да пишете в тази тема и нима няма други теми в които можете да се изявите? Имате възможност да го направите и да покажете, че сте съпричастен към популяризирането на авиомоделизма.
    Пишете, не се стеснявайте!
    Господин Русинов, нямам намерение повече да споря с вас, мотивът за спора е принципа на равнопоставеност, които явно разбираме по раличен начин.... Защо отговарям - защото се обвинява БФА, за неща, които са приети от нейното управително тяло от хора, които нямат нищо общо с организацията БФА. Сигурен съм, че и без пари да беше прословутата хидрокупа в Несебър, пак нямаше да отидете и да участвате .... Не виждам смисъл повече да ви убеждавам, още повече състезанието вече върви ....

    Колкото до съпричастието, мога да кажа следното: основал съм клуб, издействал съм помещение безплатно (ток и вода не се плащат) , имеме назначен щатен кръжок ръководител, организирам състезания, едното от които е за деца, водя юношите по Световни и Европейски, моите деца също се занимават, за спортни успехи няма да приказваме, когато не сте били роден, аз съм пускал планерче на Световното в Пловдив .... Когато е трябвало да ме оценят, са ме оценили ....


    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Аз не съм срещу таксите! Тях трябва да ги има. Всеки ден плащам всевъзможни такси - за паркинг, за вход, за права и т.н. Никъде не съм казал, че такси не трябва да има.

    Аз съм против двойния стандарт, против злоупотребите и против шуробаджанащината. Искам да виждам млади хора, а не Големи Мъдри Глави...
    Поинтересувах се как е решен проблема при другите федерации и се оказа много просто решен....
    Федерацията по корабомоделизъм не допуска за участие тези, които не са членове на клуб и нямат състезателен лиценз.... Просто и ясно, няма двоен стандарт .... Ще предложа на УС, за 2011 и при нас да е така, и тогава втората цифра няма да съществува и няма да ви дразни толкова ...
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  9. #79
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Супер! Устройва ме идеално!!!

    По този начин ще ограничите заразата... Хем ще редуцирате членската маса до една шепа хора (както са корабомоделистите-състезатели), хем ще си се гледате едни и същи по състезанията до дълбоки старини.

    Може дори да определяте класирането на тръжен принцип. Който даде повече - класира се по-напред. :) Що ще си играете да летите?!

    А ако искате може цялото УС да се оттеглите на един остров и да го оградите с колове и крокодили... Да не би някой да припари...
    Георги Русинов

  10. #80
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Прав е Г-н Савов- при коработо няма двоен стандарт.
    Плащаш еднократно (до живот) лицензен номер-25 лв. В клубовете ,ако искат- плащаш членски внос.
    Самия клуб плаща на федерацията по 50лв (на година) на вид моделни класове - примерно за фср и не се интересува от броя моделисти в клуба.
    Никой не е връщан от състезание или му е искана двойна или тройна такса при положение ,че няма лицензен номер или друго несъответстващо от правилата. Това винаги е оставяно за решаване от организатора или съдията - не се решава от представител на федерацията.Единствено в държавното първенство се иска участие в клуб на федерацията ,но и там си затварят очите , защото трябва да се отчете на горе проведено ДП , за да може някой да ходят на евро и светови ,иначе не може- така се стигна и до принципа ,на който му трябва ДП си го и прави- на практика софианци.
    Прекалено сме малко за да се и прецакваме- дано и в авиото го осъзнаят ,защото активните ви членове по състезания ще намаляват за сметка на депронаджии и други неорганизирани в клуб моделари.
    Ако найстина радеете за моделизма Г-н Савов ше намерите начин да приобщите всички по-каквато и да е форма ,ама не финансова.
    Моделизма по времето на соца бе или начин за самостоятелна изява и бягство от действителноста или начин за някои да посетят гнилия капитализъм .
    И тогава имаше кофти хора ,както и сега.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен