+ Ново Мнение
Страница 7 от 12
ПърваПърва ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 61 до 70 от общо 116

Тема: Трябва ли състезателите да плащат такса за участие

  1. #61
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Аз също бих казал, че въпроса е принципен- плащаш за да получиш.И достъп до небето на федерацията ли да плащам- летя си в моето небе. Не получавам и не плащам.
    При такива сбирки хората получават нещо много важно, но не могат да го оценят.

    Получават ОРГАНИЗАЦИЯ !!!

    А тя също струва пари и време. И то много много много. Кебапчетата са там, но нали някой трябва да търчи и да уреди кой ще дойде и кога да дойде. Има лекар, но и той трябва да е уреден. Има тоалетни, има съдии, има обезопасителни полоси, има докаран ток, уредба с тонколони, пилони, знамена, купи, медали, трикольори, косене на ливадата, маркиране на паркинга, уреждане на хотели и ресторанти и още 1000 други дреболии в този дух. Който досега не е правил организация, само той може да си мисли, че всичко става с щракване на пръстите. Да, ама това не е така.

    Явор Йотов само леко намекна за колко много неща трябва да се помисли, но вие не го разбрахте. Направата на добра организация за дадено мероприятие си е един малък логистичен кошмар, който поне 1 месец отнема на 100% дните и нощите на поне 5-6 човека от дадения клуб. Пробвайте, за да се убедите сами в това, и после ще запеете друга песен.
    Росимир Матеев

  2. #62
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by Явор Йотов View Post
    Привет,

    Препоръчвам Ви да се помисли и предложи ПРОЕКТ за организиране на АТРАКТИВНО спортно авиомоделно мероприятие, като проекта да е подплътен със финансов бюджет по пера, съответно: приходи и разходи!

    За спортно мероприятие с гарантирано участие на поне 40 участници, аз ще осигуря награден фонд за всички участници ..........................
    Подкрепям Явор Йотов. Ако някой се наеме да направи организация от такъв мащаб, аз също ще участвувам като спонсор.
    Росимир Матеев

  3. #63
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    При такива сбирки хората получават нещо много важно, но не могат да го оценят.

    Получават ОРГАНИЗАЦИЯ !!!

    А тя също струва пари и време. И то много много много. Кебапчетата са там, но нали някой трябва да търчи и да уреди кой ще дойде и кога да дойде. Има лекар, но и той трябва да е уреден. Има тоалетни, има съдии, има обезопасителни полоси, има докаран ток, уредба с тонколони, пилони, знамена, купи, медали, трикольори, косене на ливадата, маркиране на паркинга, уреждане на хотели и ресторанти и още 1000 други дреболии в този дух. Който досега не е правил организация, само той може да си мисли, че всичко става с щракване на пръстите. Да, ама това не е така.

    Явор Йотов само леко намекна за колко много неща трябва да се помисли, но вие не го разбрахте. Направата на добра организация за дадено мероприятие си е един малък логистичен кошмар, който поне 1 месец отнема на 100% дните и нощите на поне 5-6 човека от дадения клуб. Пробвайте, за да се убедите сами в това, и после ще запеете друга песен.
    Като едно малко колелце от голямата машина наречена "СПОРТМОДЕЛ КЛУБ -ГАБРОВО" разбрах ,че подготовката на едно състезание отнема много време и средства... но всичко което сме дали от себе си, е благодарение на обичта към хобито си. И да си призная най- голямото удовлетворение не са победите и медалите , а думите на един мой приятел;"След габровското състезание ,всички други ми се струват зле организирани"...значи всичко си е струвало...
    Последна редакция от steysi_gb; 01.09.2010 на 21:51.
    Станислав Христов

  4. #64
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Проблема Г-н Матеев е, че федерацията и 5-пари не дава за организация- това е право и задължение на организатора - на него бих платил с кеф парите ,които иска .
    Самия аз съм бил 3 пъти организатор на държ. първенства - сам един човек- ясно ми е всичко.
    Но на федерация дето не си е мръднала пръста и само дето състезанието е под егидата и ,че инак не може.
    Явно може и вече виждаме - Казанлък, сега и Правец- бъдещето ще покаже.

  5. #65
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Проблема Г-н Матеев е, че федерацията и 5-пари не дава за организация- това е право и задължение на организатора - на него бих платил с кеф парите ,които иска .
    Самия аз съм бил 3 пъти организатор на държ. първенства - сам един човек- ясно ми е всичко.
    Но на федерация дето не си е мръднала пръста и само дето състезанието е под егидата и ,че инак не може.
    Явно може и вече виждаме - Казанлък, сега и Правец- бъдещето ще покаже.
    Господин Драганов, федерацията организира състезанията, за които други организатори няма, ако има желаещи да организират национални първенства тя се включва като съорганизатор ....
    Вие сте били организатор на 3 държавни първенства, аз съм бил организатор на над 15 държавни, Св.купи и турнири , Последните 4 държавни първенства за деца и юноши са организирани и частично финансирани от мен .... Федерацията е организатор на НАЙ-ГОЛЯМОТО в историята на Авиомоделизма Европейско първенство за Свободнолетящи през 2008 .... 220 състезатели, 30 страни, над 500 участници (състезатели, помощници, съдии и др.) Тази цифра скоро няма да бъде подобрена, за сведение тази година в Турция на ЕП2010 имаше 186 състезатели от 27 държави .... Нашето първенство е по-голямо от половината Световни от 1957 година насам .... Аз се гордея с това ....

    Федерацията когато има възможност винаги е помагала, като основните приоритети са националните отбори и националните първенства по СЪСТЕЗАТЕЛНИ КЛАСОВЕ .... Ние сме членове на ФАИ .... не можем да си измисляме класове и да ги им провеждаме турнири ...

    И все повече ми прави впечатление, критикуват хора, които по никакъв начин не са съпричастни с организации (клубове, състезания) Критиката винаги е от типа "нищо не правят" , "много зле" .... Какво направихте Вие, питам аз ???? Хората, които най-напред питат, какво ще получат , а не мислят, какво могата да дадат най-напред ..... Това не е обезателно пари, както те винаги си мислят .... Да сте обучили деца например ??? Да сте ги довели на състезание ??? Да сте организирали скоро състезание ??? Да сте публикували полезна информация във форумите ??? Да водите кръжок някъде ??? Да сте основали клуб ???
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  6. #66
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
    И все повече ми прави впечатление, критикуват хора, които по никакъв начин не са съпричастни с организации (клубове, състезания) Критиката винаги е от типа "нищо не правят" , "много зле" .... Какво направихте Вие, питам аз ???? Хората, които най-напред питат, какво ще получат , а не мислят, какво могата да дадат най-напред ..... Това не е обезателно пари, както те винаги си мислят .... Да сте обучили деца например ??? Да сте ги довели на състезание ??? Да сте организирали скоро състезание ??? Да сте публикували полезна информация във форумите ??? Да водите кръжок някъде ??? Да сте основали клуб ???
    Господин Савов, в думите ви нееднократно употребявате думата "състезание". Не Ви ли се струва, че освен хора със състезателни амбиции, сред моделистите има и такива, които са отдадени на хобито, без желание за самоизява?
    Също така твърде често употребявате думата "деца". Според Вас само на децата ли е редно да се помага? Няма ли възрастни, които имат нужда от помощ и ПРИОБЩАВАНЕ към ОБЩНОСТТА на моделистите?
    Я още веднъж хубавичко прочетете тия две думи - ПРИОБЩАВАНЕ и ОБЩНОСТ!
    Не Ви ли се струва, че те имат много повече стойност, отколкото думата СЪСТЕЗАНИЕ?

    И като съм се захванал с тая поредица от мисловни напъни, ще Ви помоля да ми обясните как да постъпи човек като мен (давам се само като пример), който НЯМА СЪСТЕЗАТЕЛНИ МЕРАЦИ, но има ЖЕЛАНИЕ ДА БЪДЕ ЧАСТ ОТ ОБЩНОСТ СЕБЕПОДОБНИ? По тази и ред други причини аз рядко използвам думите СЪСТЕЗАНИЕ И ДЕЦА. Предпочитам да ги заменя с МЕРОПРИЯТИЕ и СЪМИШЛЕНИЦИ.
    Децата, уважаеми г-н Савов, за съжаление, са само един лост, който много често бива използван в името на каузи. Понякога имам усещането, че като да се спекулира с тези каузи. В днешно време моделизмите са едно от последните неща, които вълнуват децата. Те имат много по-интересни, а и съгласете се, по-високотехнологични занимания. Но в същите тези днешни времена, като че ли моделизмите биват преоткривани от много повече възрастни и/или зрели хора. Нима на тях не трябва да се подава ръка?

    Ще Ви помоля за момент да се абстрахираме от тези две думички: СЪСТЕЗАНИЕ и ДЕЦА. Ще Ви помоля само за миг да предположите, че освен амбициозни хора, съществуват и просто запалени, запленени, увлечени или както щете. Какво да правят тези хора и как да бъдат част от общност със сходни интереси? Дали ако членуват в клуб и плащат членски внос ще се почувстват по-добре?
    Аз не мисля така и това бе повод да повдигна въпрос още в самото начало на темата.
    Тук е мястото да отговоря на въпросите Ви, след което и аз да задам няколко:

    Да сте обучили деца например
    Да, няколко... десетки.

    Да сте ги довели на състезание ???
    Да, случвало се е, но няма да се повтори поради по-гореизброени и по-долуизнесени причини.

    Да сте организирали скоро състезание ???
    Както вече казах, предпочитам думата МЕРОПРИЯТИЕ. Да, според възможностите ми.


    Да сте публикували полезна информация във форумите ???
    Да, МНОГОКРАТНО и от сърце! Безплатно и съвсем подробно. Един пример: по-голямата част от начинаещите и дори напреднали моделисти използват разработена от мен технология за обличане на авиомодели. Все още получавам писма с въпроси и, разбира се, отговарям. Често предоставям БЕЗПЛАТНО необходими за целта материали- фолио, консумативи и прочие. Това само по този пример, а съществуват още десетки...

    Да водите кръжок някъде ??? Да сте основали клуб ???
    Да, водя кръжок в СОБСТВЕНИЯ си ЧАСТЕН КЛУБ, без да взимам членски внос. Указвам съдействие на всички, потърсили ме, без да получавам нищо в замяна.

    А сега Вие ми отговорете на няколко въпроса:
    Защо все още из борсите по форуми и интернет се продават моторчета и консумативи, които не са продавани свободно у нас, а са предоставяни САМО на клубове?
    Защо има толкова много недоволни от начина, по който е структурирано нещото БФА в миналото и днес?
    Как да постъпят всички моделисти, които нямат състезателни амбиции, но желаят да практикуват това чудесно хоби сред съмишленици?
    Колко европейски и международни лауреати (годишно) имаше преди 30 години и колко има днес?
    Какви са мотивите Ви да сте в УС (ако не сте, пардон) на БФА и бихте ли отстъпили мястото си на някой 20-25 годишен човек?
    На колко възрастни запалянковци помогнахте?
    И... Да сте публикували напоследък полезна информация във форумите?

    Та такива работи...
    Георги Русинов

  7. #67
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    11

    Защо си губите времето с писаници и закачки, започвам вече да се чудя и мая?
    Няма начин да се угоди на всички. Все ще има недоволни и хора които се дразнят от нещо, но такъв е света - шарен.
    Мисля че темата е за леко заключване.
    Лека нощ...

  8. #68
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Защо да се заключва?
    Та нали това е форум - вид обществена говорилня, в която всеки може да каже мнението си, колкото и то да е неприемливо за други. Това му харесвам точно на този форум - че не се заключва и че няма модератори. Според правилата му, е нужно да се спазва добрия тон. Дотук аз не виждам някой някого да е обидил или нарекъл с обидни вкалификации. "Закачките" са незлобливи и не смятам, че има обидени. А дори това да се случи, си имаме администратор, който въвежда ред по много елегантен (според мен) начин - като отсява грубостите и оставя ценната информация. Труд, за който е редно да му благодарим!

    За разлика от едни други обществени говорилни, където...

    Защо си губите времето с писаници и закачки, започвам вече да се чудя и мая?
    Аз се чудя друго - защо представителите на БФА пишат предимно в тази тема, а други теми с въпроси отбягват срамежливо.
    И още нещо се чудя - защо "големите" (както ги нарече един буден младеж) не показват, а само приказват и апострофират? Аз лично бих желал да видя нещичко, сътворено от ръчички на някой "голям", по възможност стъпка по стъпка (както по-младите правят). Нещо моделче, технологийка, туй-онуй, някоя хватка...
    Имам предвид В ТОЗИ форум...
    Георги Русинов

  9. #69
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    На Г-н Савов бих отговорил ,както Гошо е отговорил- просто не искам да плащам за нещо ,което не получавам. Защо да плащам за правото на участие в международни и други състезния ,като не искам да участвам и с това ставам черен на федерацията ,че не се снасам за доя де духа.
    Моделист съм Г-н Савов от времето ,когато сте били в пелени и тия дето ме познават от преди35-40 г. знаят що-какво съм. Спрях да се занимавам с организации на съсътезания ,защото получих негативи от активната си дейност по моделизмите- все на някой си крив , в моделистиката имам постове на високо инженерно и професионално ниво ,които явно не разбирате.. Що критикувам- защото искам и мога и познавам методиките на прибиране на пари от федерациите.
    Държавата ви дава пари- малко са ,но ги позвайте за детските - другото от джоба , ако няма - няма.
    Вместо да обидинявате моделарката общност се стремите да я разделяте на неверни и правоверни.
    Май ми станаха повече ракиите тая вечер.

  10. #70
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    На Г-н Савов бих отговорил ,както Гошо е отговорил- просто не искам да плащам за нещо ,което не получавам. Защо да плащам за правото на участие в международни и други състезния ,като не искам да участвам и с това ставам черен на федерацията ,че не се снасам за доя де духа. .
    Така е, да сте чули да Ви агитирам да плащате ??? Федерацията е за спортна дейност, за спортни класове и състезания, които са организирани съсласно международните правилници .... Този, които няма желание да се състезава, да става шампион на България, не е длъжен да плаща нищо, само ако има желание .... да помогне, да организира, да съдийства, да даде нещо от своя опит на младите ...
    Който няма това желание, няма проблем, но не може да се сравнява с тези, които са го направили доброволно. Мен ме дразни факта, че искате отчет за пари, които са събрали другите - клубове, организатори и федерация ... все едно аз да ви искам отчет, как си харчите заплатата .... Това е право, което се придобива с челството в организацията - клуб, федерация ....


    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Държавата ви дава пари- малко са ,но ги позвайте за детските - другото от джоба , ако няма - няма.
    Вместо да обидинявате моделарката общност се стремите да я разделяте на неверни и правоверни.
    Май ми станаха повече ракиите тая вечер.
    Държавата дава малко пари, дори тези които дава, се дават с договор за какво се дават, като отчета е строг .... Мога да кажа, че тази година федерацията е дала за детски състезания и участие на юношите в Световни и Европейски ДВА пъти повече от цялата годишна сума, която дава МФВС ..... Някой пита ли се откъде идват останалите пари ??? А има пари от спонсори, общини, които финансират участието на своите състезатели на Световно първенство - пример отбора юноши по ракетомоделизъм - изцчло финансиран от общините Девня, Каспичан и Г.Оряховица, в моя случай се наложи да добавя 1000 лева към отпуснатата сума .... Аз не деля никого, който иска да се състезава .... добре дошъл във федерацията .... който чувства моделизма само като хоби .... без спортната част, няма необходимост да се включва .... само по желание .... а състезатели винаги ще има .... ще има и успехи ....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен