+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 13 от общо 13

Тема: Облитане на нов модел

  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Аз мисля, че проблемът не е в силовите установки, а в самите модели. Според мен те изискват известни умения... Заложено е повече на копийността, отколкото на летателността (ако мога така да се изразя). С тези обемни тела и малки криле... искат огромна скорост (спрямо размерите им), за да излетят като хората, а и челното съпротивление си го бива (според снимките).
    Започва да става интересно. Мисля да взема един такъв и да пробвам... Ще е доста интересно.
    Георги Русинов

  2. #12
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Модела е без колесник. Направен е за хвърляне от ръка. Но явно иска много силно и точно хвърляне. Имам още 5-6 такива от Хобби кинг (джетове с рамер под 1 метър и без колесници) и сега ме е страх да ги пробвам. Въпроса е как да се хвърлят. Разсъждавам на глас. Може би трябва да се хвърлят не нагоре, а хоризонтално с идеята да има повече мощност. Така обаче се рискува пропадане докато се набере скорост. Втория проблем е, че моделите не са облитани, което означава, че още при хвърлянето завиват на някъде, влизат в свредел и чао. Случва ми се вече с втори джет, но втория се оказа доста здрав (Ф-86) и нямаше сериозни щети.

    Започвам да се замислям за някакъв катапулт по принципа на самолетоносачите. Първата идея е 2 метални кола с височина метър, метър и нещо, и един много здрав ластик, опънат между тях. Въпроса е с този ластик ще получа ли по-голямо ускорение от това, което човек може да направи с ръка. И откъде да го намеря този ластик? Някой пробвал ли е такова нещо?
    Можеш да опиташ така: http://www.youtube.com/watch?v=IKM1CQvpbqs Надявам се и при теб да се получи.
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  3. #13
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    до Mateev

    колега Mateev за ластик може да се отбиеш до всеки риболовен магазин и да питаш за ластик за щека.невероятно здрави са.
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен