+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 22

Тема: Протон - лесен акробатичен модел за начинаещи

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Лазерно рязане ли виждам? Ако да, кажи къде го правиш?
    Моделчето става супер. И много добре изпъваш моделарското фолио. Кажи си тайните на доброто изпъване......
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    58

    Да, кита е лазерно нарязан от Димитър Цанков. Теглото в момента е 162 гр облечен.
    Изпъването... незнам дали ше мога да го опиша, защото според мен не е трудно и не мисля че има някаква тайна. Въпрос е на няколко неща: инструмент, старание и повтаряне докато се получи задоволителен резултат.
    Ако се видя с малко свободно време може да запиша някое обличане и да го пусна тук, но не обещавам кога ще мога да го направя. Остава да направя носа и да монтирам оборудването.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Пловдив/Пазарджик
    Мнения
    6

    Малко яснота за невежите

    Би било доста интересно ако има кратак видео урок относно обличането , би било много полезно на мен и на много други като мен които сега се сблъскват с тази технология . А капота от балса ли ще бъде или някое друго решение.Следя с интерес.
    ПП: Очаква ме същия модел

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    58

    Ще се опитам да направя нещо такова когато имам възможност. Капотажа може да бъде балсов, или стъклопластов или вакуумиран. Скоро ще бъде готов и ще го покажа тогава.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Пловдив/Пазарджик
    Мнения
    6

    Развитие

    Има ли развитие по моделчето ?

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    58

    Модела е готов за първи полет, само времето малко да се успокои. Остана да се добави украсата. Скоро ще снимам и ще пусна сникми, надявам се и клипче.

  7. #7
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Quote Originally Posted by _ZIGI_ View Post
    Би било доста интересно ако има кратак видео урок относно обличането , би било много полезно на мен и на много други като мен които сега се сблъскват с тази технология . А капота от балса ли ще бъде или някое друго решение.Следя с интерес.
    ПП: Очаква ме същия модел
    Най-доброто видео за изпъване на фолио Кратко и ясно. Важно е първо да се залепят краищата, а после средата.
    http://www.youtube.com/watch?v=1G4Qf...eature=related
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2011
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    3

    Здравейте,

    От скоро се регистрирах в форума но страстта ми към моделиране и по конкретно на радио-управляеми самолетчета е от доста дълго време. Честно казано не зная как да започна, и за това се зачетох в тази тема, та може ли да ми помогнете с малко информация относно самия модел на конкретното "врабче", дали трябва да си купя кит или мога да си намеря чертежите в нета и сам да си го разчертая и изрежа, дайте някакъв съвет ще ви бъда благодарен.

    П.С. Като бях дете един мой учител ми подари руско двигателче точно за радио управляем самолет, като поразрових днес из нета се оказа че е МК-17. Та не знам дали и ако въобще успея да го запаля дали ще стане за това "врабче".

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Какво стана с този модел, литна ли?

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    58

    Модела е готов от много време, но не съм го облитал - тука си е доста духовито за малки модели и чаках да поутихне малко зимния вятър. Скоро ще го вдигна от земята.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 13
    Последно мнение: 30.09.2012, 16:21

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен