+ Ново Мнение
Страница 2 от 3
ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 22

Тема: Протон - лесен акробатичен модел за начинаещи

  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Пловдив/Пазарджик
    Мнения
    6

    Малко яснота за невежите

    Би било доста интересно ако има кратак видео урок относно обличането , би било много полезно на мен и на много други като мен които сега се сблъскват с тази технология . А капота от балса ли ще бъде или някое друго решение.Следя с интерес.
    ПП: Очаква ме същия модел

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    58

    Ще се опитам да направя нещо такова когато имам възможност. Капотажа може да бъде балсов, или стъклопластов или вакуумиран. Скоро ще бъде готов и ще го покажа тогава.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Пловдив/Пазарджик
    Мнения
    6

    Развитие

    Има ли развитие по моделчето ?

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    58

    Модела е готов за първи полет, само времето малко да се успокои. Остана да се добави украсата. Скоро ще снимам и ще пусна сникми, надявам се и клипче.

  5. #15
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Quote Originally Posted by _ZIGI_ View Post
    Би било доста интересно ако има кратак видео урок относно обличането , би било много полезно на мен и на много други като мен които сега се сблъскват с тази технология . А капота от балса ли ще бъде или някое друго решение.Следя с интерес.
    ПП: Очаква ме същия модел
    Най-доброто видео за изпъване на фолио Кратко и ясно. Важно е първо да се залепят краищата, а после средата.
    http://www.youtube.com/watch?v=1G4Qf...eature=related
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2011
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    3

    Здравейте,

    От скоро се регистрирах в форума но страстта ми към моделиране и по конкретно на радио-управляеми самолетчета е от доста дълго време. Честно казано не зная как да започна, и за това се зачетох в тази тема, та може ли да ми помогнете с малко информация относно самия модел на конкретното "врабче", дали трябва да си купя кит или мога да си намеря чертежите в нета и сам да си го разчертая и изрежа, дайте някакъв съвет ще ви бъда благодарен.

    П.С. Като бях дете един мой учител ми подари руско двигателче точно за радио управляем самолет, като поразрових днес из нета се оказа че е МК-17. Та не знам дали и ако въобще успея да го запаля дали ще стане за това "врабче".

  7. #17
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Какво стана с този модел, литна ли?

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    58

    Модела е готов от много време, но не съм го облитал - тука си е доста духовито за малки модели и чаках да поутихне малко зимния вятър. Скоро ще го вдигна от земята.

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    КАЗАНЛЪК
    Мнения
    3

    Самолет Протон

    Quote Originally Posted by gonev View Post
    Здравейте,

    От скоро се регистрирах в форума но страстта ми към моделиране и по конкретно на радио-управляеми самолетчета е от доста дълго време. Честно казано не зная как да започна, и за това се зачетох в тази тема, та може ли да ми помогнете с малко информация относно самия модел на конкретното "врабче", дали трябва да си купя кит или мога да си намеря чертежите в нета и сам да си го разчертая и изрежа, дайте някакъв съвет ще ви бъда благодарен.

    П.С. Като бях дете един мой учител ми подари руско двигателче точно за радио управляем самолет, като поразрових днес из нета се оказа че е МК-17. Та не знам дали и ако въобще успея да го запаля дали ще стане за това "врабче".

    Здравейте Колеги имам желание да ви покажа един видеоклип със МК 17 да видите че този руски мотор макар и 1. 75 кубика може да вдигне във въздуха мотопланер с разпереност 2.75 метра и тегло 2.700 кг. Между другото с такъв мотор аз започнах своята авиационна подготовка на летище Овощник край Казанлък от преди повече от 25 години . Мога да кажа още че двигателя има перфектен режим и постоянни обороти единственния недостатък е че двигателя има доста кратък живот тоест къс моторесурс някъде около 2 часа след което той се износва и трудно става употебата му . Видеоклипа можете да видите като наберете на български език заглавието " Най-страшния моделист на Казанлък" във Гугала или във сайта на моделистика или моделист.БГ .

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    58

    Ето че след сериозно забавяне, модела литна.
    Като цяло съм доволен от поведението му в полет. Модела е стабилен и устойчив, но в същото време е и много маневрен. През почти цялото време летях на половин газ, защото просто повече не му трябва. При пълни обороти на двигателя лети много бързо.
    Ето и видео от първия полет:



    Click image for larger version

Name:	13.jpg
Views:	646
Size:	595.8 KB
ID:	6475Click image for larger version

Name:	11.jpg
Views:	660
Size:	576.2 KB
ID:	6476Click image for larger version

Name:	8.jpg
Views:	622
Size:	591.2 KB
ID:	6477Click image for larger version

Name:	12.jpg
Views:	679
Size:	562.4 KB
ID:	6478

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 13
    Последно мнение: 30.09.2012, 16:21

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен