+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 16

Тема: Предложения към администраторите

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    България
    Мнения
    19

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Към МОДЕЛИСТА- Кое според теб е по-добре, да ползваш наличната вече купена апаратура, която работи перфектно, или да чакаш 2-3 месеца, за да си събереш пари за нова, която няма кой знае какво повече от наличната?
    Когато става въпрос за някое депроново моделче смятам че не е от такова значение каква е апаратурата. Това при положение че самолетчето е дастатъчно малко, леко и лети бавно, че човек прохожда в това хоби и е предпазлив по принцип.
    Когато става въпрос за модел с 1.80м крило, тегло 7 кг., двигател 25 куб. то марковата апаратура е просто задължителна. Риска който се поема е много сериозен и с това шега не бива. Трябва да се търсят фирми доказали се в бранша. Съответно тяхната цена е винаги по висока.
    Товае най общо казано.
    Разбира се темата е много по обширна и може да се дискотира с часове.

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Наложи ми се да изтрия част от мненията и да редактирам останалите така, щото дискусията да изглежда нормална и без обиди. В случая искам да констатирам един факт - за разгорещаването на спора не е виновен modelista. Той просто е изказал едно мнение и останалите веднага са се нахвърлили срещу него. И тогава естествено той е започнал да отговаря, като обаче е правил само намеци и се е сдържал от обиди. В развилия се спор според мене основна вина има Skymaster, който незаслужено е обидил моделиста. Веднага след това Габриел Димитров е налял масло в огъня, да не би случайно да угасне.

    Всички мои редакции не са окончателни и могат да бъдат възстановени в случай на нужда. Аз обаче предлагам да забравим спора и да продължим да обсъждаме апаратурите. След ден-два, когато всички прочетат този мой постинг, ще го изтрия и ще преместя новозаформилата се дискусия в отделна тема.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    А ето и моето мнение:

    При апаратурите не може да се каже коя е най-добрата или най-евтината или с най-доброто съотношение цена-качество. Така е и при колите. Всяка една апаратура си има плюсове и минуси и всеки един моделист си прави собствения избор в зависимост от това кой точно параметър на апаратурата му е важен и кой - не.

    Покрай многото накупени Ready to Fly модели аз се сдобих и с много апаратури. Тоест имах шанса да видя, пипна, пробвам и сравня плюсовете и минусите на над 10 производителя. Към момента считам, че най-добри са 2 мои апаратури - Spectrum DSM9 и Walkera 2801-Pro. И с двете не съм имал никакви проблеми. И двете съм ги тествал на големи разстояния.

    Основния мотив при избора на апаратура за мене лично беше цената на приемниците. При друг може да е друго. Аз лично съм запален по модели на самолети и съм купил едва ли не всеки втори модел от HobbyKing. При това положение не върви да имаш самолет за 50-60 долара и да даваш още толкова и за приемника. Затова и бях наблегнал на Walkera-та. Просто нейните приемници бяха най-евтини. В момента обаче в HobbyKing се появиха евтини DSM2 приемници, съвместими със Spectrum и аз наблегнах на тях.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен