Визуализирани са от 1 до 10 от общо 16

Тема: Предложения към администраторите

Threaded View

  1. #10
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Не знам защо смяташ че не съм прав? Искаш да кажеш че една апаратура (като спектрума) която работи на 2 честоти е по надеждна от такава която работи на 3 честоти?защото била кодирана?
    ВСЯКА 2.4 ghz апаратура използва кодиране.Всяка си има ID код (просто защото изпозлват същия принцип като на безжичните мрежи-както ти сам написа!) Това не означава че самолета ти е 100 процента защитен-ако някой пусне много мощен предавател той просто ще заглуши твоя приемник и колкото и да ти е кодирана връзката приемника нищо няма да приеме...
    Quote Originally Posted by myxt75 View Post
    Всеки път приемникът ще опитва да се прехвърли на друг "свободен" канал обаче там също има шум, отново прехвърляне - отново зает канал, отново прехвърляне - отново зает канал...
    Това пък съвсем не е вярно! Приемника не избира на коя честота да се прехвърли-предавателя му казва на коя честота ще излъчва следващия път-просто към информацията която предавателя предава на приемника се добавя и информацията за следващия "канал"

    Само Hitec Spectra AFHSS -adaptive frequency hopping spread spectrum (и то когато този режуим на модула активиран) следи за шумове в честотната лента и се 'мести" далеч от шума.
    Всички други апаратури DSSS, FHSS на футаба НЕ СЛЕДЯТ за шум в честотната лента.Футабата постоянно си скача от честота на честота но няма как да знае че има смущения. Там това става толкова бързо че дори да попадне на канал който е заглушен реално няма да усетиш че модела ти не реагира.
    Дори цялата честотна лента да е осеяна с шум, ако предавателят не е достатъчно мощен и твоя приемник има добра чувствителност вероятността за заглушаване на приемника е минимална.(затова има и ограничение за излъчвателната мощност)
    В по горният ми пост не съм сравнявал предимства и недостатъци между fhss и dsss ами просто казах че има китайски модули които предплагат повече възможности и по сигурна връзка на по малка цена....
    Поздрави от Варна,
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 27.07.2010 на 15:02.
    Габриел Димитров
    Варна

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен