+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 16 от общо 16

Тема: Предложения към администраторите

  1. #11
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Не знам защо смяташ че не съм прав? Искаш да кажеш че една апаратура (като спектрума) която работи на 2 честоти е по надеждна от такава която работи на 3 честоти?защото била кодирана?
    ВСЯКА 2.4 ghz апаратура използва кодиране.Всяка си има ID код (просто защото изпозлват същия принцип като на безжичните мрежи-както ти сам написа!) Това не означава че самолета ти е 100 процента защитен-ако някой пусне много мощен предавател той просто ще заглуши твоя приемник и колкото и да ти е кодирана връзката приемника нищо няма да приеме...
    Quote Originally Posted by myxt75 View Post
    Всеки път приемникът ще опитва да се прехвърли на друг "свободен" канал обаче там също има шум, отново прехвърляне - отново зает канал, отново прехвърляне - отново зает канал...
    Това пък съвсем не е вярно! Приемника не избира на коя честота да се прехвърли-предавателя му казва на коя честота ще излъчва следващия път-просто към информацията която предавателя предава на приемника се добавя и информацията за следващия "канал"

    Само Hitec Spectra AFHSS -adaptive frequency hopping spread spectrum (и то когато този режуим на модула активиран) следи за шумове в честотната лента и се 'мести" далеч от шума.
    Всички други апаратури DSSS, FHSS на футаба НЕ СЛЕДЯТ за шум в честотната лента.Футабата постоянно си скача от честота на честота но няма как да знае че има смущения. Там това става толкова бързо че дори да попадне на канал който е заглушен реално няма да усетиш че модела ти не реагира.
    Дори цялата честотна лента да е осеяна с шум, ако предавателят не е достатъчно мощен и твоя приемник има добра чувствителност вероятността за заглушаване на приемника е минимална.(затова има и ограничение за излъчвателната мощност)
    В по горният ми пост не съм сравнявал предимства и недостатъци между fhss и dsss ами просто казах че има китайски модули които предплагат повече възможности и по сигурна връзка на по малка цена....
    Поздрави от Варна,
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 27.07.2010 на 15:02.
    Габриел Димитров
    Варна

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    37

    Отново не искаш да разбереш какво точно съм ти казал!!!
    Радвам се, че четеш много и се интересуваш от толкова неща, но пак ти казвам внимателно анализирай всичко преди да си правиш изводи!
    Направи разлика между "кодиране" и "модулиране"
    Ако заглушаващият сигнал е много силен нищо не може да спаси връзката, но ако е просто шум "скачащите" протоколи се местят на друг канал ( без значение дали по решение на приемника или предавателя), а напълно цифровите чак когато не успеят да покрият достатъчно пакети информация се местят на друг канал. Един вид са дублирани нещата!
    Най-големият проблем при апаратурите не е загубата на сигнал за момент, а изпълнението на неверни команди породени от шума!

    И клипчето което си дал за пример с DSM2 на което обяснява човека за 2 канала които се доближавали не е съвсем вярно! Лично съм правил опити и при зашумен ефир на 2.4 DX6i съм засичал преместване на 3 канала! Просто при опита човек ползва сравнително чиста среда и не предизвиква достатъчно смущения за да се задейства някой от протоколите за корекция!

    П.П. Безжичните връзки на 2.4 са на съвсем друг принцип и като модулация, и като протокол са други.
    Дадох пример с компютърни мрежи , но не безжични. Просто преди години се ползваха друг тип мрежи и основният проблем беше точно шума. Още тогава се разработваха какви ли не хитринки за пренос на "чисти" данни.


    Успех!
    Ивайло Трайков, София

  3. #13
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Моето лично мнение е, че не винаги цената определя качеството. Аз сам се убедих с моя спектрум 6. Няколко пъти му се налага ремонт. Само няколко примера- смотани потинциометри (а при смяната им с нови, те не паснаха идеално а рябваха модификации), лостчетата на тримерите са ги измислили по много тъп начин, и всичките ми се счупиха още на първият месец (зарбира се веднага го залепих и сега няма проблеми). Врътката с която се рови из менючто има скапано клуче, ноето не винаги дава контакт както трябва, същото се отнасся и за ключетатат на тримерите- по някой път трябва да ги натисна 5-6пъти за да проработи. Чувал съм и за други проблеми, като счупване на лостчетата на ключетата.
    До сега с моя FLYSКY не съм имал никакви проблеми. Единственото което харесвам на спектрума е че има микро приемници и консумацията му е мизаерна (карам с обокновенни 1,5 волта батерии)

    Към МОДЕЛИСТА- Кое според теб е по-добре, да ползваш наличната вече купена апаратура, която работи перфектно, или да чакаш 2-3 месеца, за да си събереш пари за нова, която няма кой знае какво повече от наличната?
    Неделчо Брънчев

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    България
    Мнения
    19

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Към МОДЕЛИСТА- Кое според теб е по-добре, да ползваш наличната вече купена апаратура, която работи перфектно, или да чакаш 2-3 месеца, за да си събереш пари за нова, която няма кой знае какво повече от наличната?
    Когато става въпрос за някое депроново моделче смятам че не е от такова значение каква е апаратурата. Това при положение че самолетчето е дастатъчно малко, леко и лети бавно, че човек прохожда в това хоби и е предпазлив по принцип.
    Когато става въпрос за модел с 1.80м крило, тегло 7 кг., двигател 25 куб. то марковата апаратура е просто задължителна. Риска който се поема е много сериозен и с това шега не бива. Трябва да се търсят фирми доказали се в бранша. Съответно тяхната цена е винаги по висока.
    Товае най общо казано.
    Разбира се темата е много по обширна и може да се дискотира с часове.

  5. #15
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Наложи ми се да изтрия част от мненията и да редактирам останалите така, щото дискусията да изглежда нормална и без обиди. В случая искам да констатирам един факт - за разгорещаването на спора не е виновен modelista. Той просто е изказал едно мнение и останалите веднага са се нахвърлили срещу него. И тогава естествено той е започнал да отговаря, като обаче е правил само намеци и се е сдържал от обиди. В развилия се спор според мене основна вина има Skymaster, който незаслужено е обидил моделиста. Веднага след това Габриел Димитров е налял масло в огъня, да не би случайно да угасне.

    Всички мои редакции не са окончателни и могат да бъдат възстановени в случай на нужда. Аз обаче предлагам да забравим спора и да продължим да обсъждаме апаратурите. След ден-два, когато всички прочетат този мой постинг, ще го изтрия и ще преместя новозаформилата се дискусия в отделна тема.
    Росимир Матеев

  6. #16
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    А ето и моето мнение:

    При апаратурите не може да се каже коя е най-добрата или най-евтината или с най-доброто съотношение цена-качество. Така е и при колите. Всяка една апаратура си има плюсове и минуси и всеки един моделист си прави собствения избор в зависимост от това кой точно параметър на апаратурата му е важен и кой - не.

    Покрай многото накупени Ready to Fly модели аз се сдобих и с много апаратури. Тоест имах шанса да видя, пипна, пробвам и сравня плюсовете и минусите на над 10 производителя. Към момента считам, че най-добри са 2 мои апаратури - Spectrum DSM9 и Walkera 2801-Pro. И с двете не съм имал никакви проблеми. И двете съм ги тествал на големи разстояния.

    Основния мотив при избора на апаратура за мене лично беше цената на приемниците. При друг може да е друго. Аз лично съм запален по модели на самолети и съм купил едва ли не всеки втори модел от HobbyKing. При това положение не върви да имаш самолет за 50-60 долара и да даваш още толкова и за приемника. Затова и бях наблегнал на Walkera-та. Просто нейните приемници бяха най-евтини. В момента обаче в HobbyKing се появиха евтини DSM2 приемници, съвместими със Spectrum и аз наблегнах на тях.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен