+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 25

Тема: hsp brontosaurus мотор

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    софия
    Мнения
    46

    hsp brontosaurus мотор

    Здравети взех този джип без нищо и сега трябва да си го направя :) За сега имам само батери де но малко по малко няма да бързам най на преде искам мотор и спеед, чудя се межу 9T 4300KV и 5.5T 6000KV разликата в цената е около 40лв не е в това проблема обаче, чудя се как ще понесе джипа толкова мощен мотор, има ли някои от вас които има подобен или същия модел и го кара с подобен мотор

    Това се чудя сега просто незнам дали този 6000 няма да му доиде прекалено мощен и да се счупи, тоест да се чупи постояно което не ми допада, с модела няма да се скача или нещо подобно ще се кара по пясак и поляни и в треви нали няма да го тормозя кой знае колко

    Цялата работа която според мен е най важна да не чупи деференциал което ми се струва скъпо и трудно за ремонт, но може и да не съм прав :)

    Даите си вашите мнения как да постъпя :)
    Димитър Костадинов 17г. от София

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    софия
    Мнения
    46

    http://www.youtube.com/watch?v=wv9yhfxM5AA това ли ще се получи
    Димитър Костадинов 17г. от София

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Тези дни имах възможността да карам такъв монстер. Колегата Матеев ми го беше пратил да го пробвам. За мен, като човек без много опит, монстера върви доста добре. Малко по бавен е от този на клипа. Карам го с 2 клетки ли-по 3300мач 30С или 5000мач 20С. Контролера е HSP 70А
    Според мен си вземи по-мощният мотор. После ако ти се стори прекалено мощен, спокойно от апаратурата можеш да му ограничиш мощността. Също и почвечет контролери за колички имат възможност за програмиране на стартовата мощност.

    При мен основен проблем се оказа греенето на контролера и мотора. Проблема се реши много лесно с две вентилаторчета по 2лв. бройката.
    Ето малко снимки на животното което карах аз.





    В началото както се вижда на снимките, бях захванал вентлаторите със "свински опашки", но в последствие идеята се оказа лоша, защото перките на вентилаточетата се заклинаваха в тях, затова реших да захвана вентилаторите само черз двойнолепеща лента. Резултата беше перфектен. Дори и след здраво каране контролера и мотора бяха студени.
    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    софия
    Мнения
    46

    Дам моя монстер е като този :) Само дето съм решил да му сложа купе от субаро онроад

    А това чудо с колко кв мотор е ? И някое клипче дали ти се намира :)

    Поздрави :)
    Димитър Костадинов 17г. от София

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Нямам никава представа какъв е мотора.
    Клипче не съм правил, но няма и да направя, защото сега монстера е почистен идеално, и е готов да го върна на колегата Матеев. Почистването ми отне около половин ден.
    Неделчо Брънчев

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    софия
    Мнения
    46

    Аз ще направя на моя щом го вкарам в движение Ще видя да дам на някои стругар да ми направи малко полуоски че те са правени ама не ми харесва как не ми вдъхват доверие а и до колкото четох в нета пише че с по мощен мотор по принцип си има навика да ги чупи

    А зъбното колело което е на мотора от къде мога да си го намеря дали знаеш ? Че го нямам ставаше от тамиата де то предполагам е едно и също и на другите модели

    Ще дам и някоя снимка на моя имам и доста резервни части за него :) А дали има смисъл от алуминиево шаси

    Доста си го изчистил за половин ден явно си го разглобил почтистил и зглобил до последното винче
    Димитър Костадинов 17г. от София

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    софия
    Мнения
    46

    Ако някои иска такава машина да казва че излиза че скоро няма да излезне възможност да го стегна, затова мисля да го продам на някои поне да се ползва не да седи тъка

    Ако има някои интерес да пише ЛС за цена и подробности :)
    Димитър Костадинов 17г. от София

  8. #8
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Попаднах на една инструкция на този модел. Оригиналният мотор е 3300Kv а контролера е 75А.
    Неделчо Брънчев

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    софия
    Мнения
    46

    Ще се захващам да го преправям на нитро модел, утре ми идва двигателя 2.6куб. което според мен е перфектно зада няма проблеми с деференциалите, или поне много Някои захващал ли се е досега с такова преправяне ? И дали ще може да ми изброите всичко което ми трябва зада запаля модела, двигателя си има всичко ауспуси там мизери всичко, имал проблем с мощноста но бил каран без нитро затова си и мисля че с нитро трябва да изкара известно време :) И все пак дали може да ми кажете къде се продава и колко пари струва ремонтен кит за такова двигателче и изобщо продава ли се ? И освен двигател какво друго ми трябва 2 сервото резервоар приемник предавател ? Някакво спеед контролер трябва ли ми ?
    Димитър Костадинов 17г. от София

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    софия
    Мнения
    46

    Взех двиагтеля, сега само чкам да ми кажете дали да се занимавам или няма смисъл
    Димитър Костадинов 17г. от София

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен