+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 14

Тема: През свободното време...

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Белослав
    Мнения
    7

    През свободното време...

    Здравейте,
    Аз не се занимавам с авиомоделизъм, но вчера докато стоях на компа реших да правя нещо, че се вкиснах.
    Е всичко започна от това:
    http://pics.data.bg/zoom/albums/1a98...2981b981a/maxi


    Малко картон от тетрадки, вътрешностите на тоалетна и домакинска хартия и топче хартиено тиксо. Понеже много харесвам аеродинамичноста и заоблените ръбове реших да си направя некав изтребител , разбира се , който е "стендов".
    Та за 30 мин. направих крилата : http://pics.data.bg/albums/27716/sam...2/Pictur3_0165
    http://pics.data.bg/zoom/albums/5202...f2479eecf/maxi
    и за още толкова тялото, или направо казано го сглобих целия. : и в крайна сметка се получи това:http://pics.data.bg/zoom/albums/ff12...726682210/maxi
    и това: http://pics.data.bg/albums/27716/sam...2/Pictur3_0169


    не е готов още отзаде (вижда се на снимките) но има време. След това малко гланцово блокче и Ц200 и е готов за "полет".
    Е дайте оценка, как е.
    Поздрави Калата.
    Последна редакция от kalata_951; 20.07.2010 на 21:42.
    Калоян Живков Йорданов- 15год. ((МЛАД ЕНТУСИАСТ)) Никога не казвам НЕ, а винаги продължавам, Макар и да не се получава
    ModeLisTika

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Средец
    Мнения
    69

    Снимките нещо не излизат.
    Иван Чанков

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Белослав
    Мнения
    7

    Re...

    Оправих снимките.... По късно ще покажа промените по задницата и в готов вид без облекло.
    Поздрави Калата
    Калоян Живков Йорданов- 15год. ((МЛАД ЕНТУСИАСТ)) Никога не казвам НЕ, а винаги продължавам, Макар и да не се получава
    ModeLisTika

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Средец
    Мнения
    69

    Поздрави и от мен. А до самолетчето сега е малко в окаяно състояние и не мога да преценя но като кронструкция е супер и да не забравиш да направиш клипче да го видим как лети.
    Иван Чанков

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Белослав
    Мнения
    7

    Eто обещаното продължение, с вече пълна формовка, отново без дрехи мързела надделява пък и нямам матрияли..
    0ооо... между другото товае уж МИГ- ама не съм сиг какъв модел, но май изобщо не си мязат ама както и да е мен ме кефи. Все пак нали затова е моделистика за да правим нещата ние не да ги копираме.
    Та стига писания нека покажа напредъка:






    та ето товае.
    Ето това са снимките...
    КАкво ще кажете, незнам обаче мен ме кефи.
    ОСтана само да го облепя с картон едно камуфлажче и съм готов
    Поздрави Калата.
    Калоян Живков Йорданов- 15год. ((МЛАД ЕНТУСИАСТ)) Никога не казвам НЕ, а винаги продължавам, Макар и да не се получава
    ModeLisTika

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Белослав
    Мнения
    7

    Re...

    Ето и другите, слагам ги в друг пост, защото в един може само 9.
    та ето ги и тях:





    Поздрави Калата
    Калоян Живков Йорданов- 15год. ((МЛАД ЕНТУСИАСТ)) Никога не казвам НЕ, а винаги продължавам, Макар и да не се получава
    ModeLisTika

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Защо не си направиш свободнолетящ модел?
    Неделчо Брънчев

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Белослав
    Мнения
    7

    Re...

    Моля, аааа Какво е това нещо... Нямам си понятие. Пък и липсват средства , но пък ми шукна идеята дали няма да мога да направя самолет, от хартия( картон), който и да лети този път, защото този не може естествено.
    Калоян Живков Йорданов- 15год. ((МЛАД ЕНТУСИАСТ)) Никога не казвам НЕ, а винаги продължавам, Макар и да не се получава
    ModeLisTika

  9. #9
    Потребител Аватар на kolibri
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    85

    Здравей, Калояне.Мисля, че моделите от хартия (картон) са повече в стендовия моделизъм.Но ако искаш може да направиш свободнолетящ модел както предложи Неделчо.Моята идея е Пионер 2.Това е комплект в който има готови изрязани части и само трябва да се залепят с лепило за дърво.Ето тук можеш да използваш Ц200.После се облича с специална хартия или с япон, които ги има в комплекта.Работи се с лак..Можеш да намериш такова или в някой авиоклуб, или от някой стар моделист,а и е сравнително евтино.Това е само предложение.До колкото знам Белослав се намира някъде на запад от Варна.Ако имаш път натам можеш да идеш при по-опини моделисти и те ще ти помогнат.Ако си решил опитай да направиш и летящ модел от картон и ни го покажи.

    Успех!!
    Последна редакция от kolibri; 21.07.2010 на 07:37.
    Александър Иванов
    Пловдив

  10. #10
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Направи този модел. За целта са ти нужни една летвичка с подходящи размери и малко балса 2мм за крилата и стабилизаторите. При добра изработка ти гарантирам 20метра полет.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	leftover.gif‎
Views:	843
Size:	7.3 KB
ID:	1245  
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Усмивки в свободното време
    от Mateev във форум: Общи приказки
    Replies: 170
    Последно мнение: 03.07.2016, 19:16

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен