+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 18

Тема: защо грее мотора и спийда

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    защо грее мотора и спийда

    моторетката е http://rchobby-bg.com/index.php?main...roducts_id=176 , спийда е дуалски ХС 3012 ВА. витлото е 8Х3.8. По данни от каталога на моторетката с това витло би трябвало консумирания ток да е 16- 17 ампера (при пиков ток 24,5) тягата е почти колкото е по каталог. Тайминга на спийда е нагласен на "Висок". батарейката е чисто нова 3 амперчаса 3 клетки и свободно дава поне 100 ампера.Кабелите от спийда до моторетката са удължени с 6 сантиметра. Click image for larger version

Name:	IMGA0024.JPG
Views:	943
Size:	125.0 KB
ID:	1235Click image for larger version

Name:	IMGA0028.JPG
Views:	1001
Size:	116.1 KB
ID:	1236Click image for larger version

Name:	IMGA0025.JPG
Views:	931
Size:	126.5 KB
ID:	1237Click image for larger version

Name:	IMGA0032.JPG
Views:	1202
Size:	111.7 KB
ID:	1238 горе долу така са разположени нещата на гаргата.
    Моите предположения.
    1. спийда загрява защото гаргата не се движи и той не се обдухва
    2. мотора загрява( загряват неподвижните части) защото е в сянката на моторамата.
    3. някъде нещо съм объркал
    Ако нещо съм пропуснал ще го добавя, ако някоя снимка не е ясна ще я изясня....... само дайте мненията или предложенията си.
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Едни и две са вярни. Освен това трябва да провериш дали оста на мотра, не се трие в моторамата.
    За да не грее контролера, можеш да изрежеш дупка в термошлауха с който е обвит, по този начин: http://www.servo-expert.com/catalog/...roducts_id=814
    и да поставиш алуминиев радиатор, върхи алуминиевата пластинка на контролета.
    За мотрчето- можеш да направиш моторама от алуминий с дебелина около 2-2,5мм като оставиш, карищата малко по-дълги, за да се обдухват. Друг варянт са въздухозаборници.
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    мотора е закрепван по подобие на фотосамолета на Николай от Плевен. Дано и той прочете темата и да сподели дали в покой се забелязва загряване на неподвижните части на неговия мотор. А иначе съм мислил за допълнителен радиатор на контролера. А за оста.......... ще проверя но утре. дано има и други мнения.
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Тайминга на спийда е нагласен на "Висок".
    според мен това е възможния проблем-пробвай с друга настройка и сподели.
    Междудругото НИко вчера на доброгледксата поляна всички депронки носят само аз ДВГ ако беше дошъл щесе да се включиш в боя между Ф22 и МиГ 29
    Габриел Димитров
    Варна

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    Тайминга на тези спийдове фабрично е настроен на средно ниво (поне така пише в инструкцията). Първоначално като го пуснах спийда си работеше с фабричните настройки но проблемите си бяха същите. След кратко издирване в нета намерих инструкцията за програмиране чрез апаратурата.......... никаква промяна Проверих оста не трие в моторамата
    Последна редакция от нико; 19.07.2010 на 17:49.
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    37

    Колега, ти на място ли проверяваш колко загрява спида?
    Също така колко серва ползваш, какви са те и сигурен ли си, че някое от тях не задържа?

    Ако го пробваш "на място" е съвсем нормално да грее - няма обдухване, а и статичният товар е доста по-голям от колкото в движение.
    Успех!
    Ивайло Трайков, София

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    гр. Русе
    Мнения
    9

    А и какво разбираш под грее? Колко градуса? Колко ампера дърпа мотора?
    Деан Москов
    Fly Fast, Fly Low, Turn Left

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    Да всичко е неподвижно тоест гаргата не се движи. Серва...... монтирани са но не се движат (тоест само ток на покой) иначе са Хекстроник НХТ900 и са 3 броя чисто нови. За спийда очаквах да е топъл тоест към 30 градуса но той е към 40+. сега на спийда му търся радиатор. За амперите които дърпа мотора съм писал в първото мнение. По ме притеснява това че мотора грее към 50 градуса и то частта към която са хванати намотките ( да не издребняваме кое е ротор и кое е статор). Вчера разглобих мотора и се оказа че оста играе в лагерните легла тоест диаметъра и е по-малък от необходимото. Пробвах лагерите на чисто нова ос..... влизат си съвсем нормално стегнато.
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Под греене разбирай-ако го хванеш да не можеш да го държиш повече от 2-3 секунди. По принцип най-ниският клас лакове, които се използват за изолация на бобинажен проводник издъжат 90градуса.
    На мосветите им дават 175градуса, като твоят контролер има температурна защита, която го изключва на 110градуса.
    Направи полет около 1-2мин, и тогава првери колко са загряли контролера и мотора.
    Неделчо Брънчев

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    гр. Русе
    Мнения
    9

    Мисълта ми беше, да измериш реалната консумация а не колко е по каталог. Така ще разбереш дали всичко е наред или има някакъв проблем. И аз като de_kata мисля, че нямаш проблеми с мотора и контролера. Не търси под вола теле, а бягай към поляната.
    Успешни полети
    Деан Москов
    Fly Fast, Fly Low, Turn Left

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Защо не мога да пиша във форума
    от Penev във форум: За форума
    Replies: 1
    Последно мнение: 03.01.2010, 18:28

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен