+ Ново Мнение
Страница 3 от 3
ПърваПърва 1 2 3
Визуализирани са от 21 до 29 от общо 29

Тема: Bristol Scout D

  1. #21
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Защо стабилизаторите са от много слепени части, а не от една цяла част?
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  2. #22
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by lz23 View Post
    За щастие съществува и лазерно рязане.
    Резултатие при Митко Цанков са винаги перфектни както можете да се уверите. Голямо благодаря Митко!
    Колко струва кита и от къде може да се купи?

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    58

    Стабилизаторите са от много части вместо от една цяла, за да се получат по-леки и достатъчно здрави. От цяла палстина ще тежат поне 4-5 пъти повече.

    Кита може да се поръча при Димитър Цанков (Faktura).

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    lz23
    Колко тежи готов за полет самолета ?

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    58

    Писах го в пост 5 - 450 гр излезе моя. Но съм сигурен че и при по-голямо тегло (500-600 гр) ще лети много добре.

  6. #26
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Вече е минало доста време от първия полет.Какви са особеностите на този самолет, какво е крайното мнение за него, как се държи във въздуха какво може да прави като фигури, имало ли е крашове?Колко време има във въздуха горе доле?Може ли да планира добре при спрял двигател?С две думи ме интересува всичко за него?

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    58

    Лично на мен модела ми харесва много. Полета е много спокоен и контролируем. Като управление е малко по-чувствителен на отклоненията на вертикалното кормило, но това лесно се коригира с намалени отклонения и/или добавяне на експонента. При изключен мотор модела планира прекрасно, може да лети без двигател и без управление като свободнолетящ без проблем.
    Характерно за модела е, че има доста голямо челно съпротивление, и като оригинала не е проектиран за много големи скорости. Независимо колко излишна мощност ще се приложи, модела не може да се ускори прекалено много. Това според мен е идеално за учебен модел. Няма опасност от прекалено бърз полет в който да се загуби контрол или ориентация. Като цяло модела може да прави повечето фигури които се правят само с вертикално и хоризонтално кормило - лупинг, завой през крило, хоризонтална осмица и т.н..
    Според мен може да се ползва за учебен модел без проблеми. Необходим е относително слаб мотор и с една батерия може да лети доста време. При пуснати ръчки има тенденция да се самохоризонтира. При спрял двигател и пуснати ръчки си каца сам напълно нормално.
    Особенност при него е чувствителността към вятър, което е характерно за повечето малки и леки модели.
    Не съм засичал колко време съм летял с него, но със сигурност е повече от 4-5 часа полетно време.

  8. #28
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Благодаря за изчерпателиня отговор, този модел го гледам от много време и много му се радвам че е направен чистичко по добрата стара технология.Даже имам мераци да го правя и аз,макар че е малък като размер но е красив, затова питах как се държи във въздуха. В момента нямам място за него че съм събрал 1 кубик самолети в една малка стая, но когато счупя някои и се освободи място маи ще го направя и аз вдъхновен от тази тема.

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    58

    Модела лети добре, но ако е по-ветровито може би ще е добре да се добави 50-100 гр олово под центъра на тежестта за повишаване на проницаемостта. При тези размери и носеща площ съм сигурен че модела ще лети добре и при тегло 550-600 гр.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен