Заключена тема
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 13

Тема: Отново ми изтриха мнение в другия форум

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Отново ми изтриха мнение в другия форум

    Не мога да повярвам. Модераторите в другия форум явно трият мнения наляво и надясно.

    Ето за коя тема става въпрос: http://modelistika.com/showthread.ph...d=1#post116168

    Моят постинг беше номер 227. Ето съдържанието на изтрития постинг:



    Quote Originally Posted by stgram View Post
    ....Много мразя някой да публикува нещо, което е като моето, но по професионално написано....

    Трябва да се гордееш със себе си. За годините си имаш невероятно много познания и ако продължиш в същия дух, чакат те големи успехи в живота.

    Но както виждаш, трябва да работиш за увеличаване на професионализма. В областта на техниката винаги се борави с точни термини и понятия. Волтаж не е термин, а жаргон. Точния термин е напрежение. Моите постинги не повтарят твоя, а го допълват с точни цифри и формули. Изводите на Velko_sz може и да са верни, въпреки грешната обосновка в началото. Но не се знае какво той разбира под натоварване. Ако това е общия съпротивителен момент на всички външни фактори, изводите му са грешни. Ако обаче под натоварване разбира да въртим мотора със същата скорост, изводите са му верни. Виждаш ли колко е важна терминологията и как една грешно употребена дума превръща истината в лъжа.


    Така и не разбрах защо го изтриха. Модератора, който го изтри е fokke. Изтри го още докато го пишех. Невероятно. Бях написал няколко изречения. После го публикувах, а после продължих да го допълвам и да поправям правописните грешки. И в този момент постинга направо изчезна и се появи лично съобщение с предупреждение.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Постинга си беше точно по темата. На един въпрос имаше 3 отговора - един грешен, един верен, но непълен и моя, в който загубих много време подробно да разясня какво е истинското положение на нещата. След това започнах да пиша и въпросния 267 постинг, за да кажа защо грешния е грешен и защо непълния е непълен. И още написан-недонаписан и хоппа - фокке ми го изтри. В моя компютър остана недопубликуваната версия, която освен всичко друго и не беше довършена.

    Основанието за изтриване - постинга не бил по темата.

    Как да не е по темата? В последните 10 постинга се обсъждаше какво би станало, ако на един модел вместо 2 сложим 3 LiPo клетки. Темата си е точно за акумулатори и за всичко свързано с тях. И разбира се какво би станало с мощности, енергии и т.н. ако увеличим или намалим броя на клетките.

    Та ако моя постинг не е по темата, то тогава половината тема не е по темата, включая и дискусията от последните десетина постинга, в която имаше мнение дори и на друг модератор.

    За пореден път съм жестоко обиден и унижен, защото аз вложих много труд в името на това да направя добро на някого, а някой си модератор с лека ръка го изтри за 1 секунда.

    Кажете сега какво трябваше да направя?

    Ако започна да споря във форума - веднага ще ме баннат.
    Ако започна да споря в лични съобщения - пак ще ме баннат.
    Ако се оплача на Ristis - ами не знам. Сигурно ще вземе страната на модератора.
    Самият факт, че обсъждам това в публичното пространство, вероятно ще доведе до моето баннване.

    Каква е алтернативата?
    Сам да спра да пиша, като много други?
    Или да продължа почти ежедневно да понасям горчиви и незаслужени обиди и унижения, само защото се опитвам да помогна на някого?
    Последна редакция от Mateev; 19.01.2010 на 02:02.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Споко, Матеев.Аз съм в подобна ситуация-дори не мога и да пиша.
    Дълго размишлявах за сътуацията в другия форум- опитах с добро- не става до сега.
    Четох правилата доста обстойно- те са параграв 22 (то май там целия форум е параграв 22 - сами са си дали името, и дано са чели произведението на Джоузев Хелър).
    Смятам ,че единственото право, което имаме там- в параграв 22 е да напуснем , като се възползваме от това ,че мненията ни и снимковия материал са авторски и са си наши- ще рече ,че трябва да ги изтрият.
    Моите постове са около800 и повече ( ще зейне голяма дупка , а и темите ,които съм започнал трябва да се изтрият- около 30).
    Това си го мисля и ме боли за огромния труд по събирането на тая информация, но след като администрацията смята ,че не съм и нужен ,защо да разполага с нея за нуждите на сайта. Поне сматам ,че има и практика вече в напускането на форума. Е може да се опитат да се изгаврят , но мисля ,че едва ли ще го направят- има доста органи защитаващи правата на автора.
    Надявам се да не се стига въобще до напускане -живота ще покаже.
    Междувременно забелязвам ,че който е баннат после успява да затрие нещо по-ценно в темите си - направих го и аз преди време.
    Накрая избора си е наш- да се радваме ,че поне имаме право на избор.

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ей тъй, на!

    Здравейте и двамата!
    Както знаете, аз съм с доживотен БАН в моделистика.ком. Заради това аз дори не чета написаното там. Друга много сериозна причина да не чета е повсеместната профанизация на материята, която се обсъжда там. Една тема най-често се започва с въпрос и се стига до разправии и караници между "много компетентни" по въпроса. Предполагам сте забелязали, че там не пише почти никой от по-известните български моделисти. Причините са много, но основната е една - няма почва за споделяне на знания.
    Аз имах там над 1000 поста и в по-голямата си част те бяха практически и полезни съвети към по-малко знаещи от мен. Мога да дам и пример - цялата начинаеща (а и не само начинаеща) гилдия в момента масово облича самолетчета с фолио за стъкла на автомобили. Откритие, което направих аз и споделих... Обяснявах повторно и потретно процедурата и начини за обличане на всеки желаещ, без да пестя думи и време. Все още ме търсят по скайпа с подобни и други въпроси...
    Друг пример:
    Започна една спекула с кабели за симулатор. Тогава ги нямаше из нашите магазини и кабелчетата "вървяха" по 50-80 лева. Ядосан от некоректните и алчни за пари "колеги" моделисти, които ги изработваха и съответно продаваха, реших да направя малък саботаж... Като обявих, че ПОДАРЯВАМ кабел на всеки, който пожелае такъв. Правех и подарявах кабели, барабар със симулатор. Правех това, понеже преди много години сам се лутах и мъчех с подобни въпроси, но нямаше кой да ми каже. И бях твърдо убеден, че няма по-добро нещо от това да ти се помогне, когато не можеш да се справиш сам.

    След още няколко подобни "изпълнения" от моя страна, бях изгонен позорно. :) Защо позорно ли? Ами защото "Ей тъй, на!". Защото няма почва за посяване на знания. :)
    А защо няма почва ли? Много е просто, обяснявам:
    Детенцето Х има една мечта - да притежава радиоуправляема играчка. Самолетче, лодка, количка - няма значение. Важното е да е с дистанционно или с "моторче на бензин". Попада на някой бг форум за тези неща и четейки отгоре-отгоре (че те децата как да четат?) разбира, че може да си го направи!!! УАУ!! И започва да задава въпроси... МНОГО въпроси. Повечето глупави. Глупави, но от наша гледна точка. Дете (или възрастен) няма как да си обясни или отговори на всички въпроси сам. Тук започва голямата цедка. Задава детето въпрос - отговаря му се. То не разбира. Пита пак... обяснява му се. На това място отговарящия разбира дали има смисъл да се продължи или не. За тази работа се иска и малко педагогически познания. Не е нужно да "тормозиш" един начинаещ цяла година, за да разбереш, че меракът му е повърхностен. Пример: имаше едно момче Валери. Колко хули, колко подигравки е "изял" от мен само той си знае, НО... но имаше хъс и желание. У страничните "наблюдатели" растеше тих ужас, четейки как се "подигравам" с него, но момчето разбираше именно по този начин къде бърка и продължаваше упорито ВЪВ ВЯРНАТА ПОСОКА. Само за година и нещо започна да прави модели с ръцете и акъла си. Сега няма да го видите в моделистика.ком. Защо ли? Оставям отговора висящ...
    И както всяка монета има две страни, тук отново има две страни... Появява се някой като Росимир, който обяснява надълго и нашироко кое как защо. Обяснява нещо, желаейки да спести на започващите мъките, които е преживял самия той, за да достигне до това ниво на знания... Този някой (Росимире, вярвай ми) неминуемо, задължително, облигатно бива... БАННАТ. Причината? Пак е просто - в един форум е най-добре всичко да е мирно и тихо, да си говорим за глупости, да се хвалим спокойничко с кой какво си е купил и за колко и да върви търговийката... Идилия!
    Я да си представим една картинка: Колко щеше да е хубаво, ако всички имахме възможностите на колегите ни "зад локвата" и просто да си купуваме качествени и красиви играчки в мига, в който ни засърбят ръцете? Ами тогава нямаше да има начинаещи... Нямаше да има деца, които гледат като гладни циганчета кебапчийница лъскавите модели на някой чичко-паралия и да си обясняват нещата с цифри... а просто щяха да си ги купуват и точка. Тогава щеше да е кротко, мирно и тихичко надпоказване на играчки. И понеже сме тук, в Родината, някои от нас се опитват да покажат как може да се случват нещата БЕЗ да се намесват прекомерно цифрите. Обаче тези някои веднага биват квалифицирани като "задливци", "арогантни", "предвзети" и прочие епитети. Какво да се прави, неминуемо нещата отиват до там.

    Понеже много се отплеснах (стар навик), ще си позволя да изкоментирам накратко "милиционерщината", която масово тресе не само моделистика.ком, но и много други подобни структури. Приятели, разбирате ли, някакси вулгарно ми звучи МОДЕРАТОР да прави забележка за правпописни грешки, при положение, че сам той допуска груби такива. Не може лицето, носещо това определение (модерира-менажира, модерато - умерено, модерере - ръководи по най-умерения възможен начин) да се изживява като полубог, без да го е хабер, че самото то става за смях... Хайде да се спрем със случката с триенето на мнения. Как бихте коментирали тема от 50 и кусур страници, касаеща един-единствен модел, който няма изгледи скоро да се види в завършен вид? Извинете, но книжката, която върви с един купешки модел е 10-тина странички... Няма да разкривам името на човека, който визирам, но вие се досетихте. Няма да кажа нищо лошо за това лице, понеже правилата не го позволяват. Казвам само няколко факта, които ще ви помогнат да си отговорите на въпросите от рода на "Защо имам БАН?" и "Защо ми трият мненията?". Ами защото не са удобни, защото не пасват на идеята, защото няма кой да се занимава с тях... Защото предизвикват полемика и се налага господин "модерере" да чете и да трие...

    Така че бих ви посъветвал нещо: Не обръщайте внимание на дребните душици и не се връзвайте на провокациите им. Те затова са дребни, за да се занимават с дребните си проблеми. Когато човек е неспособен да види по-надалеч от носа си, започва сам да поставя граници. А границите са лошо нещо, вярвайте ми!
    Господа, смятам, че тук има възможност да се направи нещо много по-добро и градивно. Не е ли по-добре да се насочат усилията именно към това? Забравете какво се случва "оттатък" и давайте напред!

    П.п. Росимире, ще продължат да изтриват. И личните съобщения ще четат... че дори и ще ги променят, за да може да те "изтипосат" в подходящ момент. Казвам го от добри чувства...
    Последна редакция от ajcinema; 19.01.2010 на 09:56.
    Георги Русинов

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    35

    ajcinema , mmfsr , Mateev , не се хабете хора . Едва ли повече от 5 човека в .com осмислят това което пишете. Завиждам на знанията ви , с кеф чета постовете ви , но не се хабете. Надявам се в този форум да влязат и други компетентни и кадърни хора с желание да споделят наученото .
    Красимир Тодоров
    тел. 0888 606083
    skype Carlos_Jackala

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    За да ми е чиста съвестта искам да кажа, че след мое оплакване в ЛС, Ristis възстанови мнението. В случая възтържествува справедливостта, за което благодаря на Ristis. И да се надяваме, че след този случай той ще преосмисли стратегията си за модериране на техния форум. Колкото до нашия - аз смятам, че поначало модератора не трябва да се намесва. Нека потребителите сами да си водят темата в която посока си искат. Ако дискусията много се отдалечи от темата, винаги може да бъде разделена в отделна тема. Модератора трябва да се намесва само когато възникне открит конфликт между двама посетители. При тази намеса обаче е от изключителна важност да възтържествува справедливостта. Не трябва да се прави никакво прибързано триене, а в ЛС внимателно да се изясни причината на конфликта, кой го е предизвикал и защо. Смятам да отворя специална тема, в която съвместно да обсъдим политиката на модериране. Базовата идея е Администратора да не е враг на всички, а пръв приятел. А от много модератори няма нужда. Един добре организиран форум не се нуждае от модератори. Във форума на СТС Солар аз нямам модератори и въпреки това дискусиите си текат безпроблемно. И за 3 години съм се намесвал само 3-4 пъти, когато са възниквали явни конфликти с директни обиди.

    Забравих да ви кажа: Администратор и Матеев са един и същи човек с два акаунта. По принцип винаги ще използвам акаунта Матеев и от негово име ще дискутирам наравно с вас. Акаунта Администратор ще се използва изключително рядко за нуждите на администрирането или модерирането.
    Последна редакция от Mateev; 19.01.2010 на 16:27.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Наблюдател Аватар на sanmartin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    19

    Поздравления за новия форум...нямам желание да заставам на ничия страна - просто ще гледам да не дразня никой с мненията си и постовете си, дай боже и моя форум да се развие малко.Поздрави.
    Мартин Банчев - SanMartin RC Models

  8. #8
    Админ Аватар на Administrator
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    40

    Аз мисля, че в мнението на Sanmartin се съдържа всичко необходимо за успешното развитие на един форум. Просто всеки един малко трябва да се сдържа и да внимава да не би случайно да обиди или засегне някого. Ако това стане факт, няма нужда от Администратори и модератори.

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    Не се учудвам от случката с Матеев.Проблеми с въпросния Фоке и Ммарио или нещо подобно си имах и аз като нов член нахъсан да пиша за моделизми. Без никакви предупреждения както смятам че е редно за човек новак във форума ми напраскаха ред банове спамове и какво ли не за грешки допуснати от мен като новак .След това се явиха ...Редактирано от Админ... Готи Соник и Гебо които ме изкараха от равновесие и получих шут завинаги от Админа. Сега мисля, че всичко си дойде на място и ще си кореспондираме като нормални моделисти без обиди и избиване на комплекси във форума. Моето най голямо желание е да бъдем етични и да уважаваме моделарското хоби на всеки независимо от моделите с които се занимава! Дано да съм познал!

  10. #10
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Тази тема я бях скрил, като жест към Ristis и в името на това да подобрим взаимоотношенията с него и той да премахне цензурата към нашия форум. Явно това няма да стане, поради което аз вече не виждам причина да прикривам това, което се върши в МОДЕЛИСТИКА.
    Последна редакция от Mateev; 05.03.2010 на 06:19.
    Росимир Матеев

Заключена тема

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен