+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 13

Тема: Въпрос за четкови мотори

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    Харманли
    Мнения
    11

    Въпрос за четкови мотори

    Значи въпроса ми е относно пренавиването.Нали има най-различни видове 8 12 17 19.... и т.н намоткови.Та с колкото по голяма тел се навива намотките по малко ли са или обратното с колкото по малка тел се навива толкова намотките са повече.Някой по навътре с тези работи може ли да ми обясни.

    А относно балансирането на ротора знам че става с магнити като малко стендче ако мога да го нарека.Има ли някой клипче или снимка на такова стендче за да видя какво представлява и да си направя.И как точно се преценя къде трябва да се пробие или премахне малко от тези пластини по ротора

    И също този лак за електромотори от къде мога да си взема от железария или някав магазин за бои
    Ангел Вангелов

    Savage Xss 4.6

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Пренавиване на подобен тип четкови мотори е напълно безсмислено (предвид ниската цена на моторите в днешно време). Най-големият проблем е банаса. Стенд не можеш да си направиш.
    По-добре си направи модела, а си купи моторчето.
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Като увеличаваш сечението на проводника, увеличаваш тока, който тече по него - увеличаваш мощността на мотора. За лакиране може да ползваш акрилен автолак или полиуретанов двукомпонентен. Става и рядка епоксидна смола. Приспособлението за балансиране е елементарно и се работи лесно с него, бях показал някъде как си балансирам витлата - същото е. Баланса се прави с отнемане на материал от ротора или залепване на тежест между намотките, както дойде.
    Инак Неделчо е прав за цените, пренавиване се прави само ако ти се занимава.
    Успех!

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    Харманли
    Мнения
    11

    ами проблема е в парите пак и искам да се пробвам да видим дали ще стане нещо.Относно балансирането в какво положение трябва да застане ротора че всичко да е точно и как трябва да разбера на кое място трябва да сложа тежест или да махна
    Ангел Вангелов

    Savage Xss 4.6

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Ето ти темата:
    http://modelist.bg/showthread.php?t=196

    Като сложиш ротора върху направлявящите, по - тежката част застава отдолу. Там трябва да отнемеш материал.

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Имай предвид, че въпросната "ТЕЛ" e меден проводник, който фабрично е лакиран. После е печен точно толкова, че лака да е достатъчно твърд и същевременно еластичен.

    Какъв мотор смяташ да пренавиваш ?
    Димитър Пенев

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    Харманли
    Мнения
    11
    Ангел Вангелов

    Savage Xss 4.6

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Харманли
    Мнения
    74

    Ще споделиш ли какъв е резултата от пренавиването?
    Георги Георгиев

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    Харманли
    Мнения
    11

    за мое съжаление си отиде един добър спийд контрол: Ротора го направих 10 намотков с дебелина на телта 1 мм.Сега мисля да увелича намотките и да видя какво ще се получи.Дали си струва да рискувам според вас:
    Ангел Вангелов

    Savage Xss 4.6

  10. #10
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Ако си производител на контролери... може...
    Трябваше да ме послушаш. Ако беше продал контролера, който сега изгори, можеше с парите да си купиш един безчетков мотор.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Въпрос за Ц.Т.
    от mmfsr във форум: Самолети
    Replies: 26
    Последно мнение: 04.04.2011, 22:11

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен