Визуализирани са от 1 до 10 от общо 13

Тема: ЯК-18Т

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    ЯК-18Т

    Name:  IMG_20220907_211658.jpg
Views: 258
Size:  181.9 KBName:  ЯК-18Т 1,9м сборка тяло с крило.JPG
Views: 337
Size:  98.7 KBName:  IMG_20220906_002109.jpg
Views: 341
Size:  65.8 KBЗапочнатия нов проект в началото беше просто една мисъл че трябва да направя нещо, щото отдавна не бях правил никъв модел, после беше двуседмично чертане, последвано от двудневно лепене на детйли и сега взе да се появява на бял свят вече и като материално нещо. Отне ми цели два дена за лепки поради простата причина че почти всеки един детайл го променях по един, или два пъти, тоест отново чертане на промените, и отново рязане на лазера. Иначе самите слепки от сега натам ще отнемат примерно час, или два да се получи това тяло готово за обличане с балса.
    Сега накратко за модела, ЯК-18Т е учебен Руски самолет с който почти всичките Руски пилоти са тръгвали към небето! Изпитан и проверен от времето самолет, който освен че е учебен може да върти и пилотаж! Поради това мой любимец от много години. За първи съм съм го почвал през 2005г. в същия мащаб 1:6 и сега този модел го събрах на стария станок от тогава, а и още си пазя тяло и крило който спрях и замразих поради голямо тегло и вследствие си викам ще се получи перфектна визия, но няма да лети, или ако лети ще бъде снаряд! Следващия път когато го почнах примерно през 2009 беше в по голям мащаб 1:5 и пак се получи с голямо тегло примерно по средата на изработката, и пак го спрях. После пак го почвах и в мащаб 1:7 и пак така не можех да измисля как да бъде с нормално тегло тази конструкция защото си е много трудна конструкцията ако трябва да се прави и лека, тежка може да я направи всеки. Сега обача може би след натрупания опит и знания реших да го почна отново, конструкцията в солид воркс дойде около 2-3кг., и общо полетно трябва да се вместя в 4-5кг. мисля. Затова го почнах за 5 или 6 път поред. Сега дали ще стане в тези килограми и дали ще го довърша и летя, дали ще бъде копие, полукопие, или просто клас народен за шоу още не знам, и не съм решил. Просто спазвам всичките размери от чертежа много точно в този мащаб, а когато дойде време за външния вид ще преценя дали да е 1 към 1, или просто червено и бяло в моя си стил. Двигателя ще е бензин 20-30 куб, но после промених моторамата за метанолов 10 куб. Накрая ще реша отново кой от двата двигателя да сложа.
    Последна редакция от Gogo55; 13.10.2022 на 17:20.

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен