+ Ново Мнение
Страница 16 от 16
ПърваПърва ... 6 12 13 14 15 16
Визуализирани са от 151 до 155 от общо 155

Тема: Хели клас 250

  1. #151
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Не бях виждал така да се монтира жироскоп но явно е правилно. А иначе завъртането по оста би трябвало да идва от това че жироскопа не компенсира в правилната посока, т.е. трябва да има нещо като REVERSE ключ с който да се обърне посоката.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  2. #152
    Потребител Аватар на ralenekov
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    57

    И си натегни болтовете на feathering shaft-a, че като гледам как са ти увиснали лопатите ще имаш страшен луфт в държачите... А при 250 не можеш да си позволиш такава "непрецизност".

    Хм... При центрирани серва имаш отрицателен ъгъл на лопатите и като гледам не е малко. Скъси си 2та линка така, че да ти ъгъла да ти дойде максимално до нулата т.е. ще имаш 0 pitch по средата на стика, т.е. 0 collective + 0 cyclic. Горните миксиращи рамена при 250/450Sport/Pro главите не са хоризонтални при 0 градуса на лопатите.
    Иван Раленеков

  3. #153
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38

    Здравейте,

    Преди всичко искам да кажа, че това е само първоначално сглобяване. Както виждате повечето кабели висят хаотично. Сега едно по едно.
    feathering shaft-a съм го сменил с Align-ски по ваши препоръки. В момента е затегнат зверски повече не мога.
    За момента срещам следните трудности който ме дразнят:
    1. Закрепването на "топченцата" за рамената на серво машинките. Това което съм направил аз нещо не ми харесва

    2. Мястото на жироскопа - в момента опира и отгоре и тове е предпоставка за нежелани вибрации.

    Относно настройките на апаратурата - Spektrum DX6i:
    1. Gyro 0: 35%; 1: 55%
    2. Throttle curve 0; 39.5; 72.5; 85.0; 100
    3. Pitch curve - права тук ми е най-голямата питанка - нямам пичкомер за 250
    4. Swash mix - на по 60%
    Ето и една снимка за надъхване

  4. #154
    Потребител Аватар на ralenekov
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    57

    За balllink-овете на рамената на сервото: капнал съм по една капка каноконлит отвън на резбата, за да не се развият, после със секачките съм отрязъл болта, и после леко с пиличка да не дере. Става перфектно.

    За жироскопа: премести монтажната планка на горните дупки, и залепи жирото на долната страна. Можеш да сложиш и една велкро лентичка в случай, че реши да се разлепи и падне, но не я стягай. Ако я стегнеш ще предава всички вибрации от шасито към жироскопа.

    ... и ходи да го летиш най-накрая де :)

    Ето пример:
    Иван Раленеков

  5. #155
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38

    http://s1201.photobucket.com/albums/...t=SUNP0026.mp4

    Литнах го. Благодарения на Иво - Okis, RcModelist

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Спортен правилник за клас F3С по FАІ
    от Lidkin във форум: Хеликоптери
    Replies: 0
    Последно мнение: 07.01.2010, 22:36

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен