+ Ново Мнение
Страница 11 от 16
ПърваПърва ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 101 до 110 от общо 155

Тема: Хели клас 250

  1. #101
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    https://www.minimot.de/product_info....ahnriemen.html мога що да не мога,обаче ми е чудно как ги къса. нешо да няма по шайбите.аз при двата краша карах в 3д режим и докато спра моторчето минават 4-5 сек се мята кат заклана кокошка и дочупва а на ремачето нищо му няма, само 4-5 изронени зъба.някое лагерче да не блокира. то това ремъче дефакто няма никакво усилие.

  2. #102
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Ако не беше проходилката, това може би щеше да ми е някъде 10-тия краш, и нямаше да имам никави резервни части, а и другото което е, че тези топчета много ми помагат за ориентацията на модела (аз съм малко късоглед)
    Неделчо Брънчев

  3. #103
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Вземи ми тогава 2 ремъчета. Има усилие- нали върти опашнато витло. Нищо не заклинва, поне не съм забелязал, но пак ще проверя. Макарите изглеждат чисти. То задната макара я смених, щото се презака- почна макарата да преплъзва спрямо осичката. След малко ще му направя щателна проверка.
    Неделчо Брънчев

  4. #104
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    ок на 5-6 съм в Габрово, живот и здраве и ще се разберем как да ти ги пратя.

  5. #105
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    37

    Неделчо, да не би да ги опъваш прекалено тези ремъчета?
    Не е нормално да ги късаш толкова лесно и бързо!
    За да нямаш проблеми с разхлабване на опашната тръба и съответно приплъзване на ремъка, лепни по една витка тиксо на нея и тогава я стегни в леглото - няма да ти приплъзне никога!
    Жирото също не е нормално да е с толкова малка чувствителност! На кой отвор от рогчето на сервото ти е ябълката и настроил ли си добре limit-a на жирото?

    Успех!
    Ивайло Трайков, София

  6. #106
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014


    Така изглежда хелито след караша.
    Как мога да разбера дали ремъчето е достатъчно опънато? Това с тиксото е много добра идея.
    Да си призная без бой-по настройките на тези жирота хич ме няма. Чесно казано- те са ми "тъмна индия"
    Можете ли да ми обясните подробно, за какво служи този лимит, и това DELAY? Как да разбера дали правилно са настроени? Така като гледам, за да лети хелито добре, факторите са много.

    Относно сервото- ето снимка.

    Ограничил съм му хода от предавателя, тача че да не може да забива в краните позиция (за да не изгори).
    Неделчо Брънчев

  7. #107
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    аз с опити ги настроих delay 50 limit 100 при ds- off при dir -norm в предавателя вече трябва някой дето има такъв или youtube

  8. #108
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Да но тези настройки, нали зависят в някаква степен от сервото...
    До сега действах на принципа - проба/грешка, но явно грешките се оказаха прекалено много. За това не мисля че ако продължавам на този принцип ще успея.
    Неделчо Брънчев

  9. #109
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    еми то кой може да ти каже точно за твоята комплектовка.моето серво е хайтек карбонови предавки,но е доста бавно и е аналогово мисля. 0,11/ 60 за ремъка има клип в youtube

  10. #110
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Хелито е ремонтирано. Оказа се че и главната ос е заминала.
    Тоз път направих малко модификации. На жирото му направих по-добра подложка против вибрации- състои се от три слоя двойно лепеща лента, алуминиева плочка, още три слоя двойно лепеща лента и чак тогава е жирото.

    Също така сложих и карбонова тръбичка, която а раздалечи двете карбонови подпори на опашката, защото иначе се допираха до кутийката на жирото, и така щяха да се предават вибрации.

    Утре ако е добро времето, пак ще фъррркам.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Спортен правилник за клас F3С по FАІ
    от Lidkin във форум: Хеликоптери
    Replies: 0
    Последно мнение: 07.01.2010, 22:36

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен