+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 2 от общо 2

Тема: Пазете се от Румен Билчев /некоректен моделист от гр. Русе/

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    5

    Пазете се от Румен Билчев /некоректен моделист от гр. Русе/

    Здравейте на всички участници на форума. В тази тема се разказва за един 46 годишен моделист от гр. Русе за който искам да ви разкажа и да ви предупредя при евентуални контакти с него. И така историята е следната:
    Преди отколо 15 дни беше пусната в един друг сроден фотум от РУМЕН БИЛЧЕВ от гр. Русе Тема: Продавам планери. Продаваха се два планера. На единия крилото беше облечено без елерони, а на другия крилото беше с елерони, но не беше облечено. Цената и на двата планера независимо дали с облечено или необлечено крило беше 100 лв. Успяхле да се разберем с него за цена от 80 лв. за така предложените от него модели. След като се посъветвах с познат моделист от региона Д.Г., който естествено ми даде съвет да не се доверявам, ме посъветва така или иначи ако съм решил да купувам да взема този модел който е с елероните /необлечен/, като се разбрахме като го получа, че ще ми го облече. За да не занимав Д.Г. реших с Румен Билчев да се разберем той да го облече, като за фолиото ще му платя 20 лв. и за труда 20 лв.. Така с намалената цена от 80 лв. + 20 лв. + 20 лв. = 120 лв.. Разбрахме се с Румен Билчев, че при изпращането на пратката изрично ще упомене опцията "Отвори и виж". Уговорихме се и за цвета на фолиото с което ще бъде облепено крилото. Основния цвят е Червен с Жълто. След всички уговорки 26.05.2010г. от Еконт ми се обадиха, че пратката е доставена в техен офис в гр. Димитровград. При получаване на пратката, тя самата беше опакована много тарикатски, като се виждаха само части от крилото които са облепени в червен цвят, като цвета който се бяхме уговорили предварителнос Румен Билчев /моделист на 46 години от Русе/, като естествено не беше посочена опцията "Отвори и виж". Естествено платих си сумата от 127.88 лв. с включени всички разходи както се бяхме договорили с Румен Билчев и си взех модела. Цял ден не успях да разопаковам модела и да видя какво му е състоянието, а и дори да го бях направил на момента почети нищо не разбирам, затова бях се уговорил с колега моделист от района Д.Г. на 27.05.2010 да се видим и да преценим състоянието на модела. На 26.05.2010г. вечерта успях да отворя пратката и забелязах, че изпратеното ми крило е старо и е използвано многократно, като по самото крило от самите приземявания се виждаха много следи от разкъсвания по фолиото и поправки с тиксо /в публикацията на Румен Билчев, която вече е изтрита не се знае защо, съвсем ясно се вижда че крилата са нови/. Проведох разговор с Румен Билчев вечерта на 26.05.2010г., като му заявих че на пръв поглед като човек който не разбирам кой знае колко ми се вижда че крилото е наред, но му казах че крилото е различно от това което той беше обявил за продажба и не е току що облепено, а е някакво друго много старо крило. Той заяви, че ми е изпратил някакво друго крило което намерил из наториите изкъщи и ми го е изпратил /което както и да го погледнеш не струва 40 лева отгоре за труд + материали/. На следващия ден показах модела на Д.Г. и се установи, че крилото е многократно използвано и е счупено на 3 места. Не че крилото не може да се използва, но пуснатата от него обява не е за Продавам планери със счупени крила, а е за нови. Румен Билчев не удържа на уговорката да изпрати новите крила /облепени/, както аз удържах на уговорката да му се заплати допълнително 40 лв. отгоре за облепянето и труда, така той се направи на 46 годишен моделист тарикат от гр. Русе и ми изпрати стари счупени крила вместо нови крила току що облепени с които да мога веднага да започна да летя, а не в момента планера да е в бокса и да нямам възможност да се накефя на хобито си. След като се разбра всичко това се обадих на Румен Билчев да му кажа какво е констатирано. В отговор от негова страна получих уверението, че ще облепи и изпрати предварително уговорените нови и неизползвани крила от първоначалната уговорка за негова сметка. ДО МОМЕНТА НИКАКВА ПРАТКА ОТ РУМЕН БИЛЧЕВ, 46 ГОДИШЕН МОДЕЛИСТ ОТ ГР. РУСЕ. ОЦЕНКА ЗА РУМЕН БИЛЧЕВ ЛИ, ЧЕ ТО ИМА ЛИ ТАКАВА ЗА ПОДОБНИ МОДЕЛИСТИ, ЗА КОИТО СЕ ВИЖДА ЯСНО КАК ПОДПОМАГАТ РАЗВИТИЕТО НА МОДЕЛИЗМА В БЪЛГАРИЯ. КОЙТО ПОЗНАВА Г-Н БИЛЧЕВ ДА СЕ СВЪРЖЕ С НЕГО, ЧЕ ТОЗИ ЧОВЕК НЕ СИ ВДИГА ТЕЛЕФОНА ОТ ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ, ПРИТЕСНИТЕЛНО Е.

    P.S. Благодаря предварително на Admin за разбирането.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Историята е много поучителна.

    Съжалявам, че ще го кажа, но един-единствен човек има вина за цялата дандания и този човек е авторът на темата - ТИ.
    След като сам твърдиш, че не е спазена уговорката за "Отвори и виж преди да платиш", беше редно да върнеш пратката до изясняване на причините и въпросът щеше да приключи. Това е ВТОРАТА ти грешка...
    Първата е, че си се изкушил да купиш модел втора ръка. Няма начин нещо употребявано да е "като ново". Такъв филм не съществува. След като дадена стока сменя собственика си, това означава, че по една или друга причина тя не задоволява изискванията му. Ако един модел е перфектен, то той няма да е на борсата... Ако си беше купил НОВ модел, щеше да си спестиш куп главоболия.
    Това, което е полезно за теб е ПОУКАТА, която може би ще извлечеш. Пий една студена вода, помоли Д.Г. да ти покаже как да подлепиш и облечеш крилото С ТВОИ УСИЛИЯ и след това да те научи да го караш. По начинът на поднасяне на темата съдя, че нямаш почти никакъв опит с авиомоделите. В този случай те съветвам от тук насетне да купуваш САМО НОВИ неща и по-често да търсиш помощта на моделисти с опит. А старите модели НЕ ги продавай, а ги запази, за да се поучиш след време от грешките, които тепърва ще допускаш. Иначе рискуваш да попаднеш от другата страна на монетата...

    Та такива ми ти работи.
    Вместо да се ядосваш и жалваш, забрави случката и извлечи поуката! Тя (поуката) ще ти помогне да полетиш по-бързо, по-нависоко и по-надалеч. И не забравяй - тези 120 лева си ги вложил не в модел (пък бил той счупен), а в ЗНАНИЕ, което ще те предпазва от подобни неприятности.
    Успех!
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Моите модели - Румен Мъров
    от Румен Тодоров МЪРОВ във форум: Самолети
    Replies: 9
    Последно мнение: 20.03.2011, 17:48

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен