+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 16

Тема: Зарибявка към Predator Outrigger

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    55

    Зарибявка към Predator Outrigger

    Здравейте колеги - след като пусках няколко теми свързани с авио-моделизма . И след застой отчасти на моя вина - отчасти на магазина който чакам дами донесе лагер за мотора на новия ми самолет се зарибих и по лодките. Говоря за бързоходните лодки .
    ето за какво става дума .
    Корпуса ще го сглобя лесно - имам пълните чертежи
    от тук. и малко и снимки от тук от тук.


    ето страхотно клипче .


    След като споделих какъв тип лодка ще правя - ми трябва вашата подкрепа за да избера и нещата които ще сложа в лодката. Тука не целя световни рекорди както е на линка с видеото - но ми се иска да не се влачи по водната повърхност.

    Как се смята мощността на мотора спрямо теглото на лодката за да дигне поне 100 км/ч и как се подбира винта .
    А ако трябва се мине 100 км/ч какво се прави .
    Фен съм на електричките и се надявам да успея да я построя с Inrunner Brushless.

    При лодките как се подбира числото KV .

    Надявам се да успея да получа нужната ми информация за да успея със сглобяването на лодката.
    А подобен вид лодки винаги на максимум ли се кара ?

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Харманли
    Мнения
    74

    Това може да ти е полезно http://translate.google.com/translat...er.html&anno=2
    Георги Георгиев

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    55

    Добре де - аз като питах в другия форум ти ми написа мнение - което много ме подразни . Реших тука да пусна същата тема с цел нормален отговор - и пак ми пускаш отговор в който има информация която аз съм пуснал като линк.
    Защо младите хора които искат да опитат нещо ново не им се подава ръка информация - за да немат ядове . За мене не е проблем да науча по трудния начин - правя па квото стане . Целта на по-опитните моделисти да помогнат на по-младите и неопитни моделисти кое как защо.

  4. #4

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Харманли
    Мнения
    74

    Извинявай не съм искал да те дразня. Пуснах ти линка който отдавна ми седи запаметен без да видя че се дублира с един от твоите. От цялата работа най-лошото е че в България май няма хора които се занимават с такива модели, а и да има са двама-трима.
    Георги Георгиев

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    55

    А ако има друг модел на лодка с който да получа пак приятни иживявания от управлението ще си променя насоката към друг вариянт.

  7. #7
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Като гледам цените на компонентите за ел лодки, самолетите ми харесват още повече...
    Ако няма с кого да пускаш лодката, бързо ще ти писне да караш сам.

  8. #8
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    За модели HYDRO -V / клипчето/ разполагам с подробни чертежи на шведски модели , спечелили 5 световни титли...Проблема е, че освен добра скорост,трябва и да притежаваш отлично владеене на модела в група ,да можеш да изградиш стратегия за самия" летящ" старт...а това се постига с много тренировки с още 4-5 модела,които за съжаление в БГ няма
    Ако имаш възможност заповядай на Втория кръг от шампионата в Пазарджик на 11-13 юни...току виж ти хареса накой от по-бързите категории модели...
    Станислав Христов

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    55

    Промяна в плана :)

    Ами не знам дали ще имам възможност да присъствам на събитието - може да съм на работа .
    Така като гледах няколко клипчета и видях че тази лодка не се кара бавно - се отказах от нея .
    Ще взема да се насоча към корпус от типа на FSR-V но от по-малките класове с едно електромоторче .
    После ще си я барна с боя и ще си и се кефя .
    Последна редакция от MadBoy; 31.05.2010 на 20:34.

  10. #10
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Quote Originally Posted by MadBoy View Post
    Ами не знам дали ще имам възможност да присъствам на събитието - може да съм на работа .
    Така като гледах няколко клипчета и видях че тази лодка не се кара бавно - се отказах от нея .
    Ще взема да се насоча към корпус от типа на FSR-V но от по-малките класове с едно електромоторче .
    После ще си я барна с боя и ще си и се кефя .
    С две думи на Вас Ви трябва Еко Стандарт или Експерт .... /Използвам учтивата форма,понеже желаете анонимност/
    Станислав Христов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен