+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 20

Тема: Фотосамолет

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Фотосамолет

    Най - после го довърших, започнах го преди 2 месеца.
    Последна редакция от muns; 08.09.2012 на 06:13.

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Крилото е 1200 разпереност
    Остава да направя и монтирам машинката за управление на камерата.
    Последна редакция от muns; 08.09.2012 на 06:14.

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Много добре се е получило.
    Опашката от какво си я направил-депрон или фибран?
    Каква камера ще използваш?
    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Всичко е от депрон 6 мм, без обшивката на крилото. Тя е от 3 мм. Балките на опашката са кутии с по 2 ребра. Дъното на носовата част е от 2 слоя, защото мисля да сложа 3 - точков колесник. Там, където са шишчетата за ластиците за закрепване на крилото съм сложил по едно фибранено трупче. По - късно мога да сложа детайлни снимки.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    Какво тиксо си ползвал? Ако не е проблем даже го снимай и пиши откъде си го купил. Ако може и малко по-подробно разкажи за самото обличане.
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Купувал съм откъдето намеря. Най - много цветове има в Офис 1, ама са кожодери - по 4,60 е широкото.
    Безцветно ползвам Теса, то е най - добро, но няма цветно. В процеса на сглобяване работя с хартиено, но то не става за обличане, тежко е и се цапа.
    Пантите ги правя с безцвето.
    Полагането е лесно, изпъвам колкото да няма гънки. Многото изпъване може да причини деформации. След това го минавам отгоре с парче депрон, да лепне хубаво върху детайла. Ако някъде има мехурчета, дупчиш с игла и изкарваш въздуха. Не е необходимо да нагряваш за изпъване.

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    За панти според мен най-добро е армираното тиксо. Продават го в Бриколаж, Практикер и др. Много здраво залепва. Единственият му минус е че сравнително трудно се реже. Ако го режеш с макетен нож, то той после не става за рязане на депрон.
    Неделчо Брънчев

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    За офис 1 не се бях сетил да проверя защото в каталога им няма такъв артикул. Преди време бях взел едно червено от алати но то е пълен т.........к. А за това така наречено армирано се е изписало много но.......... колкото и пъти да ида и в бриколаж или практикер нищо немога да намеря. Във варна в практикер има армирано тиксо нещо от сорта на power tape на теса но не е това което се вижда по снимките във форумите. бриколаж има на вид същото но......... то е лента за гипскартон. Молбата ми е ако може или някаква снимка на тиксото откъм сърцевината или нещо като марка или знам ли...... възможно е и във варна да го няма.
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Ако искаш, когато ходя в нашенските магазини, да ти купя една ролка и да ти я пратя по пощата. До колкото си спомням ролката е оклоко 15лв, като е доста голяма и е широка около 5см. Моето тиксо съм го купил преди повече от година и съм го използвал за над 10 самолета и все още съм изразходвал само половината.
    Неделчо Брънчев

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    армирано тиксо

    Има го във Варна, със Илко (skymaster) лепяхме депронките но не знам от каде го е взел-или от практикер или от бриколаж -питай него да ти каже.
    Габриел Димитров
    Варна

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен