Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
Затова когато imax b6 ти вкарва повече капацитет от колкото е акумулатора просто виж дали загрвяа- ако не е загрял значи не е зареден. А това че по време на заряд напрежението е паднало малко означава ли че акумулатора е на 100 процента зареден? Аз не мисля така.
Щом ултрамата ти спира заряда при толкова рано, виж дали започват да загряват към края. Ако не можеш да пробваш да промениш стойността на делта пика, така че да се удължи заряда? Прекъсването по капацитет също не е лоша идея но по температура като че ли е най точно. Спира когато акумуалтора не може да "поеме" повече заряд...
Загряването НЕ бива да се тълкува като показател за "правилно" зареждане!!! Загряването е нежелателно в почти всички случаи! При зареждане с оптимален ток и оптимален ритъм не би следвало да има загряване. Друг е въпросът какви точно са тези оптимални стойности за различните акумулатори. Имам случаи, в които едно зарядно не успява да зареди даден пакет, а друго зарядно успява, докато с други пакети и двете зарядни зареждат нормално.
Тук аз съм на мнение, че ако се прави подробен анализ за това доколко една клетка попива и отдава при различни условия и каква е способността й да се куплира с други клетки... ще се загуби повече време и средства, отколкото ако се купи нова батерия.
Също така моето мнение е, че колкото е по-малък зарядния ток, толкова по-дълъг живот има батерията. За мен най-пагубни за батериите са "бързите" зареждания. Те амортизират акумулаторите много повече, отколкото всички други фактори, взети заедно. Батериите не са буркани! В буркан можем да налеем кило вода бавно или бързо - без значение. За акумулаторите в 95% от случаите важи оптималната "аритметика" : заряд с 1/10 от капацитета. Всичко друго е компромис.