+ Ново Мнение
Страница 2 от 3
ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 21

Тема: Ето я и моята покупка

  1. #11
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Сашко, първо влизаш в User set program и избираш опция Липо /сменя се напрежението и ти излиза Липо,Лифе или Ли..Йон/ после си влизаш в основното меню и там си избиташ Липо-Старт-Зареждане-Старт-/избираш заряден ток ,докато ти мига стойността с + или - горе долу 800 мА/ пак Старт и започва да ти мига колко S ...избираш 2 S ,нали батерийката е такава...включваш и силовите кабели и балансирашия в зареждачката....Задържаш Старт 3-4 сек, пак натискаш Старт и ... ЗАЛЯГАШШегувам се де Ако по време на заряда натиснеш третия бутон че ти изпише на дисплея напрежението на двете клетки и може да си ги следиш как ги зарежда и балансира Ще стигне до 4,20 на клетка .... .. Ако накрая има разлика /след като изпищи/ може да ги пуснеш само на BALANS Надявам се да съм бил полезен.
    Колкото до Металхидрида ..не им давай повече от 1С и ги разреждай преди заряд,Може да си настроиш Делта пика на 5 мV ама не разчитай много на него от време на време ги наблюдавай да не стоплят прекаллено , наблюдавай и колко ток е заредил пакета /излиза ти отдолу в дясно в mA/
    Последна редакция от steysi_gb; 23.05.2010 на 20:52.
    Станислав Христов

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Всъщност според инструкцията при режим балансиране тя пак ги зарежда но и балансира. При обикновен заряд само ги зарежда и няма нужда да е включен кабела за баланс. Според мен е идиотско да се зарежда без да се балансира когато не бързаш.
    Charging lithium battery in balance mode
    "This function is for balancing the voltage of Lithium-p:olymer battery cells while charging..."
    (while charging буквално означава докато зарежда)
    Балансирането е процес при който тока подаван/черпен към/от всяка клетка се коригира така че напрежението им да се изравни с времето (в края на заряда да са със минимална разлика Балансиране може да се изпозлва както при зареждане, така и при разреждане на дадена батерия. Някои зареждачки им е необходим външен балансер но при imax B6 той си е вграден
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 23.05.2010 на 21:05.
    Габриел Димитров
    Варна

  3. #13
    Потребител Аватар на kolibri
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    85

    Благодаря ти много, Габриеле.Сега вече всичко е наред с батериите.Само не знам как да превключа на Авто режим при NiMH.Стои само на ръчно и не знам какво да натисна, за да го променя.
    Александър Иванов
    Пловдив

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    И аз се чудих така в началото и сега ще ти кажа как става: нали се сещаш какво правиш за да промениш стойността на тока? Влизаш в съответната програма и натискаш най дясното бутонче така че цифричките най вдясно започват да мигат и можеш да променяш стойността на тока със средните 2 бутончета! Ха сега ги натисни 2те заедно (задръж ги заедно) докато не чуеш "пюу" и най горе вдясно вместо Man не се изпише Aut.(няма да стане ако не си натиснал преди това най дясното така че стойността на тока да мига и да можеш да я променяш-да не се чудиш защото това не е изяснено в книжката) Връщането обратно към предишния режим става по същия начин. Това важи само за кадмиеви и металхидридни-при литиеви няма режим автомат. или ръчен.
    1 съвет -зареждай си акумулаторите с възможно най малък ток (1/10 от капацитета) за да им гарантираш дълъг живот. Ако трябва бърз заряд-зареждай смело, но гледай когато си във вас а не на поляната да ги тезищадиш за да ти служат вярно. Доказано е че тези стъпки удължават живота и намалят риска от повреди-това може да ти го каже всеки.
    Габриел Димитров
    Варна

  5. #15
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Когато зареждам на Charging в края на процеса също балансира,защото гледам напрежението клетка по клетка и наистина ги изравнява но с постепенно намаляващ ток. Ако евентуално има разминаване ,тогава пускам и на баланс .......Възможно е да има даже известна разлика в софтуера между моята и вашата... А за какво се използва функцията LiPo FAST CHG ?
    Станислав Христов

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    За бързо зареждане на полимерки-не си казвай "ама аз нали мога с обикновената програма да настроя висок ток и да си я пусна на бърз заряд"? Защото при тази програма (специално за бързо зареждане) зарядното коригира тока към края на заряда. Демек зареждаш с "голям ток" но с времето той се променя. За повече инфо направи справка с инструкцията. Накратко тока се намаля с напредване на заряда и накрая батерията е заредна малко по малко от колкото при нормален заряд; Колкото до софтуера не мисля че са различни просто явно има недоразумение между нас. Не знам и защо си написал че трябва да се свързва кабела за баланс когато е в режим само на заряд (не заряд с баланс)- и защо ги "балансира" без да си задал такъв режим. както бях написал по горе според инструкцията кабела за баланс се закача само когато си в режим на баланс-заряд.
    Габриел Димитров
    Варна

  7. #17
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    За бързо зареждане на полимерки-не си казвай "ама аз нали мога с обикновената програма да настроя висок ток и да си я пусна на бърз заряд"? Защото при тази програма (специално за бързо зареждане) зарядното коригира тока към края на заряда. Демек зареждаш с "голям ток" но с времето той се променя. За повече инфо направи справка с инструкцията. Накратко тока се намаля с напредване на заряда и накрая батерията е заредна малко по малко от колкото при нормален заряд; Колкото до софтуера не мисля че са различни просто явно има недоразумение между нас. Не знам и защо си написал че трябва да се свързва кабела за баланс когато е в режим само на заряд (не заряд с баланс)- и защо ги "балансира" без да си задал такъв режим. както бях написал по горе според инструкцията кабела за баланс се закача само когато си в режим на баланс-заряд.
    Колега,явно наистина има нещо различно в програмите.... моята ,дори и само на заряд ,ако изключа балансиращия кабел започва да писука и спира... не говорим на различни езици.....
    Станислав Христов

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Ще пробвам същото и ще ти кажа дали и моята реагира така
    ПРедполагам че иска да е включен баланс кабел за да следи напр. на клетките иначе (при 3 клетки за пр) едната може да е 4.10, а другите 2 по 4.25 и тя да си мисли че бат. е заредена.
    Габриел Димитров
    Варна

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Пробвах- не иска да е включен кабела за баланс когато програмата е за зареждане а не балансиране и зареждане. Сигурен ли си че избираш Lipo Charge??
    Ако можеш дай снимки на зарядното-най-вече отстрани и на кутийката в която дойде. Имаш ли книжка с инструкция?
    Предполагам зарядното ти е копие на imax b6 и затова има някои различия.
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 27.05.2010 на 15:24.
    Габриел Димитров
    Варна

  10. #20
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    И моята и твоята зареждачка са правени в час по Трудово Обучение съгасувано с Китайското Министерство на Образованието.... само че от различни паралелки
    Последна редакция от steysi_gb; 28.05.2010 на 13:04.
    Станислав Христов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен