+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 61

Тема: Още едно мини

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Неделчо,това решение за голия вал защо ми е познато от някъде? Пусни снимки и когато сложиш и карбоновата плоскост между вала и дъното. Действай ,че втория кръг от Шампионата в Пазарджик наближава.....Чия е конструкцията на това моделче?
    Станислав Христов

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Хехе, решението за голия вал е взаимствано от един човет, но името му се пази в строга тайна.
    Станиславе, задължителна ли е тази карбонова плоскост между вала и дъното. Мисля първо да пробвам без нея, а после ще я сложа за да видя какви промени ще донесе.
    Само да кажа, че в кронщейна не съм слагал лагерче, а сложих тефлонова втулка с дължина около 6мм. Надявам се да издържи няколко старта, но ще видим.

    Относно корпуса, той е от рязано моно
    http://www.kvalitet-21.com/sport/pro...hp?pr.70.all.2
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Тези дни по край празниците ми се отдаде визможност да поработя по корабчето.
    Монтирах сервото, и направих тягата. Този начин на монтаж на сервото ми харесва, защото няма нужда от болтове.

    Също така направих и вала.

    В момента поставям тръбичките на водното охлаждане. По късно вероятно ще кача снимки.
    За сега ще пробвам без флуид канал и ако се обръща, то ще е супер.
    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    И охлаждането вече е готово.



    Сега остана само да запоя перото на руля и лодката е напълно готова.
    Остава проблема с намирането на перка. Да се надявам че все някой ще се смили над мен и ще ми даде няколко перки за мини, та да пусна корабчето.
    Полетното тегло илзиза около 450гр. Чесно казано в началото мислих, че теглото ще е значително по-голямо, поради ужасно тежкия и дебел корпус, но притесненията ми се оказаха безпочвени.
    Неделчо Брънчев

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Ти ги подкара на конвейер!
    Корпусът на мотора отвън има ли някакви отвори под водната риза, имам идея за охлаждането как да е по - просто и ефективно.

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Това ми е идеята:



    Правих го преди на лодка за захранка. Тръбата бе от алум флакон от дезодорант, О - пръстените ги подбрах в магазина и за всеки случай уплътних с полиуретаново лепило, черното. Шуцерите на резба и лепило.

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    И този вариант за водно обмислях, но според мен трябва вътре пак да се сложи спирала насочваща водата. При този мотор трудно ще намеря флакон от който да изрежа такава тръбичка, защото моторчето е тънко.
    Също така това моделче, има вероятност да се кара и в солена вода.
    Неделчо Брънчев

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9

    сайт за онлайн покупка

    здравейте момчета, браво за сръчните ръце и креативен ум! Искам да попитам гледам, че моторчето е взето от http://www.hobbycity.com/hobbyking/store това ли е сайта от който се пазари по принцип споменаван е не веднъж в сайта, явно е най-евтиният ли? Питам за да знам към него ли да насоча вниманието си при избор на електроника за модел?
    Благодаря предварително! и успех!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен