+ Ново Мнение
Страница 6 от 7
ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 51 до 60 от общо 61

Тема: Още едно мини

  1. #51
    Наблюдател
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9

    сайт за онлайн покупка

    здравейте момчета, браво за сръчните ръце и креативен ум! Искам да попитам гледам, че моторчето е взето от http://www.hobbycity.com/hobbyking/store това ли е сайта от който се пазари по принцип споменаван е не веднъж в сайта, явно е най-евтиният ли? Питам за да знам към него ли да насоча вниманието си при избор на електроника за модел?
    Благодаря предварително! и успех!

  2. #52
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Да това е сайтчето от където 90% от моделистите пазаруват. Стоките от там са с много ниска цена и добро качество, но също съществуват и други коректни магазини- за повече инфо- http://modelist.bg/showthread.php?t=262
    Неделчо Брънчев

  3. #53
    Наблюдател
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9

    Мерси много! Ще ги разгледам, когато имам време ;)
    Да попитам нещо странно ми хрумна и може да помогнете, та
    Възможно ли е за направата на корпус за лодка вместо въглеродни нишки ( carbon fibers) да ползвам онези стари (найлонови) човали за зърно, които помня от детството си, едни такива бели пак така преплетени нишки :) дали ще стане?Че по-евтино такова и само епоксидна смола се взема и вапцаш

  4. #54
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    При положение че платовете, смолите и всички останали неща нужни за направата на един корпус от фибростъкло за клас еко излизат около 10-15лв; стрували ли си? За "мини" цената на материалите е около 5-10лв. Карбона оскъпява с около 10-15лв. (зависи какво и колко слагаш)
    Нали се сещаш че не си струва да ползваш чували, които после ще се разлепят и да ги мажеш със смола за 50-60лв килограма.
    Най-скъпото нещо на тези корпуси е човешкият труд.
    Неделчо Брънчев

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9

    Ок не съм правил корпус просто едва набирам скорост и черпя инфо от Вас момчета! Гледал съм много клипчета, литература и сайтове, а идеята ми е за лодка от дървен скелет (т.н. play wood - шперплат) а останалото да го облека вместо пак с такива тънки плоскости, с карбонови нишки или тоя човал за да има на какво да мажа епоксидната смола. А къде мога да прочета на български точно как се правят тия лодки, за които ти говориш за 10-15 лв. материалите....? Не бързам за състезание, а доразвивам хобито си (правил съм ракети и самолети-от по-първобитните ), така че събирам препоръки и мнения от всеки!

  6. #56
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    След като си още начинаещ, по-добре е да не се хвърляш в композитите. На мен ми трябваха около 2-3 години, докато направя що годе добър калъп за хоби цели.
    Намери си чертеж на някое корабче и го направи от шпреплат и фурнир. За покриване не ти трябват карбонови нишки. Най-много можеш да му поставиш тънак стъклен плат. (в повечето случеи няма нижда да се слага стъклен плат).
    Ако не можеш да си намериш чертежи, мога да ти пратя.
    Неделчо Брънчев

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9

    Съгласен съм с теб! Жалкото е, че около мен няма никой който да е на Ти с нещата около тези смоли и материали... баща ми навремето само е сглобявал модели на самолети но нестига... Много ще съм ти благодарен ако ми изпратиш моделите, които имаш на чертеж! Друго да те питам, гледам, че се говори за някакъв настолен модел Кадет но може да му се сложи апаратура, знаеш ли откъде мога да си го поръчам и на каква цена, че обърнах нета и даже в youtube не са чували за него Благодаря предварително!
    Мейла ми е: enchantment@abv.bg

  8. #58
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Да напиша и аз малко спам (извън тематиката на темата). Мисля че все пак ще е полезен за всички.

    Не е редно и не се препоръчва на никого да си публикува E-Mail адреса в откирит вид някъде из интернет. Има роботи, които обикалят из целия интернет и търсят Mail адреси. След това ги включват в база данни и тези бази се разпространяват между хакерите и спамерите. И няма да мине много време и вие ще започнете да получавате на мейла си всякакви спам съобщения или вируси. И с времето те ще стават все повече и повече.

    Ако искате все пак да си публикувате мейла някъде из интернет пространството, поне го направете да е безопасно. Една от идеите е мейла ви да е на картинка. Хората ще го виждат, но роботите няма да могат да го разчетат. Вижте как съм направил в страницата Контакти на фирмения ни сайт http://solar.sts.bg/index.php?action...splay&PageID=2
    Мейла се вижда, но не се чете от роботите.
    Росимир Матеев

  9. #59
    Наблюдател
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9

    По принцип сте много прав! Но рискът сякаш си струва, жаждата за модели е неописуема още от детските ми години

    П.П. Габрово клуб явно е много силен! Гледам често се среща браво на Вас! А дали имаме и ние тука във Варна, само съм скивал разни момчета из морската градина със Себен сток коли и бъгита...

  10. #60
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Довечера ще кача всички чертежи които имам, тук във форума.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен