+ Ново Мнение
Страница 5 от 7
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 41 до 50 от общо 61

Тема: Още едно мини

  1. #41
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Въпросният ъгломер е изработен изцяло от хром-никел. Всички обработки са правени с лазер. Дори скалите са проходно изрязани с лазер.
    В задната част не се вижда добре от снимките имаше 3 канала. Осовата линия на всеки един канал е на такова място, че разстоянието да е равно на 1/2 + 1.75mm от диаметрите изброени в скалите на ъгломера. Разстоянието на каналите измерено от осовата линия на канала до лицевата повърхност (там където са гравирани скалите). В тези канали (по избор - зависимост от това коя част на винта искаме да измерим) влиза един водач изработен в долната част на паралепипед, които може да се движи на ляво или дясно. Перпендикулярно на паралепипеда е заварена шпилката, върху която се завива винта. Центъра на шпилката е изместен спрямо водача на паралепипеда с 1.75mm.
    Идеята на тези отмествания е следната. Паралепипеда да се завърта на 180 градуса и да получим още един диаметър за измерване. А броя скали е 2 пъти по-голям от изработените канали за движение на паралепипеда.

    Скалите са различни по диаметър окръжности. Центърът им е болтчето на планката, която служи за измерване. На снимките планката е залепена с тиксо. Формата на планка е такава, че долният и ръб с който се прави измерването да съвпада по дължината си с мислената права, която минава винаги през центъра на окръжностите на скалите.

    Формулите за деленията на скалите мога да ти ги дам. Извеждат се сравнително лесно.
    Димитър Пенев

  2. #42
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Харманли
    Мнения
    74

    Бройте ме и мене към търсещите си стъпкомер.
    Георги Георгиев

  3. #43
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Въпросният стъпкомер върши работата за която спомена- на мен това ми е пре достатъчно. Пенев, ти имаш ли такъв стъпкомер?
    Под изкопиране, разбирам да го направя същия.
    Неделчо Брънчев

  4. #44
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Не нямам никакъв. Търся си. Искаш ли да подготвя чертежи на този стъпкомер. Мисля, че мога да го взема за няколко дни. Ако искаш ми кажи в какъв формат ?
    Димитър Пенев

  5. #45
    Наблюдател Аватар на nenovvv
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    31

    За това нещо става дума :

    Click image for larger version

Name:	StepMeter.jpg
Views:	728
Size:	105.3 KB
ID:	1288


    Това е само картинка.... нямам стъпломер .

  6. #46
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Пенев, ако можеш да ми дадеш такъв стъпкомер за 1-2 дена ще мога да направя 2-3копия. Друг варянт е да направиш чертеж в pdf. формат. Но чертежа трябва да е подробен и разбираем, а не да се чудя кое какво е. А заедно с чертежа и няколко снимки от всички ъгли.
    Неделчо Брънчев

  7. #47
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    [QUOTE=Georgi Georgiev;3245]Бройте ме и мене към търсещите си стъпкомер.[/QUO
    Неделчо, защо не неправиш завод за стъпкомери? След поръчката на Георги да не ме забравиш?
    Станислав Христов

  8. #48
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Само ми го дайте, ако трябва калъп ще му направя .
    Това е много кофти, че почти нищо като механика не се продава за тези екота. Перките зор, свясни валове и те.... Стъпкомери пък въобще не съм виждал да продават. Има нещо гнило в Дания...
    Неделчо Брънчев

  9. #49
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Поздравления....На добър час Д-р Брънчев...а за моделите винаги ще се намери време..
    Простете че оСПАМих темата ,но момчето заслужава адмирации...
    Последна редакция от steysi_gb; 02.08.2010 на 11:51.
    Станислав Христов

  10. #50
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Харманли
    Мнения
    74

    Преди 4-5 години Евгени Генов беше вкарал някакво количество стъпкомери. След това не съм виждал някой да продава.
    Георги Георгиев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен