+ Ново Мнение
Страница 4 от 7
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 61

Тема: Още едно мини

  1. #31
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Как мога да се сдобия с 10-20 заготовки за винтове ???
    Димитър Пенев

  2. #32
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Аз моите ги взех от Петко от Пазарджик. Ако искаш мога да ти дам нягов телефон( на ЛС). Ако не можеш да се свържеш с него, мога да ти дам 2-3 заготовки, но едната искам да ми я върнеш обработена.
    Неделчо Брънчев

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Вече имам винтове

    Сега почва голямото пилене.
    Неделчо,
    не ми се сърди ама не до колкото видях заготовките имам известни упасения че трудно ще станат.
    не видях от коя заготовка можеш да си направиш перка със "Rake" За този корпус е задалжителна.
    По принцип се почва със перка проверена на друг модел на която знаеш отношението напредване - реакция

    не видях никаде Кв съпротивление на мотора и тока му на празен ход. ако споделиш вих могъл да ти изкалкулирам някоя перка.

  4. #34
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Моторчето е следното-
    http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...idProduct=4202
    Освен инфрмацията написана в сайта, друга нямам. Ще го карам на 2 клеки ли-по като за начало 1800мач 30С, но в последствие ако корабчето се окажа добре, ще му взема 2200мач.
    Чесно казано от перки много много, не разбирам, никога до сега не съм правил, и сега ще ми е за първи път. Много бих се зарадвал ако получа помощ в тази облас. Искам да се науча да правя перки, но не знам какво точно трябва да правя
    Какво означава това "Rake"?
    Неделчо Брънчев

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Моторчето е следното-
    http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...idProduct=4202
    Освен инфрмацията написана в сайта, друга нямам. Ще го карам на 2 клеки ли-по като за начало 1800мач 30С, но в последствие ако корабчето се окажа добре, ще му взема 2200мач.
    Чесно казано от перки много много, не разбирам, никога до сега не съм правил, и сега ще ми е за първи път. Много бих се зарадвал ако получа помощ в тази облас. Искам да се науча да правя перки, но не знам какво точно трябва да правя
    Какво означава това "Rake"?
    под "Rake" жаргонно корабомоделистите разбират ъгъла на поставяне на лопатите спрямо осевата линиа.

    ако ми позволиш бих направил малък коментар отностно сетъпа.
    - много е актуален като волт констата със переспективи за в бъдещо исползване. Гого в Пилзен миналата година със 4750 волт константа врътна 32 обиколки на първия старти изпревари фишшер а на втория 31 обиколки
    единствения проблем е че ставаш критичен по отношение на перки и баттерии
    перка диаметър 26.4 стъка 28-29 не знам откъде ще намериш. и поне 7 градуса "Rake"

    на практика аз правя обратното по разполагаеми перки и баттери подбирам мотор.
    Георги от Харманли би могъл да сподели тъй като той на практика демонстрира това.
    не само на Мини експерта че дори и на Моното

    аз моляда бъда извинен че не мога да бъда по конкретен( нямам намерение да споря понеже не ми трябватаргументи)

  6. #36
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Аз моите ги взех от Петко от Пазарджик. Ако искаш мога да ти дам нягов телефон( на ЛС). Ако не можеш да се свържеш с него, мога да ти дам 2-3 заготовки, но едната искам да ми я върнеш обработена.
    Благодаря ти много за предложението, но предпочитам да си ги купя. Много ми е кът времето, а един винт да се направи като хората заминават 7-8 часа. За момента винтовете с които карам ги е правил Алтимир Воденичаров.

    Ще опитам да се разбера с Петко.
    Димитър Пенев

  7. #37
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Моторчето е следното-
    http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...idProduct=4202
    Освен инфрмацията написана в сайта, друга нямам. Ще го карам на 2 клеки ли-по като за начало 1800мач 30С, но в последствие ако корабчето се окажа добре, ще му взема 2200мач.
    Чесно казано от перки много много, не разбирам, никога до сега не съм правил, и сега ще ми е за първи път. Много бих се зарадвал ако получа помощ в тази облас. Искам да се науча да правя перки, но не знам какво точно трябва да правя
    Какво означава това "Rake"?
    Този мотор е перфектен за мини. На мнение съм, че винта с който трябва да използваш не бива да е с по-голям диаметър от 24-25mm.
    Димитър Пенев

  8. #38
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    под "Rake" жаргонно корабомоделистите разбират ъгъла на поставяне на лопатите спрямо осевата линиа. ......
    Имаш ли идея от къде мога да се сдобия със свестен стъпкомер ?
    Най-свястното което ми е минавало през ръцете е това.

    Click image for larger version

Name:	DSC_0488.jpg
Views:	630
Size:	106.9 KB
ID:	1278Click image for larger version

Name:	DSC_0489.jpg
Views:	632
Size:	93.5 KB
ID:	1279

    Към момента нямам никакъв и си търся. Не съм открил нищо подходящо.
    Кой може да изработи добър стъпкомер за винтове ?
    Последна редакция от Penev; 31.07.2010 на 09:44.
    Димитър Пенев

  9. #39
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Такъв стъпкомер има Петко. Ако се срещна с него, ще го изкопирам и ще го разпространя.
    Неделчо Брънчев

  10. #40
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Какво имаш предвид под ще го изкопираш. Ако са ти нужни чертежи мога да ги направя. Имай предвид, че точно този ъгломер ми се стори сгрешен. Скалите на ъглите не са точни. Но върши работа за сравнение на два винта или за изравняване ъглите на лопатките на един винт.
    Димитър Пенев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен