Визуализирани са от 1 до 10 от общо 10

Тема: Рулове

Threaded View

  1. #2
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    формата на руля е една тема, която според мен е спорна. Плоскостта отклонява струята от винта в нужната посока....От тук започват теориите.Струята на водата след винта не е праволинейна ,а винтова..Някои моделисти разчитат на тесен рул в основата и широк в края за да компенсират реакцията на винта.Преди 20 години в FSR- a беше "модерен " руля тип"брадва"- В далечната 1986 Мерлоти караше с такъв ,и понеже е Световен шампион,всички си направихме ,включително и аз/не, че някой с "изчанчен" рул успя да го детронира от титлата,което ще рече че формата на руля едва ли е от такова огромно значение/ .От скромния си опит съм разбрал че има много по-важни фактори:място на руля и неговия баланс,винта,център на тежестта,ъгъл на руля спрямо корпуса,конфигурацията на дънните плоскости....даже и "стреловидността" на винта има значение.Така, че ако някой ти препоръча форма на рул,това е финализиране на една оптимална конфигурация,която е съчетана с много други фактори,които в БГ никой не е изследвал.До тук с теориите...Съвременните предаватели са толкова технологични,че с едно корегиране на експонентите,може да посигнеш желания резултат дори и с правогълно профилирано парче хромникел 15/35 мм.А ако не ти достигнат 0,1 сек за да счупиш някой китайски световен рекорд на Ф3 или Ф1 ,тогава си направи една дузина и пробвай...
    Последна редакция от steysi_gb; 17.05.2010 на 19:42.
    Станислав Христов

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен