+ Ново Мнение
Страница 3 от 3
ПърваПърва 1 2 3
Визуализирани са от 21 до 27 от общо 27

Тема: Въпрос за Ц.Т.

  1. #21
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Патица-патица, то излезе голям юрдек- ще му режем главътъ.
    Сиреч ще се преправяме - не ме кефи така.

  2. #22
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    И това се случва...


    Това е патицата след поредното преправяне.


    А така изглежда след кацане:

  3. #23
    Наблюдател Аватар на noxlon
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    22

    ПАТКА

    БЕ А СЛУШАЙТЕ КОТО ВИ
    СЕ ГОВОРИ НЕЩО ПАТКИТЕ СА ЗА ЯДЕНЕ НЕ ЗА КАРАНЕ
    СЕГА ДА ОЧАКВАМЕ СИГОРНО МОДЕЛ ЯРЕНЦЕ?
    ТО ВЕЛИК ДЕН НАБЛИЖАВА СПОРЕД СЕЗОНА И МОДЕЛИТЕ
    Последна редакция от noxlon; 16.02.2010 на 19:35.

  4. #24
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    То новото вече е готово, ама е нещо средно м/у патка (юрдек) и делта .
    Дано поне сега стане нещо ( последните ми самолети стават от 3 път )- сега е 3 - да се надяваме - в събота или неделя - може и на Ловеч да му е севтето.

  5. #25
    Наблюдател Аватар на noxlon
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    22

    FW: Здр

    късмет ,а за Ловеч ще се чуем

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    19

    решено ли е кога ще идвате кои ден
    Последна редакция от Velizar; 19.02.2010 на 11:46.
    Велизар Джабраилов

  7. #27
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Може да се открие по метода проба-грешка. Не изключвам и така да го правят в заводите - производители на модели на самолети. Първо правят някакви груби сметки и след това прецизират или в аеродинамичен тунел или направо в полет. Не ми хрумва никакъв по-лесен начин. Идеално балансирания модел според мене трябва сам да планира при изключен двигател под някакъв малък наклон, който да гарантира скорост, достатъчно голяма, за да не настъпи срив, и достатъчно малка, за да не си вирва носа.

    Може да се получи представа ако се сложи жироскоп и Data Logger и после се анализира каква компенсация е правил жироскопа, за да поддържа хоризонтален полет при включен двигател и леко наклонен надолу полет при планиране.

    Темата наистина е страшно интересна и на мене също ми е любопитно как другите моделисти си решават този проблем. Аз също имам едно СТЦ, което не е добре балансирано, и се чудя как да го оправя (къде да сложа батерията). При даване на газ вирва носа нагоре, вместо целия самолет да се издига равномерно във височина. Това ме навежда на мисълта, че центъра на подемната сила е много по-напред от центъра на тежестта. Доказателство за това е и планирането. Накланям го напред за кацане с изключен двигател, той се позасилва и носа пак се вирва. Много е труден за кацане. И сега точно мисля да направя номера с жироскопа и Data Logera.

    Ако някой друг има по-добра идея, да каже.
    Щом центърът на подемната сила е много по-напред от центъра на тежестта, това значи, че ЦТ е прекалено назад. Точно затова се получава катеренето при подаване на газ. А вирването на носа е резултат на срив. При спиране на газта, моделът продължава леко да катери. В следствие на това, скоростта намалява и се получава срив, заради който носът се вирва надолу. Ако нагласиш елеватора леко надолу за да компенсира катеренето, ще накараш моделът да се бори със себе си и това ще повлияе негативно на полета. Вместо да се мъчиш да слагаш разни жироскопи, просто премести ЦТ по-напред. Повярвай ми, ще стане!

    П.П. Можеш да експериментираш с по-малки свободно летящи модели. Аз лично съм направил около 15 моделчета точно за тази цел и съм научил страшно много неща от тях.
    Последна редакция от denisista; 13.04.2011 на 23:39.
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен