+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 95

Тема: Скоростни автомодели

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    9

    Това го знае всяко хлапе,че е негодна за употреба.Проблемите с пистата вече са докарани до медийното пространство и съвсем скоро се очаква тяхното отразяване и намиране на решение за проблема.
    Последна редакция от divakusab; 09.07.2010 на 19:23.
    Владимир Гетов Плевен 0878 804 801

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    Реп. шампионат

    Амбициран да се представя по добре тази година за разлика от миналата се готвих усилено но в крайна сметка се оказа че първенство утре и в други ден няма да има и очаквам някой пак да помести някакво класиране от някакво непроведено първенство! Е дано в тазгодишното измислено първенство за разлика от миналогодишното измислено такова да се сетят да класират и Ицката Керчев на някои от призовите я трето я четвърто място щото те първите две са заети от баш майсторите дето иначе в истинско състезание ....... Аз пък ще съм им благодарен да се смилят и ме класират в десятката ако могат да измислят седем осем скоростни автомоделисти които са ме победили!
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    71

    Re

    Както се очакваше това първенство този уикенд така и не се проведе.Само че това не означава че шампиони и резултати няма-очаквайте да ги публикуват догодина по това време
    А незнайно защо миналогодишните резултати бяха потулени

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    Размисли

    Погледнах в сайта на БФАМС и с изненада установих че Нероден Петко е изчезнал??? и се размислих и върху някои особености на БФАМС. От много време стои много важната информация за всякакъв вид такси и аз като председател на секция автомоделизъм към СМК Габрово не проумнявам някои неща та искам да попитам. В нашия град сме останали само скоростни автомоделисти и според федерацията клуба трябва да плати членски внос и "лицензионни такси" срещу едно НИЩО! Състезанията обявени официално по причини някакви не се провеждат защото видите ли този или онзи разбирай богоизбраните не били готови ама за нещо друго са винаги готови!Ама те били работили а ние не ама айде като са работили какво са направили? Отговарям Едно нищо също като нас само че ние нищото не го показваме а те гордо крачат с нищото по Европа. Тази година ако е рекъл БОГ т. е. някой от Враца може и извън Европа да го покажат нищото. И накрая ФЕМА от БГ лицензи не се интересува а иска да имаш ФЕМА лиценз и платена такса от федерацията която един ентусиаст две години плаща от джоба си а БФАМС отчита неговото участие като свое постижение и за да му възстановят разходите му поставят условие да плати лицензионна такса! Ами аз на това му казвам рекет и нищо по вече! Ей за това се бях размислил днес и реших да го споделя с уважаемата аудитория а тя да прецени къде съм прав и къде греша!
    Последна редакция от Metalstar; 27.07.2010 на 21:51.
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Добре де, от няколко години се занимавам с моделизми, но така и не мога да разбера какъв е смисъла от тези федерации? Плащат се някакви такси, членски вноски и прочее, но какво би трябвало да се получи на среща? Защо не смените управниците й, след като не ви харесват?
    Относни пистата, така като я гледам, ремонта едва ли ще струва милиони. Не е ли по лесно и бързо да се кооперирате и да си я ремонтирате- така ще има къде да пускате моделите си, а и в последствие ще можете да си направите частно състезание...

    При добра организацие, състезание с такива модели би било доста интересно (за зрителите говоря), все пак това са модели развиващи невероятни за размерите си скорости.
    Неделчо Брънчев

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    71

    БФАМС

    Аз от няколко години се надявам някой от ДАМС да се заинтересува какви се вършат в тая федерация но изглежда никой не се интересува та ще трябва да ги насочим леко.
    Това с лицензите е пълна гавра и рекет-абсолютно противоуставно и противозаконно съответно.
    Да взимаш зорлем пари от състезателите без да имаш право-това си е чиста стопанска дейност която не фигурира в устава.Да не говорим за подменянето на протокол от общо събрание и граматическите мимикрии членски внос-личен лиценз и темподобни измислици.
    Та аз се надявам че в скоро време и текста за парите ще изчезне от страницата на федерацията и дори да заинтересувам висшестоящите органи и незаконно взетите хиляди левове през последните три години да се върнат на горките рекетирани автомоделни спортисти.
    А мое мнение е че ЗАСЛУЖИЛИЯТ ДЕЯТЕЛ И ТРЕНЬОР ПО АВТОМОДЕЛИЗЪМ/това по негова самопреценка/Филипов след 40 годишна дейност му е време да си ходи.Той трябваше сам да го направи още след първия турнир в Стара Загора ама му липсва доблест на човека.
    Самият факт че в управителният съвет има самоотлъчили се и решения се взимат от двама-трима членове говори лошо.Да не говорим за скандалната класация на скоростните модели която се появи и изчезна-защо ли?Да не говорим че състезатели и клубове намаляват а нови почти няма.
    Определено нещата са зле и трябва нещо да се направи.
    Ако не стане-казвам чао на великата федерация и може би от време на време ще ходя да им гледам сеира.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    9

    г-н Янков трябва всички да кажат чао на Федерацията и да и гледаме серира при свършен факт,когато няма да има кой да рекетират.Нека видим тогава какво ще се случи?Като няма да има с кой да се подиграват и дискриминират.Поне в класацийте на непровеждани състезания са спецове та победители и победени винаги ще има
    Владимир Гетов Плевен 0878 804 801

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Добре де, от няколко години се занимавам с моделизми, но така и не мога да разбера какъв е смисъла от тези федерации? Плащат се някакви такси, членски вноски и прочее, но какво би трябвало да се получи на среща? Защо не смените управниците й, след като не ви харесват?
    Относни пистата, така като я гледам, ремонта едва ли ще струва милиони. Не е ли по лесно и бързо да се кооперирате и да си я ремонтирате- така ще има къде да пускате моделите си, а и в последствие ще можете да си направите частно състезание...

    При добра организацие, състезание с такива модели би било доста интересно (за зрителите говоря), все пак това са модели развиващи невероятни за размерите си скорости.
    С малко закъснение искам да отговоря на въпросите ти Неделчо. Федерация трябва да има но не и в сегашния и вид. В сайта на БФАМС няма написана и една дума за скоростни модели а да не казвам че е срамота да не поместят толкова години правилника на ФЕМА по който би трябвало да се провеждат обявените и непровеждащи се състезания. Смяна на ръководството няма как да стане защото колегите от RС класовете са болшинство и си имат създадени условия за да се състезават. Ние пък сме допълнително разединени от начина по който някои колеги ползуват средства от федерацията за да се разходят по Европа. За пистата която е собственост на Техникума в Плевен няма да се намери мераклия да я ремонтира при условие че утре управата на училището може да реши и да я премахне. През последните месеци съм се захванал и почти съм намерил място за писта в околностите на Габрово която наистина няма да струва милиони но и 15хил. лева няма да се намерят лесно! Аз обаче съм твърдо решен да постигна мечтата си един ден в Габрово да пускаме скоростни модели на наша клубна писта и да проведем състезание от ранга на Европейско първенство! А ето и малко подробности от построяването на една писта в САЩ. http://www.amrca.com/results/1996/building.htm[url]Click image for larger version

Name:	wcs.jpg
Views:	1609
Size:	258.8 KB
ID:	1307 Задачка закачка! Кои са на снимката и къде?
    Последна редакция от Metalstar; 07.08.2010 на 14:26.
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    bfams

    Нещо интересно което току що открих! Г-н Филипов, вие сте вече зам.-председател на Българската федерация по автомоделизъм. До скоро тежестта на организацията и провеждането на всички състезания беше на вашите рамене. Каква е ситуацията към момента. Има ли желаещи да участват в надпреварите по автомоделизъм?
    - Най-важното, което постигна нашата федерация в последните години, е да имаме 200 лицензирани състезатели. Това беше една цел, която си бяхме поставили и успяхме да постигнем. А тя показва, че нашият спорт е популярен и набира все повече последователи. Именно тази цифра ние определяме като значителен успех в историята на спорта ни. И най-важното е, че сред тези 200 човека преобладават децата и младежите. Те са малко над 85% от цялата ни членска маса. Това ни гарантира бъдеще.
    - Къде са най-активните ви клубове?
    - В момента почти всички наши клубове се пререгистрираха в частна полза. Защото всички, които им помагаха, се отдръпнаха. А там, където помагаха общините, те се оттеглиха от финансирането на някои спортове, сред които и нашият. Въпреки, че спорта е нещото, което прави общините известни. А на въпроса ви ще отговоря, че един от най-активните ни клубове е “Хоби Дик” - София и още няколко клуба в София, клубът във Враца, където с годините се изгради една отлична база, носеща сега някакви приходи на федерацията, в Левски, в Русе, където членовете във федерацията са най-много. И искам да обясня, че клуба в Русе даде възможност и на румънци да станат негови членове и тази година.
    През 2010-а за първи път във Враца организирахме Балканско първенство за радиоуправляеми модели. На това състезание във всички класове бием румънците и турците, които са ни основните противници. Както знаете, радиуправляемите модели са три вида с мотори и един вид с електродвигатели. Националното ни първенство пък е в три кръга за радиоуправляеми модели с двигатели с вътрешно горене, за модели с електродвигатели и от няколко години - за автомобили с висока проходимост - копия на клас “бъги”. Почти всички модели, които участват в тези състезания са в мащаб 1:10 на реално-съществуващите автомобили.
    - Доколкото си спомням, през годините вие правехте доста повече кръгове от националния шампионат. Сега отчитате 200 свои членове. Кризата ли ви повлия, че намалихте броя на състезанията?
    - Отговорно мога да заявя, че Министерството на спорта за едни федерации е майка, за други - мащеха. И така е от години. В последните години в бившата ДАМС бяха назначени огромен брой некадърни чиновници, че мен за едно и също нещо са ме връщали по 4-5 пъти за различни справки и накрая ми обясняват, че не съм изпратил исканата справка. А ние правим ежегодно предложения за по пет кръга от шампионата при всички модели, плюс скоростните. Тази година в края на юли има Европейско първенство за скоростни модели в Германия, а в края на октомври - Световно първенство в Австралия. В тези класове България има големи традиции. Не е необходимо дори да споменавам името на познатия на всички Илия Царски, който е световен шампион и изобретател на двигател. С конструкция на Царски, както и на покойния вече Петър Цачев, и до днес карат автомоделисти от целия свят. В същото време нашата федерация се финансира от министерството с нищожна сума. При отчет от 100 000 лв. за годината искаме около 30 000 лв. от Министерство на спорта, а ни дават между 4 и 5 хиляди лева и ни обясняват, че са ни пре-достатъчно. Явно чиновниците не разбират от високи технологии. А това е бъдещето на нацията.
    - А единствената в България писта за скоростни модели е в Плевен.
    - И е в окаяно състояние. Тя се намира в двора на Гимназията по транспорт и от години е буренясала. Направо е неизползваема. Сега няколко клуба са подели инициативата и се строят писти за скоростни модели. Доколкото знам ще се изградят такива писти във Варна и в Сопот. Много скоро се надявам да провеждаме и национални надпревари за тези модели. Сега планираме провеждането на такива кръгове, но не ги правим, защото няма къде.
    - Кризата не засегна ли и продавачите на автомодели. Намалиха ли се цените им?
    - Нашият спорт е скъп. Лично на мен не ми е известно да са паднали цените на автомоделите. Но е факт, че се купуват все повече. Ние сме разговаряли с търговците да насочват купувачите към нас, но хората предпочитат да си правят удоволствие, но не и да влизат в благородна битка с други състезатели от други градове.
    - Имате ли информация колко модела се купуват годишно?
    - Имам. Около 5 000 модела се купуват годишно. Това на фона на 200 участници в състезанията ни е огромен процент на неявяващите се. Но нашите надпревари не са задължителни. И отново подчертавам - 200 лицензирани състезатели е огромен успех за нашата федерация.
    - Какви са целите на федерацията за следващите години?
    - Ще се борим да построим поне няколко писти. Защото базата при нас е най-важна. Ако имаме 50 писти, ще имаме 5 000 състезатели. Само като справка ще кажа, че в Америка лицензираните състезатели за радиоуправляеми модели са 5 милиона. С тази страна не можем да се сравняваме, но там всяка седмица има състезания и от тях излизат най-добрите, които представят САЩ на международни състезания.
    Коментари
    Търсене
    +/-
    Коментирай Питам се и не мога да си отговоря какъв ли двигател е изобретил колегата Царски? А къде ли ги е сънувал тези писти Филипов? Или всичко това е като темата за Нероден Петко която много бързо изчезна. Защо ли Филипов не каже причините? Хайде познайте защо????
    Последна редакция от Metalstar; 16.08.2010 на 23:53.
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен