Визуализирани са от 1 до 10 от общо 95

Тема: Скоростни автомодели

Threaded View

  1. #12
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Добре де, от няколко години се занимавам с моделизми, но така и не мога да разбера какъв е смисъла от тези федерации? Плащат се някакви такси, членски вноски и прочее, но какво би трябвало да се получи на среща? Защо не смените управниците й, след като не ви харесват?
    Относни пистата, така като я гледам, ремонта едва ли ще струва милиони. Не е ли по лесно и бързо да се кооперирате и да си я ремонтирате- така ще има къде да пускате моделите си, а и в последствие ще можете да си направите частно състезание...

    При добра организацие, състезание с такива модели би било доста интересно (за зрителите говоря), все пак това са модели развиващи невероятни за размерите си скорости.
    С малко закъснение искам да отговоря на въпросите ти Неделчо. Федерация трябва да има но не и в сегашния и вид. В сайта на БФАМС няма написана и една дума за скоростни модели а да не казвам че е срамота да не поместят толкова години правилника на ФЕМА по който би трябвало да се провеждат обявените и непровеждащи се състезания. Смяна на ръководството няма как да стане защото колегите от RС класовете са болшинство и си имат създадени условия за да се състезават. Ние пък сме допълнително разединени от начина по който някои колеги ползуват средства от федерацията за да се разходят по Европа. За пистата която е собственост на Техникума в Плевен няма да се намери мераклия да я ремонтира при условие че утре управата на училището може да реши и да я премахне. През последните месеци съм се захванал и почти съм намерил място за писта в околностите на Габрово която наистина няма да струва милиони но и 15хил. лева няма да се намерят лесно! Аз обаче съм твърдо решен да постигна мечтата си един ден в Габрово да пускаме скоростни модели на наша клубна писта и да проведем състезание от ранга на Европейско първенство! А ето и малко подробности от построяването на една писта в САЩ. http://www.amrca.com/results/1996/building.htm[url]Click image for larger version

Name:	wcs.jpg
Views:	1606
Size:	258.8 KB
ID:	1307 Задачка закачка! Кои са на снимката и къде?
    Последна редакция от Metalstar; 07.08.2010 на 14:26.
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен