Към Матеев- Разбира се че си давам сметка какви ще са ми оборотите на гумите. Направил съм си табличка на Excel чрез която за секунди мога да разбра, при определините обороти на моторчето какви са ми оборотите на гумите както и тяхната периферна скорост. Разбира се също ми пресмята и крайното предавателно число. Така много лесно подбирам подходящите пиньон/спур в зависимост от модела и от желаната скорост.

Към Жоро- Точно така. Искам да взаимствам от скоростните модели, защото за р/ц количките просто не се предлагат гуми които са предвидени за такива натоварвания. Идеята със солидна метална джанта и завършек от гумен пръстен или диск най ми допада. Това с цанговият захват е перфектна идея, най-вероятно и така бих го реализирал. Така ще избегна по много елегантен начин всики проблеми свързани с хексовете.

Към Metalstar - можеш ли да разкажеш малко по-подробно, каква е технологията за изработване на вашите гуми? Ако може и малко снимков материал ще е супер.

Към Матеев- Ще може ли последните постове да бъдат преместени в нова тема със заглавие "високо скоростни гуми". Благодаря предварително.