Неделчо, вързаните скоростни автомодели са много, ама много по-различни от всичко друго, което се нарича автомодел. Освен фактът, че имат мотор и колела, друга прилика няма.

Обаче мога да ти дам жокер как да подобриш гумите си или да работиш в тази насока. Има две места в Пловдив, където можеш да си поръчаш да ти направят гуми по твой избор. Заплаща се първоначално матрицата и след това можеш да избираш различни видове гуми. Хората правят тампони и маншони. Аз съм изработвал при тях гуми за giant-scale авиомодели и различни други експерименти. За плътни гуми нямаш проблеми. За кухи... там вече трябва с нещо да се надуе вътрешността при изпичане, за да стане що-годе нещо...

Едното място (където може би няма да се навият) се намира отстрани на вагоноремонтното депо. Другото място е точно срещу ресторант "Далас" - бараките, дето се плаща вода до училището.

Още един жокер: най-вероятно ще трябва да преосмислиш цялата концепция на колелата, за да издържат скорости над 150км/ч. Вероятно ще трябва да изработиш метални дискове (джанти), а гумите да са плътни и набити (и залепени) върху тези дискове.

Преди години правехме колелата за автомодели от няколко детайла, които свързвахме с болтове или нитове, като гумата беше "консуматив", който се подменя след всеки старт. Но това беше преди 20 години и на съвсем любителско ниво.
Не съм сигурен, но може би Вальо Динков ще може да ти помогне. Мога да те запозная с него, ако вече не се познавате.