+ Ново Мнение
Страница 7 от 10
ПърваПърва ... 3 4 5 6 7 8 9 10 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 61 до 70 от общо 95

Тема: Скоростни автомодели

  1. #61
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2010
    Живее в
    Verona Italia - Ruse Bulgaria
    Мнения
    11

    ok

    Quote Originally Posted by Metalstar View Post
    Това както виждам е мотора или негов брат с който Гуалтиеро Пико постави световния си рекорд през миналата година. Голяма тръпка ми е но сигурно ще ми е трудно да отделя средства за него. Лъчезаре възможно ли ти е да напишеш нещо по вече за него т.е. подробности за цената?
    Zdravei....da tova e motora i v poryckovo proizvodstvo. Pratix niakolko za Rusia....i otzivite sa
    mnogo dobri. Vie sami znaete ce posle sami si gi donastroivate. Moiata informazia po motora e oskydna...
    Pricinite sa vi izvesni predpolagam??? Zenata syshto ne e malka.( kakto vi e izvsno,vash kolega sved e napravil prototip...na zena okolo 1200€) nemoga da zakacia drugi snimki i dani ..pone za sega. No ako poluca nuznata informazia ??? shte ia spodelia.
    Pozdarvi...
    Lachezar Yankov
    Verona- IT
    Tel: 00393483814080

  2. #62
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2010
    Живее в
    Verona Italia - Ruse Bulgaria
    Мнения
    11

    ok.

    Za da byda v cias s temata.A i zaobsht interes.
    Oshte edna snimka na 10cc...no samo ce na po stariat model.
    Tozi koito i vie ste vizdali na zivo v BG...na skorostni A/B ili na
    gospodin lesikov.



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

    Nadiavam se da sym polezn s informaziata.
    Pozdravi.
    Lachezar Yankov
    Verona- IT
    Tel: 00393483814080

  3. #63
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Може ли малко информация, как се правят гумите на тези модели? Също така ме интерисува как се предава движението от ДВГ-то към гумите - джантите имат ли някакви хексове както при РЦ моделите или е по някакъв друг начин.
    Неделчо Брънчев

  4. #64
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Никой ли няма да издаде тайните на тези гуми???
    Искам и аз да летя с 300км/ч и така като гледам май само гумите са ми проблема.
    Неделчо Брънчев

  5. #65
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Неделчо,технологията за изработка на тези гуми е доста трудоемка!Включва матрици,вулканизация на каучук,изработка на поддържащите шайби,но най вече постоянна корекция на диаметрите в зависимост от състоянието на мотора,предавателното отношение,резонансна тръба....дори и от времето и влажността на въздуха.Така твърдят приятелите ми автомоделисти ...а и няма къде да "полетиш с 300 километра ",защото в радиус на 300 километра, както казва поета..писта необходима ....никъде взора не види....
    Станислав Христов

  6. #66
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Хехе, Станиславе, 90% от проблемите които си изброил за мен не съществуват- аз ще съм с електрически мотори, така че не ми трябват постоянни корекции в диаметруте на гумите. Писта- ще се намери, има няколко места в България които стават за тая цел, на мен не ми трябва да е кръгла, защото количката няма да е "вързана" а ще е РЦ.
    Както казах- проблема са ми само гумите. Някой желаещ да помогне?
    Неделчо Брънчев

  7. #67
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Въпроса ти беше публикуван в раздел"Скоростни модели" и поради тази причина нишката на разсъжденията ми беше точно в тази посока.Но, знеш ли ....замислям се ...какво би се получило , ако в един скоростен модел в клас 1.5 или 2,5 куб см. се монтира електродвигател и липо клетки?Лично аз си мисля че скоростите пак ще клонят към 200км. а може и повече ..Времето ще покаже..Искрено се надявам новите технологии и китайската индустрия да съживят този позабравен,но атрактивен клас автомодели ..Поздрави
    Последна редакция от steysi_gb; 20.02.2011 на 18:45.
    Станислав Христов

  8. #68
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Станиславе, скоро ще видиш какво ще стане "ако в един скоростен модел в клас 1.5 или 2,5 куб см. се монтира електродвигател и липо клетки?"
    Верно моя модел не е баш скоростен но... Сегашният ми рекорд е само 120км/ч. В близките 1-2седмици смятам да го подобря на 135км/ч. До колкото знам, рекорда за скорост го държи една "количка" на Castle Creations със скорост около 250км/ч.
    Ако никой не ми помогне с направата на въпросните гуми, ще изпробвам микро порести, но и те са голям зор за намиране.
    Неделчо Брънчев

  9. #69
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Имаш 4 броя от менСамо джанти трябва да си направиш,но знам че за теб не е проблем
    Станислав Христов

  10. #70
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Може ли да ми кажеш диаметър и ширина?
    Ако пуснеш някоя снимка също ще съм ти благодарен.
    Джантите не са ми проблем.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен