+ Ново Мнение
Страница 4 от 10
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 95

Тема: Скоростни автомодели

  1. #31
    Наблюдател Аватар на Спортен клуб "Моделисти"
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    22

    Quote Originally Posted by zbytsam View Post
    Хехе,Муто и Дамян какви младежи са не е истина.
    Това коя година е?

    Иначе,пичове,изгледах доста клипчета с тези нскоростни модели и (сега да не вземете да ми се сърдите и да се ядосвате) малко ми се вижда тъпичко.Става дума-къде е игровия момент? Връзваш си модела на някакво въже иподаваш газ. Ок ама ...не знам нещо не е за мен.Друго си е пистата влизане в завоя ,стратегия,адреналин как ще караш 45 минути примерно и най-вече да си ползваш рефлексите...
    Мое мнение, пак се извинявам,ако съм казал нещо обидно.
    Евгени,Евгени........ми нали тва е майсторлъка-сам да го накараш да върви модела.
    Пък,като не ти допада-трай си,врътнисе на другата страна,пък недей параска такива коментари и после "сори ако съм обидил някой".
    Пичовете бачкат даже гайките и болчетата сами си правят-ВЛАГАТ МОЗЪК,А НЕ РЕФЛЕКСИ!
    Те са истинските моделисти,а не КУПУВАЧИ НА СКЪПИ ИГРАЧКИ!
    СПОРТЕН КЛУБ "МОДЕЛИСТИ"-ПЛОВДИВ

  2. #32
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Не знам що си мисля че моделизма всеки може да го разбира по различен начин и никой няма право да му натрапва мислите си,така че не изказвай такова генерално мнение.А да не говорим пък за заповедния ти тон спрямо мойта личност...
    Евгени Екимов

  3. #33
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    Ееее момчета недейте така! Нали ще се уважаваме взаимно и ще си помагаме кой с каквото може! Заради подобни препирни се зарекох никога да не напиша и буква в един друг форум а ето че и тук се започва! Стиснете си ръцете и бъдете приятели независимо кой какъв моделист е и колко модели е изработил или закупил!
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Прав е господин Изворов, за мен всички са моделисти , кой каквото го кефи.
    Евгени Екимов

  5. #35
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Спортен клуб "Моделисти" View Post
    Евгени,Евгени........ми нали тва е майсторлъка-сам да го накараш да върви модела.
    Пък,като не ти допада-трай си,врътнисе на другата страна,пък недей параска такива коментари и после "сори ако съм обидил някой".
    Пичовете бачкат даже гайките и болчетата сами си правят-ВЛАГАТ МОЗЪК,А НЕ РЕФЛЕКСИ!
    Те са истинските моделисти,а не КУПУВАЧИ НА СКЪПИ ИГРАЧКИ!
    Господин (господа) Спортен клуб "Моделисти",
    спорът отностно правенето/купуването е стар колкото и моделизмите. Преди 20 години и аз си правех сам болтовете, но тогава просто в магазините нямаше. Нямаше дори по клубовете, защото по онова мъгляво време (80-те години на миналия век) една шепа "богоизбрани" клубни членове получаваха и разпределяха материални благинки под формата на балсичка, моторчета, консумативчета...
    Мисълта ми е следната: Вие (вие), например, можете ли сам (сами) да си източите кордите? Или сам (сами) да си направите метанола?
    Аз, който съм правил, а сега купувам моделарски стоки дали съм станал по-малко моделист от преди или съм се развил? Това, че годишно изгарям средно 60-80 литра гориво, но не желая да участвам в състезания, прави ли ме любител на моделите или съм моделист???

    Задавам Ви (ви) тези риторични въпроси и не държа да получа отговор, тъй като и въпросите, и евентуалните им отговори са лишени от съдържание и представляват само чесане на езиците.

    Очевидно сте човек (няколко човека) с много опит и рутина. Дали мога да Ви (ви) помоля да покажете няколко ваши (Ваши) модела чрез снимки и видео? Ще ми бъде безкрайно интересно да разбера какво точно и къде се случва в Пловдив в областта на моделите. Моля, не приемайте желанието ми като заяждане!!!

    Провокиран съм да напиша тези редове от факта, че в последните 5 години освен една малка групичка моделисти, които редовно си пускаме моделите, не съм видял други, които да правят нещо. Изключение прави Георги Кабаков, който миналата година видях ВЕДНЪЖ (да, веднъж) да настройва двигатели, но не и да пусне модел... Също така изключение прави малка група планеристи, които произвеждат и тестват планери. Третото изключение е Капията, когото веднъж пусна такси пред няколко деца... Това съм видял из всички възможни места за летене по нашия край.
    Второто нещо, което ме провокира да напиша всичко това е, че в града ни има вече 3 (словом ТРИ) клуба по моделизми, които дефакто НИЩО не правят. Ако проявите интерес, съм готов да цитирам имената на всички РЕДОВНО упражняващи на практика хобито авиомоделизъм в пловдивския регион.

    Като стана дума за имена, причината да Ви (ви) пиша по този "странен" начин със скобите е, че не знам на кого пиша. Дали е един човек, дали са няколко наведнъж или няколко, редуващи се да пишат - за мен е загадка. Мисля, че не би било зле да сложите конкретно име (пък било и псевдоном), за да уважите останалите, с които общувате тук. Рабира се, това е само мое мнение! Както виждате, аз съм спазил правилата на този форум като съм си написал името. Нещо повече - дори се застъпих за правото на анонимност, рискувайки да си навлека неприятности... Но едно е човек да запази анонимност поради лични причини, друго е зад един подпис да пишат 2, 3, 5 или повече хора.
    В заключение ще Ви (ви) споделя, че ако желаете да научите докъде все пак сме я докарали с моделизмите, може да заповядате ВСЕКИ УИКЕНД на мястото за полети! Да, правилно прочетохте - ВСЕКИ уикенд, целогодишно! Това е втората ми покана към Вас (вас). Трета няма да отправя, за да не ставам нахален.
    Последна редакция от ajcinema; 28.05.2010 на 22:03.
    Георги Русинов

  6. #36
    Забранен
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    11

    Quote Originally Posted by Спортен клуб "Моделисти" View Post
    Евгени,Евгени........ми нали тва е майсторлъка-сам да го накараш да върви модела.
    Пък,като не ти допада-трай си,врътнисе на другата страна,пък недей параска такива коментари и после "сори ако съм обидил някой".
    Пичовете бачкат даже гайките и болчетата сами си правят-ВЛАГАТ МОЗЪК,А НЕ РЕФЛЕКСИ!
    Те са истинските моделисти,а не КУПУВАЧИ НА СКЪПИ ИГРАЧКИ!
    Абсолютно сте прави, приятели, така е, купуването е лесно, но майсторлъка не е за всеки !!!

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    Quote Originally Posted by Спортен клуб "Моделисти" View Post
    Ето двигатели самоделки Kapu-1.5 и тръби самоделки изтеглени от неръждаема стомана.
    Искам да поясня че двигателите са направени от Александър Карпузиков от Електростал и струват 300 евро единия а тръбата е на Едуард Стелинг от Вилнюс/Литва/не е изтеглена а е стругована на CNC машина и има скромната цена от 220 евро! Това е една от причините да си ги изработваме сами както и доста други неща !
    Последна редакция от Metalstar; 29.05.2010 на 22:12.
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

  8. #38
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    Ето и една тръба произведена от мен.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	S6304569.jpg‎
Views:	839
Size:	274.5 KB
ID:	1143  
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

  9. #39
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    Мечтата ми е един ден в Габрово да имаме база като тази на която да се срещаме за обмяна на опит и да провеждаме състезания от всякакъв ранг.
    http://reportagen.regioonline.ch/nac...l-car-club.php
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    Ето и снимка на един от моите модели.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	S6304107.jpg‎
Views:	892
Size:	124.1 KB
ID:	1166   Click image for larger version

Name:	S6304108.jpg‎
Views:	847
Size:	112.2 KB
ID:	1167  
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен