+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 25

Тема: UBEC

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    UBEC

    Днес ми пристигна един UBEC (подарък от г-н Матеев, за което му благодаря) и по точно- http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...idProduct=3735
    Въпроса ми е някой използвал ли е такъв UBEC.
    Пише че допустимото входно напрежение е 23 волта, дали ще може да издържи 6 клетки липо?
    Неделчо Брънчев

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Смятай - 6*4.2=25.2 -май няма да издържи
    Габриел Димитров
    Варна

  3. #3
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    по добре недей да пробваш нямяш ли липо 4 или 5 клетки
    Николай Николов

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Слагай го смело и не се бой. В електрониката обикновенно се презапасяват с много. Ако официално пише, че държи 23V, бъди сигурен, че ще работи и на 25-26 или дори и на 30.

    Напрежението на една заредена клетка е 4.2V, но това е НАПРЕЖЕНИЕ НА ПРАЗЕН ХОД. Самият факт, че ще включиш някакъв товар (BEC-a) вероятно ще доведе до падане на това напрежение до около 4.1V (в началото характеристиката е много мека). Следователно общото напрежение на батерията ще стане 24.6V или по-малко. Така че ти претоварваш входа по напрежение с не повече от 1.6V или това е по-малко от 7%. Бъди сигурен, че входа е разчетен на поне 20% претоварване. Така че няма да имаш никакви проблеми.

    Ако искаш, за всеки случай предварително го пробвай под товар на напрежение 30V и ако издържи, спокойно го слагай в модела. Аз пробвах същия модел BEC при мене и издържа, но за по-сигурно пробвай и твоя екземпляр.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Will supply a solid 5v or 6v to your reciever with a 2 to 5S Lipoly pack
    Това с пробата е 50 на 50 по удачно махни термо обвивката и погледни чипа (едно с 5 крака ) и провери в нета за pdf и там ше прочетеш за какво максимално напрежение.Тива е Китай а не е Сименс .
    Последна редакция от sevo; 01.05.2010 на 23:07.

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Така е, но бъди сигурен, че BEC-a е зареден с поне 30 волтови транзистори, които от своя страна сигурно издържат поне 40V. Става въпрос за мощните комутиращи полеваци. Другите държат още повече. Така че лимита със сигурност не е от транзисторите. По-скоро съм склонен да си мисля, че лимита е наложен от някой кондензатор, който е обявен като 25V, но такъв кондензатор със сигурност ще издържи поне 30.

    Ако човек се притеснява толкова много, ами да сложи последователно на захранването 2 мощни силициеви диода и така ще го свали с около 2V. Другата бъзикалка е да се сложи последователно на захранването един мощен светодиод (2 или 3W). Такъв светодиод ще играе ролята на ценер и хем ще свети, хем ще смъкне напрежението с 2.4..3.6V (в зависимост от вида му).
    Росимир Матеев

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Благодаря за съвета. Аз също предполагам че има запас. Притеснява ме само, че на кондензаторите, които са близко разположени до входните жици пише 25 волта,но ще видим.
    Искам да го сложа в лодката. Контролера ми е 120А и няма ВЕС, а силовите батерии са ми 6 клетки ли-по разделени в два пакета по три клетки. Другата възможност е да свържа ВЕС-а към единият пакет, но тогава тези три клетки ще се разреждат повече от колкото другите три.

    Другото нещо, което искам да питам е дали ще ма проблем ако лакитам ВЕС-а? Единият елемент е някаква бобинка, дали лака ще и навреди или няма да има проблеми.
    Неделчо Брънчев

  8. #8
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Лакирането няма да попречи на BEC-a.

    Това с 23 волтовия лимит явно е заради 25 волтовите кондензатори. Можеш да ги смениш или да пробваш с някой от методите по-горе, а можеш и нищо да не правиш - според мене спокойно ще издържат волт-два в повече.

    Ако искаш, свържи бека само към единия пакет - този, който е свързан към минуса. Не се притеснявай от разбалансирането. Сервото и приемника консумират не повече от 500 или 600 mA, което означава, че BEC-a ще консумира от долния пакет не повече от 300 мА. При положение, че ти се подготвяш да гълташ токове по 50-100А, то тогава разбалансирането от BEC-a ще е не повече от 1% за долната батерия. Това е едно нищо. Бъди сигурен, че разликата в капацитетите на двата пакета е доста по-голяма.
    Росимир Матеев

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Ще направя проби и ще споделя резултатите.
    Ето няколоко снимки на въпросният ВЕС преди да съм го лакирал.





    Неделчо Брънчев

  10. #10
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Безкрайна простота. Всичко е натъпкано в интегралната схема. Вземи и смени двата леви кондензатора с такива с по-голямо напрежение и няма да имаш никакви проблеми. Ако вземе да топли, трябва да охлаждаш чипчето отляво на долния кондензатор. Това голямото отляво на бобината вероятно е най-обикновен диод.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен