Реших да дръпна едно ревю на моите две машинки. Историята с тях започна ,когато едно момче ми продаде два броя,които купих заради красивия им външен вид,без да очаквам каквото и да било от тях. В последствие станаха нещо като инструмент за разпускане по време на работата ми, като и двете винаги стоят заредени до лаптопа.В последствие и колегите ми се оборудваха и сега има зверски състезания с моделите. Така , че за цената си наистина получихме повече отколкото очаквахме.
Хелито е адски здраво, чупи се но при някакви зверско екстремни насилвания.

Към днешна дата имаме 6 бройки ,като апаратурата позволява да се карат по 3 накуп. Мога да се похваля че определено вече ги карам без никакъв краш,приземявам където си реша ,както и колегите. Дори вече правим и друго-качваме ги почти до тавана на офиса и дърпаме газта в нулево положение -идеята е хелито да падне свободно за известно време към земята, но да не допре пода. така си тренираме реакциите.
Един основен проблем срещаме с тях и сме на път да го решим :



Става дума за Т образния край на хелито,който държи горната перка. На всички модели едното краче се чупи.Подлепят се , но издържат до следващото падане,след това почва разглабянето. Мисля да реша този проблем веднъж за винаги по следният начин: С дремела ще направя улей в края,след което ще намерим стоманена пръчица,със същата дебелина като двата края,ще изрежа точната дължина,ще сложа пръчицата в издълбания улей и се запълня с подходящо лепило. Би трябвало да стане вечно.

Друг мод , който направихме е - махнахме пружината от апаратурата на лостчето за газта. Като цяло и пружината си има плюсове,тъй като когато падне хелито връща газта,но пък има и минус, че не тренира ръката да връща газта. В новите модели , които поръчахме от Rchobby останах приятно изненадан, че това вече е направено.

Понеже се насъбраха доста апаратури,преправих и тази с която си карам-изпилих с дремела трите излъчвателя на сигнала(само отпред,остана около половин милиметър,пластмаса ) в резултат на което обхвата значително се подобри.Така и така има сумати апаратури-експериментираме си.

Има още доста модове,които замисляме но ще драсна за тях като ги направим.
Реално според мен модела отдавна си е избил парите и е уникален. Страшно непретенциозен,малък , стоманен , изключително красив.
В петък ми дойде и една Syma s107, но я покарах малко, че системния администратор остана без модел и я взе , пък аз ще взема тази,която Rchobby трябва да пратят във вторник. Нямам търпение.

Толкова, че се отплеснах.