По какво се различава автоматичния от ръчния режим на зареждане при никелметалхидридни и никелкадмиеви? При ръчния делта пика деактивиран ли е? Защото не мога да намеря никъде в менюто как да деактивирам делта пика и затова просто увеличавам стойността му повече от тази на default-а когато трябва да зареждам така.

Другият ми въпрос е следния до колкото знам ако сикам да си зареждам пакета 8те NIMh батерии на предавателя през жака който е на амия предавател, трябва да изпозлвам обикновено зарядно а не умна зареждачка защото има диод който пречи на зарядното да отчита вярно. Или ако искам да изпозлвам умна зареждачка трябва да си изведа кабелче директно към батерията? Вярно ли е това или не? Защото преди малко пуснах зарядното да зарежда предавателя през буксата му и не ми дава connection break но от време на време когато се "спира" заряда за да измери реалното напрежение на пакета, то започва да пада под това което е всъщнос- може би точно този диод е причината да не може да се осъществи обратната връзка.
Ще мога ли да зареждам през буската на предавателя с това зарядно или да си изведа кабелче директно от пакета? Мога ли в ръчен режим да зареждам през тази букса или пак трябва да си изаведа кабелче?
Тругият ми въпрос е заслужава ли си да търся схеми на платка и кабел за свързване на зарядното към компютъра и да използвам софтуера logview или не си заслужава?