Резултати от анкетата: Imax B6 или Accucell 6

Гласували
25. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Imax B6

    15
    60.00%
  • Turnigy Accucell 6

    10
    40.00%
+ Ново Мнение
Страница 2 от 3
ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 29

Тема: Imax B6 или Accucell 6

  1. #11
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Quote Originally Posted by smarty View Post
    Здравейте,

    да попитам каква е разликата при тези IMAX B6, различни буквени означения и различни номера ?!

    IMAX B6 Li-Polymer Battery Balance 6 Cell Charger K478, K479, K480, K481, К482

    IMAX B6 Li-Polymer Battery Balance 6 Cell Charger Е478, Е479, Е480, Е481, Е482

    IMAX B6 Li-Polymer Battery Balance 6 Cell Charger Т478, Т479, Т480, Т481, Т482


    "подвизават" се в ebay.
    Впрочем, всеки казва, че неговия продукт е по-по-най-оригинален, а другите са ментета :)
    За какво трябва да се внимава и от къде да избягваме пазаруването на IMAX B6 ? ... от къде е най-добре да си го купим ?

    Поздрави!

    п.с. ако някой има за предлагане - търся
    И представа си нямам защо е така най вероятно тези наименования са измислени а зарядното е едно и също просто го купуват наедро. По новите имат холограмно стикерче със сериен номер и когато го регистрираш в сайта на IMax ще разбереш дали е оригинална но това че няма стикерчеваобще не нзачи че е фалшива. фалшивите са най често с друг цвят на кутията и друго наименование.. Ако искаш да си 100 процента сигурен си купи от хобисити но ще ти излезе 10-20 долара по солено.
    Някой китайци в ebay твърдят че техните са оригинални и ги продават съответно по 50-60 долара но според мен това са просто мошеници които искат да изкарат много пари наведнъж а продават същата стока...
    Габриел Димитров
    Варна

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Харманли
    Мнения
    74

    Здравейте

    Аз преди повече от година си взех от "фалшивите" http://specrc.com/bg/product-view/253.html и съм много доволен смятам че разликата е само в цвета на кутията.
    Георги Георгиев

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Не бих дал 80 кинта за фалшива. Снощи поръчах моята- трябваше да стана в 4 посред нощ за да наддам -спечелих я на 30 долара и 10 цента
    Също така си поръчах пак от там но от друг продавач готов сензор с кабелчето и магнитчетата за 3 долара (фрии шипинг) От това което видях термосензора който се продава тука струва 5 лева или нещо подобно и като сложим конектора с кабела -щях да одрежа от удължител за серво и нуждата да го залепям всеки път с тиксо реших да взема готов.
    Това което ми харесва е че винаги мога да го включа към него 2 ААА батерии имултицета и да меря температурата на всичко
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=STRK:MEWNX:IT

    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=STRK:MEWNX:IT
    от снимките съм почти 100 процента сигурен че е оригинално, надявам се до 2-3 седмици да дойде. Не съм поръчвал от чужбина от миналата година...
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 24.05.2010 на 08:58.
    Габриел Димитров
    Варна

  4. #14
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Зарядното е оригинално, колкото повечето неща в Китай. Все Китайски са. Все пак е 50 лева и работа върши. Очаквай го след 4-6 седмици.
    В предните постове си споменал, че ще използваш компютърното си захранване. Не знам какво ще зареждаш, но имай предвид, че консумацията на този тип устройства е променлива. Индуктивно вдигат/намалят - стабилизират напрежението съответно тока на изхода на зареждачката със необходимия (зависимост от зададените параметри). Не съм измервал честотата с която работят, но предполагам е няколко десетки кило херца. В резултат на това зареждачката колкото и да е добра съответно добре филтриран входа ще връща пулсации към компютърното ти захранване. А с това и към устройствата захранени на 12V в компютъра ти. А тока по входа при определени условия може да нарасне до над 10А. Това би се случило със сигурност, ако зареждаш 6S LiPo с 5А ток.
    С две думи има вероятност да изгори някое устройство от компютъра ти. И да ти излезе по-евтино да си купиш отделно захранване.
    Всичко това не е така, ако имаш мобилен компютър и смяташ да използваш неговото захранване - отделно. В този случай провери, какъв му е изходния ток. Като имаш предвид, че при определени условия зареждачката ще консумира по-голям ток по входа от този зададен на изхода.

    Като го получиш пиши какви впечетляния имаш.
    Димитър Пенев

  5. #15
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    За захранване на моето зарядно iCharger 106B-plus 250W използвам захранването от лаптоп, което на изхода дава 14 волта и 4.5А. До сега не съм имал проблеми, но и до сега винаги съм зареждал малки батерии.
    Неделчо Брънчев

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Благодаря на всички които се включиха! Благодаря и на Митко Пенев:
    Захранването ми е предостатъчно мощно (до колкото си спомням 400-450 вата) и на изхода на 12 волта максималния ток който може да се черпи е 20-25 ампера и нямам абсолютно никакви опасения. Компютърът НЕ МОЖЕ да се повреди. Захранванията са направени така че да поемат върху себе си всичко вредно, дори да изгорят но запазват дъното процесора хардиска и т.н.
    Дори и да стане нещо захранването просто временно ще се прекъсне. Аз съм предимно на ДВГ и но правя и електрички а най голямата батерия която съм имал досега е 3 клетъчна, но дори и да се наложи да зареждам по големи пакети предпоалгам че няма да имам проблеми!
    Въпреки че в анкетата повечето хора са избрали Turnigy Accucell 6 аз смятам че Imax е по добра защото просто Turnigy-то е изкопирана от нея. Това си е мое лично мнение и в никакъв случай не го налагам на никой нито то ще повлияе на зарядните Accucell 6 или ще ги направи по ненадеждни.
    С това зарядно на първо време ще си зареждам пакетите за приемници 4-5 клетки за ДВГ самолети, както и 8 последователно свързани металхидридни клетки за предавателя и 1 никел кадмиева летка на щипката за накална свещ за ДВГ. Дори да не карам някой самолет продължително време ще мога да си разреждам пакетите и да ги циклирам и така ще съм сигурен в модела когато не е летял 2 месеца и реша неделята да летя с него. Преди време смятах че такава инвестиция лично за мен е излишна но в крайна сметка като към необходимото зарядно за ЛиПо прибавим и такова за приемник предавател цената става почти същата а и една зареждачка с миркопроцесор която може да прави повече неща и да осигури добър заряд никога не е излишна! Някои си купуват от още по добрите и скъпи но всеки си прави сметката и си купува това което му трябва според възможностите си.
    Габриел Димитров
    Варна

  7. #17
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Благодаря и аз :)

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    ЗАРЯДНОТО ВЕЧЕ Е В МЕН ДОЙДЕ ЗА 9 ДЕНА!!! ДНЕС ГО ВЗЕХ ОТ ПОЩАТА!

    температурния сензор още не е дошъл; но това не е проблем. Зярядното идва с инструкцията, кутийка и всички накрайници като по снимките! По корпуса има всички отвори и смятам че е оригинално! Все пак моля някой който има същото да ми каже при включване какво се изписва на екрана
    сега я разцъквам и ще пробвам да си заредя щипката за свещ която е с кадмиева клетка....
    Габриел Димитров
    Варна

  9. #19
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Честито!!!
    Неделчо Брънчев

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Мерси много! Сега разреждам щипката, после може да я оставя да си почине малко а през това време да занимая тази зареждачка отново с пакет кадмиеви клетки за акумулаторната дрелка, че нещо много бързо се изтощават...ще ги циклирам малко- заряд разряд с ниски стойности па да видим какво ще стане...Ама колко ми е лесно да ги махна от "пълнителя" и вътре да сложа една полимерка 3 клетки-после дрелката цял ден И без това сега полимерките ми седят на рафта сабират прах- депрон не е летял от доста време...
    Габриел Димитров
    Варна

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен