+ Ново Мнение
Страница 2 от 11
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 108

Тема: Моделистите от Плевен

  1. #11
    Потребител Аватар на rusi
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    68

    Quote Originally Posted by Малкодански View Post
    Съжалявам за това което ще кажа,но не ми остава нищо друго.Възмутен съм от поведението на някои корабомоделисти,които с кражби се опитват да станат авиомоделисти.В моделизма ако не знаете,е вложено творчество и конструктивно мислене.Най-лесно е да се вземе на готово,да се изкопира,да се снимаме и да се усмихваме"колко сме велики".Поне можехте да кажете,че това е модел на Себастиано Силвестри.А що се касае до летене и висене,това и децата го могат.Моделизма е правенето,но на бай Ганьо му е най-лесно да открадне.Любо ,човекът,който ти е дал чертежа,скоро искаше да копира още един.Май вече съжалявам,че го познавам.
    ????? Нещо немога да схвана за какво става дума ?
    Руси Петков
    0899248862

  2. #12
    Наблюдател Аватар на Малкодански
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    38

    Сега ще ти поясня.Явно трябва да бъда по-подробен.
    Преди 1 година един плевенски любител на самолетите ми направи услуга,за която трябваше да му дам пари.Попитах го" какво струва" той отговори "нищо".Реших да му дам един модел-двуплощник на Себастиано Силвестри, с уговорката ,че няма да го размонжава, а ще го ползва само за себе си,защото зад този модел стоят творчески труд и пари.Една година по-късно виждам корабомоделистите да развяват тази отлична летателна геометрия по плевенските поляни, и да се правят на много развити на гърба на друг.Не е честно.Виждал съм ги какви самолетченца правеха.Щом искат да бъдат авиомоделисти, нека да направят собствен модел със собствена геометрия, и тогава да го покажат как лети.На всичкото отгоре Севдалин-"Сево" ме попита преди няколко дни" дали маже да откопирка и Сухойчето"( става дума за още един модел на силвестри). Ееее стига бе хора. Някой си дава парите за да вкара нещо хубаво, а други не само че взимат на готово ,ами дори нямат уважението да кажат кой е истинският конструктор на модела.Смятам ,че поне тук в моделизма можем да намалим кражбата на интелектуален труд,защото в ежедневието това е невъзможно.Хубав пример дават на младите авиомоделисти!Мисля,че истинските моделисти от онова време разсъждаваха по друг начин.
    Последна редакция от Малкодански; 31.01.2010 на 15:15.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Pleven
    Мнения
    5


    Поздрави! :)

  4. #14
    Наблюдател Аватар на Малкодански
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    38

    Преди 1 година http://vimeo.com/3002342 показвам това летене. И добре, че откраднахте модела,гледахте цяла зима как се кара безплатно и гледам че не сте стигнали до никъде.И дъщеря ми ,която е на 10 год. кара така.Ако сте такива корабомоделисти ,каквито сте като авиомоделисти..........
    Последна редакция от Малкодански; 31.01.2010 на 15:12.
    Ивайло Малкодански-Плевен

    Ако трябва нещо да ми липсва,избирам парите.

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Кротко Ивчо. Модела може да прилича на Силвестри ,ама сигурен ли си от снимката само ,че е 100 проц същия-може да е променено нещо.
    Пък и мисля ,че модела дори да е точно тоя ,то той няма да се използва с комерсиална цел ,няма да се размножава ,да се ходи с него на състезания и да се продава.
    Жалко ще е да се прави въпрос за подобни неща- заведи му дело ако трябва ,ама е смешно .Всички (или почти всички) модели купувани от Китай навярно също са крадени ,както и много от моделарската продукция ,ама ние си я позваме и нямаме угризение за това.
    С добри чувства го пиша това е не искам да обидя колеги моделисти.
    Последна редакция от mmfsr; 31.01.2010 на 11:34.

  6. #16
    Наблюдател Аватар на Малкодански
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    38

    Весо,не се прави на случаен.Първо-много добре знаеш,че този модел ви го е дал Севдалин и сте го откопирали 1 към 1.Това ,че не сте успели да направите извивките на тялото не е толкова важно ,защото е безсмислено.Пернали сте елементите от комплекта върху депрона и сте копирали .Поне да го бяхте заоблили малко.
    Второ-модела ,знаеш, съм го внасял лично със собствени средства ,но не от Китай а от Италия,и най-малкото,което съм искал е да бъде точно при вас.
    Последна редакция от Малкодански; 31.01.2010 на 15:10.
    Ивайло Малкодански-Плевен

    Ако трябва нещо да ми липсва,избирам парите.

  7. #17
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Без да искам се вкарвам в спор (безмислен) според мен.
    Аз нямам такъв модел ( не говори в множествено число), дори да имах смятам ,че е добре да се прави представяне по тоя начин на определени модели.
    В момента по всички състезания се краде акъл ,но никой не спори. Дори колегите от София умело реформираха модели на Д.Марлес и участваха до скоро с тях на състезания без проблеми.
    Както и да е. Не познавам Силвестри ,но смятам ,че ако е моделист от класа (както твърдят всички) би се радвал да копират негови модели. Едва ли първо е търговец ,а след това моделист.
    Това са мои съждения и не ангажирам никой с тях( лично аз бих се радвал ако някой копира мои неща ,дори и без да ме пита ).

  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367


    Колегата Мунс

    Няколко шашкъна пият бира на къра( на поляната на Любо).

    Тест пилота Любо ще облита самолета на Миро.

  9. #19
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Полети днес

    Слънце, сняг и луди!
    Ми що си не седите на топло, че и парихарчите за глупости...
    Всеки с мухата в главата си. Пък някои с цял кошер...




    Това е старт от земя във вертикално положение.


    Настройка преди облитане:



    Силата!

    Последна редакция от muns; 31.01.2010 на 19:14.

  10. #20
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Моите птичета:


+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен