+ Ново Мнение
Страница 5 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5
Визуализирани са от 41 до 45 от общо 45

Тема: Апаратура FLY SKY TH9X

  1. #41
    Потребител Аватар на kolibri
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    85

    Понеже имам същата апаратура реших да попитам как и изобщо възможно ли е да се намали или направо изключи звука при натискането на бутоните и да ли може да се премахне това switch error което се появява като е натиснато някое от горните ключета и включа предавателя.
    Александър Иванов
    Пловдив

  2. #42
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    НЕ НЕ МОЖЕ!
    Ако разбираш от писане на софтуер както и програмиране на атмел тогава можеше и да знаеш.(да си запоиш програматор и да сложиш нов софтуер на апаратурата)
    Другия начин е да отвориш апаратурата и да прекъснеш високоговорителя, но тогава губиш възможността за предупреждение при СЛАБА батерия!
    Както и пищенето при центриране на тримера което е много важно ако в полет тримуваш и знаеш горе долу къде се намира тримера(все пак е дигитален)
    Високоговорителя също отговаря за функцията "таймер" която при моторни самолети и хеликоптери е важна- знаеш кога да се приготвиш за кацане преди мотора да е спрял!
    Може да сложиш резистор на високоговорителя за да не пищи толкова силно.
    Точно тая апаратура съм я отварял повече от 10 пъти(а и не само моята) за да и оправям плоския кабел на екрана) Препоръчвам ти да не я отваряш ако не искаш да я прецакаш...
    за да махнеш платката трябва да откачиш много кабели с конектори съответно и плоския кабел до екрана (който ако е съвсем леко накриво екрана или няма да работи или просто ще забива).
    А в най лошия случай можеш да увредиш кабела и да останеш без екран....
    Габриел Димитров
    Варна

  3. #43
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Габриеле, можеш ли да ми кажеш, дали при тази апаратура има взможност за промяна на "търдостта" на лостчетата. Имам в предвит, нали има по две пружинки на джйстой, които връщат лостчето в неутрална позиция- те могат ли да се разхлабят?
    Неделчо Брънчев

  4. #44
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Не помня но мисля че може!

    Струват ти е много "твърди" стиковете ли? При мен точно обратното- таман са ми-просто наскоро ми дадоха предавателя да покарам един друг модел и там ръчките бяха направо дървени.
    За да регулираш просто развий всички болчета на задния капак и внимателно го отвори без да го дърпаш-има кабели. След това не се налага да вадиш или откачаш нищо друго-механизмите с лостчетата са достъпни.
    И внимавай да не докоснеш плоския кабел на екрана че ако мръдне прави проблеми и после е голяма мъка докато го наместиш да работи нормално
    Габриел Димитров
    Варна

  5. #45
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Габриеле, най-добре е да провериш връзките на този кабел. Твърдостта на лостчетата се коригира чрез винтовете, които се виждат на снимката.

    Така, няколко класически дребни дефекта, които се срещат при повечето от тези апаратури:

    1. Сноп кабели минава опасно близко до дясната щипчица на капака за батериите. Отварянето на предавателя с цел прекарването на това снопче отдругаде не води до нищо добро, затова е най-добре то да се натъпче внимателно надолу и така опасността от премазване/пречупване на проводник изчезва.

    2. Батерийният държач е с по-високи от нужното страници и затова капакът се затваря трудно. Нужно е да се отстранят по около 0,5мм от страница (снимки по-късно).

    3. Не е разчетена добре височината на контактните перца спрямо "оригиналния" модул и затова на почти всички апаратури той не ще да щракне. Интересното е, че на всякакви други JR-съвместими модули този проблем го няма (например с Корона). Затова ако се кара с оригиналния модул, перцата трябва да се скъсят с около 1mm.
    Добре е да се смени конектора на оригиналния модул с по-дълбок. Продават се във всички магазини за електронни елементи

    4. Често копчето за биндване на модула опира в пластмасата - отворът не съвпада. От там проблеми с биндването. Това се отнася за предавателите само на 2,4.


    Като цяло апаратурата е добра, но си личи, че е нискобюджетна. Сглобявана е бързо, без тестване и проверка на връзките. Иначе си е 1:1 с JR като качество на отливките, механиката и електрониката. Проблемите са само там, където е пипал човек.
    Интересно съвпадение - задният капак е като излязъл от един калъп с този на МХ12... Дори дефектите на матрицата са еднакви.

    Впечатления от работата:
    Обхватът е идентичен с този на Спектрум. Поиграх си да направя своеобразна "карта", с чиято помощ тествам и установявам разликата между различните апаратури. Представлява място, където поставям при еднакви условия предавателите и после обикалям в спирала, търсейки границите на чуваемост. Нанасям резултатите на картата. Трудоемък процес, но много резултатен. Така установих, че границата, където един Спектрум 7 започва да преустановява връзката съвпада с тази на Fly-Sky (не говоря за загуба на единични пакети). Според тази "карта" първенство държи Корона с почти 2 пъти по-голям радиус от Спектрум. В момента съм в процес на установяване на широчината на въпросната граница между загубата на пъвите пакети и тотално спиране.
    В полет съм тествал на 3 ДВГ модела с различно предназначение - такси, малка акробатика и пилон. И при трите модела антената сложих по възможно най-лошия начин - под приемника, между метални тяги (щанги), увита в дебел слой черен пенополиетилен (със съдържание на графит). Няма проблем в зоната на видимост.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен