+ Ново Мнение
Страница 4 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 45

Тема: Апаратура FLY SKY TH9X

  1. #31
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Май и аз съм се насочил на такава, като я разучиш, ще си кажеш мнението.

  2. #32
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Като функции- има всичко необходимо. Множество готови миксери, и още 7 свободно програмируеми. Памет на 8 модела, сравнително добър дизайн. Само още не съм я пробвал на полето, но моят приятел Алекс има същата, и караха с нея моторен модел.
    Неделчо Брънчев

  3. #33
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Преди няколко дена пробвах апаратурата на вода-нямаше никакви проблеми. Работи перфектно.
    Неделчо Брънчев

  4. #34
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Можете ли да ми дадете идея, как да преработя левият джойстик на апаратурата, така че да мога да използвам и контролер за авто модел? Проблема е че при авто моделите, контролера е в нулева позиция, когато лостчето е в средата. Понеже искам апаратурата да я използвам както за авио и корабо-модели, така и за авто-модели. Тоест в едни случеи за да е спрян мотора лостчето трябва да е в най-долна позиция, а в други, лостчето трябва да е в средна позиция.
    Имам идея да свържа резистор с потинциометъра на джойстика, и по този начин да променя неговата естествена нула. Освен резистор трябва да монтирам и някакво ключе, с което да контролирам посоката на въртене на мотора-предна или задна, както и режима в който да работи джойстика.
    Какво мислите по въпроса, дали това е постижимо?
    Неделчо Брънчев

  5. #35
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Пробвал ли си колко е обхвата?

  6. #36
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Можете ли да ми дадете идея, как да преработя левият джойстик на апаратурата, така че да мога да използвам и контролер за авто модел? Проблема е че при авто моделите, контролера е в нулева позиция, когато лостчето е в средата. Понеже искам апаратурата да я използвам както за авио и корабо-модели, така и за авто-модели. Тоест в едни случеи за да е спрян мотора лостчето трябва да е в най-долна позиция, а в други, лостчето трябва да е в средна позиция.
    Имам идея да свържа резистор с потинциометъра на джойстика, и по този начин да променя неговата естествена нула. Освен резистор трябва да монтирам и някакво ключе, с което да контролирам посоката на въртене на мотора-предна или задна, както и режима в който да работи джойстика.
    Какво мислите по въпроса, дали това е постижимо?
    Опитай с настройки на апаратурата. Другата алтернатива е някаква малка платчица, която по електронен път да ограничава ширината на управляващите импулси. Пацо от Русе може да ти я направи на майтап.
    Росимир Матеев

  7. #37
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Обхвата не съм го мерил, но предполагам че ще ми е достатъчен, защото избягвам да отделечвам моделите (късоглед съм).
    А за другият проблем, който споменах по-горе, реших да мина по по-лесният начин- ще свържа контролера към канал елеватор. Така ще управлявам мотора чрез десният джойстик.
    Неделчо Брънчев

  8. #38
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Някой пробвал ли е дали тази апаратура работи с тези премници
    http://www.rvmshop.com/eng/proddetai...od=rcps2806003
    Неделчо Брънчев

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Здравей като гледам данните на приемника стигнах до извода че е възможно да е копие на корона предполагам DSSS версията, но те нямат бинд кабел-там става с бутонче -освен това предавателите turborix са същите като хобикинг само че със сменени лепенки така че е възможно приемника да е съвместим
    според този сайт са еднакви http://www.rcmodelreviews.com/hobbykingrc2.shtml (понякога не се остваря незнайно защо затова може да се наложи да пробваш по късно)
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 17.06.2010 на 16:39.
    Габриел Димитров
    Варна

  10. #40
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Габриеле, прав си. Само че има една малка подробност. Премниците са версия 1 и версия 2.
    Моят модул работи с приемници версия 1- това е по-старата версия.
    Днес свързах апаратурата с този приемник http://www.rvmshop.com/eng/proddetai...prod=rcps61411
    работи перфектно, но приемника е с близо 5 долара по-скъп от този в хобисити.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен