+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 15

Тема: Сервомашинки микро

Threaded View

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Сервомашинки микро

    Колеги, споделете какви сервомашинки използвате в авиото, какви са ви впечетленията като работа, качество, цена?
    Аз досега съм ползвал само един модел и нямам база за сравнение. Колегите около мен почти изцяло ползват същите.



    Този Хекстроник от снимката.

    Ще се радвам да споделите информация.

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Аз досега съм имал 9грамови машинки на една марка но съм се сблъсквал и с други модели.
    Марката е modelcraft и са купувани от магазина на конрад за около 5 евро бройката (не се плаща за доставка защото ги носят до магазина и се взимат направо от там) Върт. момент е 1.6 кг на см което според мен е напълно достатъчно за модели до 1.2-1.3 метра размах и тегло до 1.2 кг.
    Летели са на депронен електро и ДВГ модел с МК 17. не са се чупили или отказвали, въпреки многото крашове. Прецизността е предостатъчна. Според мен са много над китайските машинки а цената е идентична. ПРосто едните се чупят много по лесно.
    Даже се чудя следващите дали да не са същите.
    модела е Top line mini servo ES-05
    ЦЪК
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 19.04.2010 на 23:11.
    Габриел Димитров
    Варна

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Микро машинка с метални зъбни колелца http://hobbycity.com/hobbycity/store...idproduct=9392
    До сега съм изпробвал 4 бройки и всичките работят перфектно. Добра прецизност и достатъчен въртящ момент, подходящи са и за лодки клас ЕСО.
    Ако обаче търсите машинки за микро авио модел с тегло до около 100гр, според мен тези машинки http://hobbycity.com/hobbycity/store...ra-Micro_Servo са идеални. Има ги и с жак JR - http://hobbycity.com/hobbycity/store...ra-Micro_Servo
    Тези машинки имат невероятна точност и прецизност- според мен си заслужават парите на 100 поцента. Изпробвал съм 5 бр. и всичките работят перфектно.

    Другите серво машинки които съм изпробвал са HXT900 и HXT500. От тях също съм доволен. За тази цена са добре. От около 25-30 изпробвани само около 5-6 бр са дефектни.
    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Аз имам 1 машинка Моделкрафт, стандартна. Взех я от Конрад за лодка, но не съм я монтирал. Не ми харесва как се позиционира. При връщане от едното отклонение подминава средата, след това се връща в центъра. Може просто да съм случил калпава.

  5. #5
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Точно тази машинка съм сложил в ECO Strart - нямам абсолщтно никакви забележки
    Димитър Пенев

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Quote Originally Posted by Penev View Post
    Точно тази машинка съм сложил в ECO Strart - нямам абсолщтно никакви забележки
    Явно моята се е случила каалпава. Мисля да я отворя, за да видя потенциометъра да не е замърсен.

  7. #7
    Потребител Аватар на rusi
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    68

    Quote Originally Posted by muns View Post
    Аз имам 1 машинка Моделкрафт, стандартна. Взех я от Конрад за лодка, но не съм я монтирал. Не ми харесва как се позиционира. При връщане от едното отклонение подминава средата, след това се връща в центъра. Може просто да съм случил калпава.

    Когато машинката е натоварена това не се забелязва.
    Руси Петков
    0899248862

  8. #8
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Николай, доволен ли си от тези контролери- хобикинг? Аз преди бях взимал едни 25А и не бях много очарован- ВЕС-а им грееше, но го смених и сега няма проблеми.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен