+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 15

Тема: Сервомашинки микро

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Сервомашинки микро

    Колеги, споделете какви сервомашинки използвате в авиото, какви са ви впечетленията като работа, качество, цена?
    Аз досега съм ползвал само един модел и нямам база за сравнение. Колегите около мен почти изцяло ползват същите.



    Този Хекстроник от снимката.

    Ще се радвам да споделите информация.

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Аз досега съм имал 9грамови машинки на една марка но съм се сблъсквал и с други модели.
    Марката е modelcraft и са купувани от магазина на конрад за около 5 евро бройката (не се плаща за доставка защото ги носят до магазина и се взимат направо от там) Върт. момент е 1.6 кг на см което според мен е напълно достатъчно за модели до 1.2-1.3 метра размах и тегло до 1.2 кг.
    Летели са на депронен електро и ДВГ модел с МК 17. не са се чупили или отказвали, въпреки многото крашове. Прецизността е предостатъчна. Според мен са много над китайските машинки а цената е идентична. ПРосто едните се чупят много по лесно.
    Даже се чудя следващите дали да не са същите.
    модела е Top line mini servo ES-05
    ЦЪК
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 19.04.2010 на 23:11.
    Габриел Димитров
    Варна

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Микро машинка с метални зъбни колелца http://hobbycity.com/hobbycity/store...idproduct=9392
    До сега съм изпробвал 4 бройки и всичките работят перфектно. Добра прецизност и достатъчен въртящ момент, подходящи са и за лодки клас ЕСО.
    Ако обаче търсите машинки за микро авио модел с тегло до около 100гр, според мен тези машинки http://hobbycity.com/hobbycity/store...ra-Micro_Servo са идеални. Има ги и с жак JR - http://hobbycity.com/hobbycity/store...ra-Micro_Servo
    Тези машинки имат невероятна точност и прецизност- според мен си заслужават парите на 100 поцента. Изпробвал съм 5 бр. и всичките работят перфектно.

    Другите серво машинки които съм изпробвал са HXT900 и HXT500. От тях също съм доволен. За тази цена са добре. От около 25-30 изпробвани само около 5-6 бр са дефектни.
    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Аз имам 1 машинка Моделкрафт, стандартна. Взех я от Конрад за лодка, но не съм я монтирал. Не ми харесва как се позиционира. При връщане от едното отклонение подминава средата, след това се връща в центъра. Може просто да съм случил калпава.

  5. #5
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Точно тази машинка съм сложил в ECO Strart - нямам абсолщтно никакви забележки
    Димитър Пенев

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Quote Originally Posted by Penev View Post
    Точно тази машинка съм сложил в ECO Strart - нямам абсолщтно никакви забележки
    Явно моята се е случила каалпава. Мисля да я отворя, за да видя потенциометъра да не е замърсен.

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Всички от въпросните машинки през последните 2 години са калпави и правят тоя номер с центъра. При мен има 16 такива машинки. Първоначално нямаше проблеми с тях. Имам 4 модела, които са оборудвани с въпросните серва. Преди около 2 години ми донесоха от Германия (Конрад) 4 бройки, които правеха този проблем. Оставих ги настрана, мислейки ,че съм попаднал на лоша партида. След време стана така, че си купих още дузина от пловдивския Конрад. Същата работа... Сега ми стоят в една кутия и се чудя дали изобщо някога да се занимавам с тях.
    Георги Русинов

  8. #8
    Потребител Аватар на rusi
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    68

    Quote Originally Posted by muns View Post
    Аз имам 1 машинка Моделкрафт, стандартна. Взех я от Конрад за лодка, но не съм я монтирал. Не ми харесва как се позиционира. При връщане от едното отклонение подминава средата, след това се връща в центъра. Може просто да съм случил калпава.

    Когато машинката е натоварена това не се забелязва.
    Руси Петков
    0899248862

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Николай, доволен ли си от тези контролери- хобикинг? Аз преди бях взимал едни 25А и не бях много очарован- ВЕС-а им грееше, но го смених и сега няма проблеми.
    Неделчо Брънчев

  10. #10
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Имам 2 и съм доволен. Единият е с радиатор, на другия още не съм сложил, но и двата не греят. Зоря ги с този мотор с 10/6 и се представят добре. Колегата Любо има 1, който имаше лоша спойка, но само това. За парите си е отличен.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен