+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 15 от общо 15

Тема: Сервомашинки микро

  1. #11
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Нямайте много вяра на китайските електроники. Преди няколко дена използвах един бек, който вместо 6.0V даваше на изхода си 6.7 V. Тoва беше премерено от телеметрията на апаратурата (Spectrum DX3S). Да ви кажа честно не си направих труда да проверя дали бека даваше по-голямо напрежение или Spectrum-а мереше грешно, защото колата си работеше без проблем. Ясно е обаче, че едната от двете електроники не е наред.
    Росимир Матеев

  2. #12
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    `Че има ли вече нещо, дето да не е китайско? И марковите неща често са правени там. Като гледам как са нещата при авточастите, не мисля, че с другите неща е различно.
    Спектрума и той е китаец...

    Само циганчетата са български, все още!

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    27

    а каде е офица на конрад?
    Цветомил Йорданов

  4. #14
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Quote Originally Posted by muns View Post
    Явно моята се е случила каалпава. Мисля да я отворя, за да видя потенциометъра да не е замърсен.
    Една от тези машинки и при мен има проблем. Според мен е в потенциометъра. Около центъра се държи не естествено.
    До момента не съм се замислял, че е възможно да е фабричен дефект. Машинката е работила доста дълго време. Но има 2 сериозни потапяния във вода. След които се появи дефекта.
    Димитър Пенев

  5. #15
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Николай, доволен ли си от тези контролери- хобикинг? Аз преди бях взимал едни 25А и не бях много очарован- ВЕС-а им грееше, но го смених и сега няма проблеми.
    Колега има 2 такива контролера. ВЕС-а им представлява 2 броя 7805 в SMD корпус свързани паралелно.

    Като за начало едната 7805 беше малко пробила и в изхода даваше значително по-високо напрежение от 5V, което беше функция на входното напрежение.

    Как се стигна до тази констатация и дали фабрично е бил дефектен контролера.
    Колегата с друг колега от Габрово, свързват въпросния контролер с мотор, приемник, машинки и т.н. в модел. Включват 3S батерия и остават леко уплашени. Филтриращия кондензатор в приемника, гръмва както си гърми електролитен кондензатор (гръм, трясък и перушина).

    След това контролера цъфна при мен и след като откачих изходите на двата стабилизатора стигнах до горната констатация.

    Това е било първо включване на спийд контролера и приемника. Възможно е кондензатора в приемника да е бил дефектен в резултат на това по-кекавата 7805 да е дефектирала. Възможно е и обратното, стабилизатора да е бил дефектен и на кондензатора да му е дошло малко нагорнище напрежението.

    По-интересно е, че тези контролери не управляват добре моторите. При плавно пускане на мотора, той се чуди на къде да се завърти. При развъртане на някакви си обороти, без значение какви мотора трака, като дизелов двигател. Експериментирали сме 2 спийда от този вид и два мотора Turnigy 2822 Brushless Motor 1200kv захранени с 3S батерия. С единия от двата контролера тракането е по-малко, но пак го има. Същата опитна постановка с контролер Turnigy 18A, мотора работи като електромотор.
    Димитър Пенев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен