+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 44

Тема: Шублер-въпрос

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Благодаря за инфото. Чесно казано сега бащата спи, 1:35 през ноща е, не искам да го будя.
    Неделчо Брънчев

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Ще купя на баща ми такъв, тези големи цифри ще ги вижда без очила!
    На моя са доста малки...

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    При тези електронни шублери има опасност да се натрупа грешка от дискретизацията. В областта на малките размери (до 5 mm) са много точни, но в края на скалата може да се натрупа значителна грешка. Бих ви посъветвал да проверите показанията при големи размери (над 10 cm), като ги сравните с най-обикновен механичен шублер. Дори и сега всичко да е наред, в процеса на експлоатация периодично правете такива проверки.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    9

    Здравей, стана ми интересно, имаш ли представа защо се получава тази аномалия с разминаването ?
    Мишел Ал-Малхем

  5. #5
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    В допълнение - Грешките за които говори г-н Матеев се получават наистина. Основна причина за това са различни замърсявания. Отстраняването им става след смазване на уреда и след това почистване до сухо състояние.
    Димитър Пенев

  6. #6
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Шублер

    Ас имам такъв и да ви кажа ви кажа точно наи много +,- 0,01 да има разминаване
    А за по точните мярки има микрометър
    Но който няма микрометър а иска точен шублер ще трябва да си купи скъп а те не са малко пари
    Николай Николов

  7. #7
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Имам 4 вида цифрови шублери. Също и този от настоящата тема. При всички причината за натрупване на грешка е неточна дискретизация получаваща се от приплъзване. Има два принципа на измерване:
    I. Ролка която се трие в тялото на шублера. Към ролката има механично свързан фото-растеров преобразувател, който в резултат на приплъзването отчита по-малко завъртания.
    II. Директен фото-растеров преобразувател (на оптичните мишки е аналогичен), като при по-скъпите модели има два такива преобразувателя - отместени във време и посока. Точно това е направено с цел отстраняване на грешки от оптично хлъзгане.
    Димитър Пенев

  8. #8
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    От четирите вида шублери за мен най-неудобния е този от Хобикинг. Причината за това е големия израстък на измервателната кутия (там където се поставя батерията), който пречи на палеца за завъртане на колелото за измерване. Но е един от красивите модели.
    Димитър Пенев

  9. #9
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Установяване на грешка в шублера

    Съберете уреда в положение 0.00 mm. Нулирайте го. Рязко го разпънете до максимум след което рязко го свийте пак в нулата. Ако всичко е наред шублера трябва да показва 0.00. В противен случай има нужда от почистване. Не е лошо първо да го смажете и след това да го почистите. Аз лично ползвам силиконова смазка в сгрей.
    Димитър Пенев

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    pernik
    Мнения
    1

    Здравеите много ми е важно да знам какво е линейно-капацитивна система за измерване при шублерите и как работи ? Виждам че има компетентни хора ако знаете ще съм много благодарен , че този път чичо Google се изложи

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Въпрос за Ц.Т.
    от mmfsr във форум: Самолети
    Replies: 26
    Последно мнение: 04.04.2011, 22:11

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен