+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 23

Тема: Сгъстен въздух, или с какво да захраним аерографа!

Threaded View

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Ресивер

    Ресивера е добре да е по - голям. Така ще има повече въздух, а и компресора ще включва по - рядко, ако е с пресостат. За тези двигатели честото включване не е полезно. Също вклячването под товар, затова между компресора и маслоотделителя се слага обратен клапан.
    Подходящ съд за ресивер е бутилка от фреон или някаква подобна.Трябва да издържа на поне 16 атм налягане. Става съд от бойлер или от автогазова уредба. По автоморгите се намират доста евтини, а налягането, на което издържат, е доста над възможностите на компресора.
    Препоръчвам ресивера да се монтира вертикално. Въздухът да влиза тангенциално, както в маслоотделителя, на височина около 1/4. Изходът е в горната част, там се монтира и предпазния клапан.
    Той може да е от бойлер или специален регулируем.

    ПО ЛИНИЯТА НА ВЪЗДУХА ОТ КОМПРЕСОРА ДО РЕСИВЕРА НЕ СЕ ПОСТАВЯТ СПИРАТЕЛНИ КРАНОВЕ!!!

    Това, което препоръчвам, е мое виждане за конструкцията, изпитано на 3 изработени от мен агрегата. Двата са на мой приятели.
    На единия първия компресор беше крачна помпа за кола, ресивер му беше гума от кола с 2 вентила, а жена му помпеше, докато тoй ръси!
    Последна редакция от muns; 18.04.2010 на 20:07.

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Влагоотделител

    За добро боядисване тябва сух въздух. Това се постига с добър влагоотделител. За боядисване на коли ползвам влагоотделител със силикагел. Пробвал съм най - различни и от този съм най - доволен.
    Прдставлява метален цилиндър, в който е силикагела, метална мрежа в двата края и филтър от няколко ката чорапогащник, за да не излизат зрънцата. Работи перфектно, като от време на време се вади силикагела, за да се суши. Него съм го сложил в торбичка от чорапогащник, за да не се пръска.
    Влагоотделителя поема и маслото, което евентуално е минало през маслоотделителя.
    Това обаче не означава, че може без маслоотделител!
    Последна редакция от muns; 18.04.2010 на 20:08.

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    А от къде взимаш този силикагел и каква му е цената?
    Аз имам компресор от стар хладилник и ми върши идеална работа както за вакум помпа, така и за компресор за аерографа. За ресивер използвам бутилка от фреон.
    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Силикагела ми е от много отдавна, когато го слагаха в опаковките на електрониката за промишлеността. После го замениха с торбички негасена вар, за по - евтино...

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Утре ще пиша за пресостата и останалото. Ако някой има опит с нещо от сорта, да се включи. По - късно ще пусна тема конкретно за боядисване и бояджийски материали.
    Хайде, лека вечер и наздраве на всички!

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    На моя хладилен компресор съм монтирал въздушен филтър от RC OPS 3,5 когато събирах тази бояджийска конфигурация го изрових от кутийките,пасна идеално и до сега си работи с него, Но си прав - филтър трябва да има ,особено ако помещението се ползва и за боядисване.
    Станислав Христов

  7. #7
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Регулатор на налягане

    За прецизно регулиране на въздуха е необходим регулатор. Добрите са доста скъпи, но за аерограф става редуцир за кислород или СО. Недостатък на тези е повишаване на налягането, след като спре консумацията. После, при пускане на аерографа, налягането на въздуха е високо и после след това пада. Този дефект не е проявен при всички редуцири, но се среща често.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен