+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 83

Тема: Як-54 3D - втори шанс

Threaded View

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Re[il sym da ne komentiram, za da ne syzdawam samo rabota pri trieneto. Prosto otbelqzwam razwitieto ot perwonaàlniq zamisyl do sega.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    18

    Добре, да го видим как лети. Един червено-бял автомодел вече го видяхме.
    Инак темата е интересна.

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Утре е събота.

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by ЕНТУСИАСТ View Post
    Добре, да го видим как лети. Един червено-бял автомодел вече го видяхме.
    Инак темата е интересна.
    Съжалявам за което, но ме достраша. Не ме е срам да си го призная. Рано или късно ще набера смелост. Въпрос на време е и моля за търпение. Обещавам да публикувам клипа, независимо от резултата. Нямам необлетян модел... а притежавам стотици. Надали има български моделист с повече авиомодели от мен. Някои са чакали години първия си полет. Просто червенобелият ми е прекалено скъп емоционало...

    Тази седмица ми беше натоварена и не смогнах да завърша моделите. Исках да пусна поне един от двата. Няма как, службата също ми е важна. Ще се постарая за идния уикенд да ги завърша и двата (Цесната и Як-а). Не искам да претупвам. Имам нужда да обмисля някои важни подробности. Ново закрепване на кабината, клапан на резервоара и други тънки неща. Мястото на електрониката също е проблемно. Все още не намирам най-доброто... нужно ми е време, за да го открия. Имам проблеми, свързани с позиционирането на отделните елементи. Я къс кабел, я опасна близост, я недобро разпределение на тегло... ще ги реша, но не мога толкова бързо.
    Последна редакция от ajcinema; 14.05.2017 на 20:10.
    Георги Русинов

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Двигателят е монтиран окончателно:





    Междувременно реших да изпробвам нова идея за ауспух. Ще я покажа в детайли едва след като го тествам в режим. Все още не знам как ще работи моторът с него. Засега предимството е в лесното огъване и в теглото - само 30 грама.
    Последна редакция от ajcinema; 16.05.2017 на 09:14.
    Георги Русинов

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Хъба май е друг ? Различен е на други снимки.

  7. #7
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Ако добре виждам решението за аспуха- харесва ми. При мен подобна схема в сравнение с олекотен (отпушен)стандартен заглушител вдигна оборотите с 250. За шума -не ми пука,никой не го мери.

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    На мен не ми харесва много. Гофрето ще пречи на потока... но това ще проличи при тестовете. Шумът няма да е силен. Гофрето разбива много добре високите.
    Спестявам тегло в носа и това е предимство. Винаги мога да монтирам другия. Монтирах и запалването.













    Ще отрежа излишната дължина на тръбата след като поставя капотажа окончателно. Това ще е утре.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен