+ Ново Мнение
Страница 3 от 9
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 83

Тема: Як-54 3D - втори шанс

  1. #21
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    магнита как ще го фиксираш ?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Магнитът е неодимово цилиндърче 2х2mm. Ще го набия в предварително направения отвор (вижда се на снимката), отгоре ще заперчемя и капка лепило.

    Ето и другите неща:

    Георги Русинов

  3. #23
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Монтирах новата машинка за газта и затворих предишния отвор:



    Не мога да продължа преди да пристигне запалването. За голямо съжаление в холандския склад няма това, което искам. За разлика от повечето други, това работи на 5 или 6 волта. Има и други разлики. Освен това се предлага и с два вида лули. Обикновено резачковите не са в стандартния асортимент и се налага подмяна. В комплекта на това запалване има подходяща по размет лула, която е и без съпротивление. Съпротивлението е в свещта.

    Много държа запалването да работи на 5 волта. От едно и също място (ВЕС) храня него и приемника.
    Георги Русинов

  4. #24
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Лулите търпят разглабяне- поне на резачките, както и на някои моделни ЦДИ запалвания (примерно Тайгър Кинг).И нямат разистори.

  5. #25
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    В комплекта на запалването, което ще използвам има две лули за два вида свещи. Едната лула е с резистор, а другата (която ще използвам) е без. Причината да не желая да ползвам други лули е, че тези на запалването са с хубава оригинална шармовка и са много добре изолирани откъм радиошум. Проверявах над 20 различни запалвания със спектрален анализатор и това е най-тихото откъм боза.
    Като пристигне ще покажа точно какво и как. В комплекта има и обмазан отвътре термошлаух, който заключва шармовката перфектно. Не съм виждал такъв никога преди.
    Георги Русинов

  6. #26
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    За сега нямам проблеми с шума и при кораба и самолета. Навярно , защото съм с Корона.

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Аз трябва да съм 100% сигурен в липсата на смущения. Проверявам за шум с анализатор на спектъра. И този модел е с Корона, но въпреки това си връзвам гащите. Все пак моделът е 3D и реакцията трябва да е бърза. Не бива да има срив дори за част от секундата. От cdi до масата на свещта шармовката трябва да е плътна. Cdi също е метализирано отвътре и отвън. Отделно високоволтовата част има своя метална кутийка. Моделът не е играчка.
    Телеметрията също ми е важна. И тя е на 2,4. Жирото и то ще се шашка ако моторът пръска боза.
    Георги Русинов

  8. #28
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Ако има интерес мога да споделя прост метод за откриване на ефирен шум.За тоя по жиците е друго.

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Има само един начин да се разбере какво е нивото на радио шума и най-вече в коя част на спектъра - със скенер и/или анализатор. Разбира се, сканирането на целия спектър с прецизна стъпка би отнело месеци. Затова, като се знае носещата, процесът се улеснява. Търсят се само опасните хармоници. Защото в непосредствена близост може да има огромен източник на сигнал, който да е напълно безопасен. Всичко друго е шаманство.
    Радиолюбител съм...
    Георги Русинов

  10. #30
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Важен е крайния резултат-сам го каза.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен