+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 113

Тема: Gee Bee Model R Super Sportster

Threaded View

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Практикер. Ремонтни комплекти за брони. Плат около 0.5 кв. Цени около 30. Ако искаш мат имам 50 кг.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Знам ги, не стават. Малко шишенце автокит върви в комплект с парче плат. Платът е груб, некачествен и цената е убийствена. Търся по-стегната плетка и по-тънък плат. Някъде бях гледал по 5-6 лева парчето, но не помня къде. Ще търся. Иначе такива платове имам доста, мат също имам доста. Трябва ми нещо по-фино за козметични кръпки. Моделът е в добро състояние, не става дума за сериозни ремонти, а само за поправки във финиша (гела).
    По-скоро търся информация къде по нашенските моделарски магазини все още се продават парчета фин плат. Има ги в Хобикинг и накрая пак от там ще взема... Просто не ми се чака. Работя само когато ми останат няколко минути време и за съжаление не мога да го планирам. :(
    Вчера трябваше да правя заварки цветно, но пак времето не стигна. Надявам се днес да сколасам и да монтирам новия ауспух. Ако не успея, ще разработвам с оригиналния от резачката, а новия ще остане за монтаж чак когато моторът се качи на модела. Плановете ми бяха това да се случи в неделя...
    Георги Русинов

  3. #3
    Наблюдател Аватар на Lock-on
    Регистриран
    Dec 2013
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    28

    Привет!

    Щом не намираш по-фин стъклен плат, пробвай да го замениш с плат за булчински рокли, шифон му е името. По ателиетата все ще имат излишни парчета някакви. Мисля че ще ти свърши работа.
    Веселин Щ.

    С кеф си направен, с кеф си живей!

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Започвам работа по модела. Първо следва да уточня мястото на двигателя и начинът на свързване на карбуратора със сервомашинката. Ще използвам мини или микро машинка. За целта следва да удължа рамото на шибъра.
    Премахнах шибъра на смукача. От него няма нужда, а и допълнително затваря входящия поток. Също така изшлайфах оста на шибъра и стърчащия крепежен болт. Освободих още десетина квадратни милиметра сечение.
    За достигане на пълна мощност ще е необходим друг карбуратор - от 103 кубикова машина. На този етап нямам такъв и ще използвам оригиналния.
    Така или иначе след свалянето на цилиндъра, отпушването на каналите и промяната на аванса, очаквания резултат е драстична разлика спрямо оригинала.

    Между другото не споменах една друга тънкост: Успях да олекотя коляновия вал и буталото, както и да намаля картерния обем. Ще преценя дали да добавя карбонова клапа или да оставя засмукването както е в момента. Всички останали промени ще правя след разработка от минимум 4 часа и след първите полети. Твърде вероятно е да се окаже, че мощността е в пъти повече от необходимата. Паралелно с този модел, започвам и ъпгрейда на друг модел с такъв двигател - 3D Як-54.
    Моделът претърпя леки ужулвания и тъй като никой не пожела да го ремонтира, заемам се с него (но в друга тема).
    Георги Русинов

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Ако слагаш клапи на засмукването те съветвам и да прорежеш буталото срещу отвора за карба. Клапи можеш да ползваш от скутери, защото имат ограничител на макс ход на клапата ,пък и са готови. Това от моя опит. Мога да снимам как се е получило, ако проявиш интерес.Прорязването е за да отвориш фазата на засмукването в картера почти веднага след долна м. точка ,иначе това става много късно. Друг вариант е байпас директно в картера след клапите и не режеш буталото.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Тия мурафети ги знам.
    И не само това, ами и още доста други, които моделистите не ги знаят.

    Клапите не са просто "от скутери", ами има десетки къстъм варианти. Продават се заготовки, от които се изрязва клапа според нуждата. Различни твърдости, материали, дебелини, пружиниращ ефект и т.н. Има много видове. Карбонови, кевларени, титаниеви, сплавни и т.н., и т.н. С повечето съм запознат и съм работил. Все пак карам мотори и там се заигравам...
    Истински спортните се продават на листове и се изрязват според конкретната нужда.

    Всичките трикове ги знам. Буталото на този етап реших да не го пипам повече, защото балансировката вече е направена. Респективно ако слагам клапи, ще е по-натам. Картера не мога да дупча, защото няма матрял, а входящия отвор е твърде малък за клапи. Засега това ще е. Довечера или утре паля за разработка и ще си покаже.
    Георги Русинов

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Днес пробвахме моторчето.

    С витлото 22х10 успя да развие 5700 оборота. Празният ход стабилен на 1500 - 1600 оборота.

    https://youtu.be/M1uHues_ygc

    https://youtu.be/GLyPBA4PFgo

    https://youtu.be/n-PAjrEl7lc
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен