Визуализирани са от 1 до 10 от общо 113

Тема: Gee Bee Model R Super Sportster

Threaded View

  1. #17
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Цената на битака без пазарлъци-90 лв с резервоар и част от съединителя. След олекотяване на маховика и заглушителя с неговото запалване около 2 кг, което ме задоволява за 52 куб. За датчиците ползвам от запалване на траби и смятам ,че са по-добри от това дето се продава в Конрад за 2.5 лв. Вярно по- големи са . Смятам ,че са по- надежни и го вграждам в ФСР 27 куб и няма грижи до 18к обороти. Тримери има от 26 куб , след това са 35куб - това са японски двигатели и за тях няма нищо резервно - имам такъв тример. Следват китайските 43 и 52 куб - за тях има всичко и направо е без пари като резервна част.Мисля ,че има и варянт 46 куб ,но е рядък. Ако желаеш може и снимка на мотора. Самолета е 2.60 размах. По-технологични са ,защото директно захващаш мотора са самолета с 4 болта и не си играеш с разни рами и прочее и накрая теглото май ще е същото като агрегат , пък и мене теглото не ме притеснява ,защото ти вграждаш още кабели бордово захранване датчици и други още неща , които за самолет може и да пренебрегнеш .Друго е ФСР-а където се гонят обороти и си струва да сложиш нещо друго като запалване. От опит ти казвам, че всичко капацитивно над 12-14 к имапрблеми с бобините на подкачващото напрежение , било то АЦ или ДЦ. Така се стига до индуктивното запалване, което няма грижи на високи обороти, но консумацията е двойна , но ме устройва. Вярно с нарастването на оборотите вторичното напрежение леко спада ,но пък времето на искрата в сравнекие с капацитивното е няколко пъти в повече . Предимство на капацитивното е ,че искрата е на високо напрежение , но пък като време е къса и може и да не запали. Затова се препоръчват комбинирани индуктивно- капацитивни запалвания. Отбелязвам- не капацитивно индуктивни , а обратното. Който разбира ще е наясно. При моя 27 куб. китаец Тайгър Кинг съм пропуснал програмните карти на запалването и предварението ми е на ръчка в апаратурата миксирано с дросела и опция за изклюване на миксирането. На ход всичко се вижда . За разлика от програмните карти, които трябва да сменям после след старта.
    Последна редакция от mmfsr; 05.03.2017 на 22:37.

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 5 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 5 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен